diy vizitkář z pratelného papíru

VIZITKÁŘ Z PRATELNÉHO PAPÍRU

S novým týdnem i nový článek a tentokrát jsem si pro vás přichystala jedno jednoduché DIY. Radost by mělo udělat jak pánům, tak dámám, protože vizitkář už je v dnešní době záležitost obou pohlaví a několika profesí. A co vy? Máte ten svůj? Pokud ne, pojďte si vytvořit svůj vizitkář z pratelného papíru!

O TVOŘENÍ

A teď k tomu, co je to ten pratelný papír. Je to materiál, který se na omak podobá kožence a na pohled vypadá jako kůže. Dá se vyprat a ušijete z něj snad cokoliv. Hlavně je ekologický a recyklovatelný. Vyrábí se z celulózy z odpadového dřeva a často je označován jako EKO kůže.

TIPY

Další z výhod je, že do něj můžete vložit i kreditní kartu nebo peníze, takže hlavně pánům pak poslouží jako mini peněženka, když se půjdou někam bavit.

Jak jste si mohli všimnout, tak používám klasickou jehlu a nit. Je to proto, že nemám šicí stroj a co vím, tak hodně lidí ho nemá nebo s ním neumí, takže jsem chtěla, aby si to mohl vyrobit všichni.  A teď už na samotné tvoření.

PŘIPRAVTE SI
 • pratelný papír (WASH-M-PAPER)
 • nůžky
 • nit
 • jehla
 • pravítko
 • krejčovský metr
 • tužka
 • mince
 • připínáček
 • kancelářské sponky
POSTUP

Nejdříve si změříme velikost vizitek (nejčastěji bývá 5,5 x 10 cm) a pomocí krejčovského metru si naměřené hodnoty zakreslíme na papír. K délce nemusíme připočítávat nic, jen pamatujte, že vizitkář má 2 strany, takže to vynásobte 2 (v mém případě to bude 20 cm). K šířce připočteme alespoň 1 cm a vyznačenou část vystřihneme.

diy vizitkář z pratelného papíru

Vystřižený obdélní si přehneme na půl a pomocí kancelářských sponek si ho z každé strany zajistíme. Vezmeme si pravítko a tužku a po obou protilehlých stranách, které je třeba sešít, si uděláme čáru, která je od okraje cca 3 mm a pomocí připínáčku na ní uděláme díry v 3 mm odstupech.

diy vizitkář z pratelného papíru

Jehlu si navlíkneme na nit a začneme šít a to zespoda nahoru. První steh, kdy potřebujeme schovat uzlíček, uděláme přes vnitřek (nit neprotáhneme přes obě strany, ale vnitřkem) a pak už jen šijeme obnitkovacím stehem až dojdeme nahoru. Tady si nit zapošijeme a ustřihneme.

diy vizitkář z pratelného papíru

Kancelářské sponky sundáme a do ruky bereme minci a tužku. Tu z 1/2 přiložíme u horního okraje a obkreslíme. Nůžkami oblouček vystřihneme a máme hotovo!

diy vizitkář z pratelného papíru

Doufám, že je to aspoň z části srozumitelný postup. Pokud by vám bylo něco nejasného, tak určitě napište. Jinak v blízké době pro vás připravuji cca 3 další nápady na DIY s tímto pratelným papírem, tak snad se vám to bude líbit.

Ještě mám poslední otázku na závěr. Jak se vám vizitkář líbí? A kdybyste ho někde viděli, koupili byste ho příteli nebo třeba tátovi jako dárek?  Budu moc ráda za zodpovězení téhle otázky.

S láskou ♥ Linda

26 komentářů na “VIZITKÁŘ Z PRATELNÉHO PAPÍRU”

 1. Vypadá to moc hezky a povedl se ti. Kdysi jsem si koupila takový malý sešit přímo na vizitky, takže v tom mám i lepší přehled. Tohle je tak pro více vizitek jednoho druhu. Kdybych rozdávala své vizitky, určitě bych si na ně něco podobného koupila. :-)
  welcometomyworld

 2. Kdybych něco takového viděla, tak rozhodně bych to někomu vzala (možná sobě, hah), protože vypadá fakt úžasně. Líbí se mi právě podobné materiály a ještě to spojení s nití je fakt super. Už se těším i na další, třeba mě další DIY donutí si ten pratelný papír sehnat.

 3. _______________________________________________________________________________________
  Strašně moc děkuji za tak krásné a milé komentáře. Jsem moc ráda, že se Vám vizitkář líbí a že byste si ho klidně pořídili. Já teď něco plánuji a tenhle vizitkář by v tom mohl sehrát určitou roli, tak mi držte palce, aby to vyšlo :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *