vitráže

VITRÁŽE

Půl roku uteklo jako voda a kurz vitráže už končí. Během těch několik lekcí jsem stihla vytvořit šest výrobků, které si můžete prohlédnout níže. Vytvořili byste si jeden z nich? 

O průběhu kurzů jste si mohli počíst už ve dvou článcích, které jsem napsala. Pokud by vás tyhle výtvarné lekce zaujaly, tak neváhejte a přihlaste se! Pokud se bojíte, jelikož nevíte do čeho jdete, tak se není čeho obávat. O první lekci, základních informacích a o tom, co jsem se pro začátek naučila, se dočtete v KURZ VITRÁŽE.

O průběhu běžné lekce a o tom, co jsem se naučila za delší čas, se dozvíte v TIFFANY VITRÁŽ.

vitráže

KVĚTINA

Můj první výrobek z kurzů, který jsem zvládla vytvořit za úvodní lekci (takže během 3 hodinek). Měli jsme si vybrat několik střepů a něco z nich vytvořit. Napadl mě jednoduchý obrazec a moc se mi líbila kombinace tmavě zelené s pastelově růžovou. Na pájené spoje jsem použila měděnou patinu, která tomu dala větší šmrnc než klasická stříbrná.

Parádu teď dělá na poličce v ložnici, kam se stylem i barvou hodí.

vitráževitráže

ZRCADLO S RÁMEM

Když jsem si do ruky vzala kus zrcadlového skla, tak jsem s ním měla jiné úmysly, ale nakonec mi Zuzka dala tip na zrcadlo s rámem. Šla jsem do toho a jsem moc ráda. Zabralo mi sice asi 2 – 3 lekce, protože jsem ty sklíčka posouvala sem tam, ale domu jsem si ho odnesla. Spájené spoje jsem natřela černou patinou, jelikož i sklíčka jsou tmavší, tak se mi to k nim barevně více hodilo.

Jeho místo je v prosklené vitríně, kde máme sklenice na víno a koňak, jenž jsou na speciální příležitosti.

vitráže

SVÍCEN

Měla jsem trochu jinou představu. Chtěla jsem ho udělat jako rozkvetlý květ. Jenže to bylo trochu technicky nereálné a pro mě, jakožto začátečníka, těžké, tak jsem to s pomocí Zuzky vymyslela takto. I když to možná může v závěru představovat držák na mýdlo nebo na šperky, tak se z toho stal můj prvoplánový svícen. Tady jsem ve spojích nechala klasickou stříbrnou patinu, protože s odstíny modré to působí dokonale.

Jeho čestné místo je na stolku vedle televize, takže ho nepřehlídne žádná návštěva.

vitráževitráže

PŘÍVĚSEK NA KLÍČE – MODRÝ

Nebyl vůbec plánovaný. Když mi ale zbylo několik skleněných střepů od svícnu, tak jsem ho vytvořila. Zabral mi chvilku, takže jsem to stihla během jedné lekce. Stejně jako u svícnu jsem zvolila spojení modrých tónů a stříbrné.

I když se někteří diví, tak přívěsek na klíčích mám. Krásně drží a díky němu najdu klíče v kabelce.

vitráževitráže

PŘÍVĚSEK NA KLÍČE – KAKTUS

A když už jsem byla u toho tvoření přívěsků, tak jsem se rozhodla udělat i další. Zalíbil se mi kaktus a jelikož je jednoduchý, tak jsem do něj šla. Zabral mi asi polovinu jedné lekce a asi nejnamáhavější bylo broušení skla do oblého tvaru. Patinu jsem vybrala černou a myslím, že jsem nešlápla vedle.

I tento přívěsek mám na klíčích a je v pohodě. Pár lidí zaujal a pochválili mi ho.

vitráže

PŘÍVĚSEK NA KLÍČE – ZMRZLINA

Mám před sebou poslední lekci, a tak jsem si vybrala něco jednoduchého, co opravdu zvládnu vyrobit. A jelikož se mi přívěsky opravdu zalíbily, tak i do třetice jsem se pro jeden rozhodla. Tentokrát to bude zmrzlina a jak bude vypadat, tak na to si počkejte na příspěvek na Instagramu.

vitráže

Tohle všechno jsem si vyrobila během těch několika lekcí, které jsem absolvovala. Chodila jsem tam od začátku října do konce února a to cca dvakrát měsíčně. A byla to paráda. Určitě doporučuji a ráda se na místo činu opět vrátím. Líbí se vám mé výrobky? A který nejvíce?

S láskou ♥ Linda

6 komentářů u “VITRÁŽE

  1. Ty jsi tak šikovná :) Všechny výrobky jsou moc krásné a povedly se Ti! I ten svícen je moc hezký, i když využití nakonec bude asi jiné :D Ale ten kaktus je luxus. Jsem hodně zvědavá, jak se Ti podaří zmrzlina :)

    WantBeFitM

    1. Jee, moc děkuji :) Jsem moc ráda, že jsem si to mohla vyzkoušet. Zmrzlinu už mám hotovou a fotka je na Instagramu :)

  2. No to je krásnéé, nejvíce se mi líbí svícen, zrcátko, no přívěšek taky. Je to všechno fakt zajímavé a musí to být super designové kousky. Je skvělé si takovým kurzem projít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek