diy vánoční věnec s drceným sklem

VÁNOČNÍ VĚNEC S DRCENÝM SKLEM

Adventní čas už je v plném proudu, a tak je vánoční výzdoba povinností. Ta může představovat věnce, různé přírodní dekorace či ta neutuchající blikátka v oknech a zahradách. Já mám nejraději přírodní dekorace, a tak jsem, jako každoročně, vyrobila vánoční věnec s drceným sklem, který už teď zdobí náš stůl.

TIPY

Věnec není vyloženě adventní, jelikož je bez svíček, které já na věnci prostě nemusím a hlavně si každoročně představuji to riziko požáru. Takže je klasicky z větviček a šišek a celé je to doplněno šípky a drceným sklem. Zvolila jsem čistě přírodní barvy, jelikož ve stejném stylu zdobíme i stromeček. A drcené sklo jen povznese celý věnec a třpytí se jako čerstvě napadaný sníh.

PŘIPRAVÍME SI
 • polystyrenový věnec
 • větvičky jehličnanu
 • šípek
 • šišky
 • drcené sklo (IKEA)
 • tavicí pistoli
POSTUP

Nejdříve si do vnitřní strany věnce lepíme jednu šišku za druhou. Na každou z nich dejte lepidlo z tavicí pistole a k polystyrenu přitlačte. Větvičky si předem nastříháme a jednu po druhé je lepíme k sobě, aby nebylo vidět holé místo a bílá barva polystyrenu. A pak si zase vezmeme šišky a lepíme podle fantazie a střídáme větvičky se šiškami, jak chceme.

diy vánoční věnec s drceným sklem

Na závěr přijde na řadu zdobení. Já jsem si vybrala šípek, jehož červená barva krásně oživí věnec, ale můžeme použít klidně sušené pomerančové plátky, slaměné ozdoby nebo třeba skořici.

A to nejtěžší přichází teď, kdy jdeme lepit drcené sklo. Na to budeme potřebovat pinzetu a nervy. Vybíráme si větší kusy skla, které vezmeme do pinzety a na jednu stranu kápneme trochu lepidla z tavicí pistole a rozprostíráme po věnci, jak chceme.

diy vánoční věnec s drceným sklem

Máme hotovo! Tak jak vám to šlo? Líbí se vám netradiční ozdoba věnce? Užívejte krásné předvánoční období, i když je celkem hektické a těšte se na další vánočně laděné články!

S láskou ♥ Linda

29 komentářů na “VÁNOČNÍ VĚNEC S DRCENÝM SKLEM”

 1. _______________________________________________________________________________________ Jste úžasní a Vaše komentáře mi vždycky udělají radost. Hlavně se vždycky těším až si je přečtu všechny :)
  Jsem opravdu ráda že se Vám věnec líbí a vlastně jsme se shodli i na těch přírodních dekoracích. Ty jsou totiž vždycky originální :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *