diy vánoční svícen

VÁNOČNÍ SVÍCEN

Svatý Martin nám sníh sice nepřinesl, ale spíše připomněl, že se blíží prosince a s tím spojený adventní čas a Vánoce. Ač si to někteří nechceme přiznat, tak už to tak je a chystání vánočních dekorací je na místě. Pojďte si se vytvořit jednoduchý vánoční svícen, který prosvítí váš domov!

TIPY

V jednoduchosti je krása, a tak jsem i já sáhla po pár věcech, jež jsem našla doma a pustila se do výroby. Navíc takhle využijete přebytečné zavařovací sklenice, které vám doma leží a vdechnete jim nový život. Světlé barvy jsem vybrala díky své jemnosti a hlavně propustnosti světla svíčky.

Ještě před samotným tvořením vám chci dát jeden malý tip. Pokud neumíte krásně kreslit a jste na tom jako já, tak si vytiskněte šablonu z internetu (plno jich je na Pinterestu) a obkreslete ji na samolepicí papír či fólii. Usnadní vám to práci a nervy.

Chcete si vyrobit i další vánoční dekorace, ale nemůžete najít nic, co by se vám líbilo? Zkuste dekoraci z přírodních materiálů – TWIG STARS!

PŘIPRAVTE SI
 • zavařovací sklenice bez víka
 • štětce
 • provázek
 • bílou akrylovou barvu (Artiste)
 • nůžky
 • samolepicí papír nebo fólii
 • třpytky
POSTUP

Ze všeho nejdříve pořádně umyjte sklenice, utřete je a vyleštěte suchým hadříkem. Následně si ze samolepicího papíru či fólie vystřihněte to, co chcete, aby ve výsledku bylo na sklenici. Já jsem si vybrala hlavu jelena a hvězdičky.

Vystřižený motiv nalepte na sklenici, pořádně přimáčkněte, aby se nikde neodlepoval a jde se natírat! Nejideálnější budou 3 vrstvy barvy. Dávejte si mezi jednotlivými nátěry pauzu, aby to stihlo dobře zaschnout.

diy vánoční svícen

Na jednu ze sklenic jsem přidala i třpytky. Pokud je také chcete, tak pokračujte tím, že si vezmete čistý štětec, namočíte ho do třpytek a lehkým poklepáváním je sypete na čerstvě natřený svícen, aby se uchytily a po zaschnutí držely.

diy vánoční svícen

Nechte tak hodinku zaschnout a poté pomalu sloupněte vystřižený motiv ze sklenice. Na hrdlo jedné z nich jsem namotala provázek a na konci udělala mašličku. Nevypadá to pak prázdně a dodá to tomu šmrnc. A pak už zapalte svíčku a je hotovo.

diy vánoční svícen

A tohle rozhodně není konec! Od teď až do Vánoc se můžete těšit na další tipy na DIY, recepty, ale i dekorování domova, příprav na Vánoce a toho všeho okolo. Takže pokud nevíte co upéct, co komu dát pod stromeček nebo kam si letos umístit věnec či stromeček, tak si počkejte na další články plné inspirace. A jak se svícny líbí vám? Který je hezčí? Ten s jelenem či hvězdičkami?

S láskou ♥ Linda

39 komentářů na “VÁNOČNÍ SVÍCEN”

 1. Oba jsou nádherné a každý má něco do sebe. Líbí se mi motiv hvězdiček, ale druhý svícínek je hezky doladěn provázkem :-) letos je pořád tak hezky, že bych řekla, že je tak půlka října. Jsem ráda i za ty mrazíky, které mi trošku navozují blížící se zimu :-)
  All my cosmetics

 2. Nádherné jsou, každý má něco :) Já letos a předloni pletla z papírových ruliček věnce a stromeček a to mě moc bavilo. Letos ale na to už kašlu, protože stejně už těch dekorací mám celkem dost a za chvíli to nebude kam dávat :)

 3. Nádherné :) Já vloni dělala taky takové menší DIY na svícen, ale o dost jednodušší než toto :D Vzala jsem takovou jakoby větší vázu nebo jak to říct, do ní jsem dala svíčku a horní okraj skleněné nádoby jsem obmotala stuhou a udělala mašli :) Mám ráda takovéhle DIY doplňky dělané s láskou :)

 4. Nedokážu se rozhodnout, který je hezčí, chtěla bych je mít u sebe oba najednou, aby tak hezky ladily. :) Moc pěkný tip! Rozhodně se na další diy těším, třeba mě to donutí si po delší době něco vytvořit. :)

 5. _________________________________________________________________________________________________________
  Jsem moc ráda, že se vám svícny líbí a moc mě potěšilo, že vypadají jako z obchodu. Více se vám líbí ten s hvězdičkami. Třeba zrovna mě se líbí více ten s tím jelenem, ale každému se líbí něco jiného. Jinak rozhodně tohle zvládne každý. Dělají to i děti na základní škole, takže to musíte zvládnout :)
  _________________________________________________________________________________________________________

 6. Pingback: 20 originálních vánočních dekorací, které vám všichni pochválí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *