tiffany vitráž

TIFFANY VITRÁŽ

S novým rokem přicházejí i různá předsevzetí a plnění snů. Znám hodně lidí, kteří chtějí začít sportovat, zdravě jíst nebo si najít koníčka, kde můžou tvořit. A já mám pro vás jeden super tip! Pojďte si oddychnout na výtvarnou výuku!

O kurzu, kam chodím, jsem již psala v článku KURZ VITRÁŽE. Vybrala jsem si ho na podzim a mám před sebou poslední dva měsíce. Ale už teď vím, že do konce roku se určitě zapíšu na nějaký další.

Minule jsem vypsala takové ty obecné informace a taky to, co už jsem se naučila. Dneska si můžete počíst o tom, jak taková výuka probíhá, co jsem si vytvořila a co teď už opravdu umím.

tiffany vitráž

PRŮBĚH KURZU

Jak to probíhá? Měla bych tam být v 17:45, ale většinou přijdu o chvíli později. Není to schválně, ale co jsem dojížděla z Benešova, tak to ani jinak nešlo. Po přestěhování už chodím včas.

Odložím si kabát a kabelku a najdu si místečko. Když jdu dělat nový výrobek, tak se chvíli pohrabu v kupě nařezaného skla nebo si sama nařežu z větších dílů, které si pak případně obrousím. Po jejich sestavení je pořádně opláchnu a omyji jarem a vodou. Poté je nezapomenu vysušit. K tomu budete potřebovat ručník nebo utěrku, které si nosím vlastní. Je to tak lepší.

tiffany vitráž
tiffany vitráž
tiffany vitráž

Teď si sklo natřu, olepím měděnou páskou a po celém procesu jdu pájet. To je docela sranda. Nikdy dříve jsem to nedělala, ale je to opravdu jednoduché a dost mě to baví. Výrobek si pak ještě přetřu, vyleštím a mohu si ho odnést domu.

Po celou dobu si povídáme s holkama, takže je tam skvělá atmosféra. Zuzka, která kurzy vede a zároveň je vedoucí ateliéru, uvaří dobrý čaj, takže když přijdete zmrzlý z venku, tak je to naprosto ideální.

tiffany vitráž

CO JSEM VYTVOŘILA A CO CHYSTÁM

Zatím jsem vytvořila 2 výrobky, protože jsem na 2 lekcích nebyla, ale už mám připravené sklo na další.

Takže první byla květina a ten druhý výrobek je zrcadlo, jehož náhled jsem přidávala minule. Trochu jsem to pozměnila, ale konečný výsledek se mi moc líbí a v novém bytě nám zdobí prosklenou vitrínu.

tiffany vitráž
tiffany vitráž

Teď mám nařezané sklo, ze kterého chystám svícen, tak doufám, že mi vyjde podle mých představ.

CO UŽ OPRAVDU UMÍM?

Psala jsem to už dříve, ale teď jsem se v tom ještě víc zdokonalila.

Rozhodně řezat sklo. To jsem na začátku moc nezvládala, ale teď už řezat opravdu umím.

Pájet cínem. Když jsem totiž přišla do kurzu, tak jsem vůbec nevěděla, jak to funguje. Vím, že taťka něco občas pájí, ale tohle bylo pro mě něco nového.

Brousit. S bruskou jsem pracovala také poprvé a musím říct, že to je parádní zkušenost.

tiffany vitráž

Vyrobit obrazec, ale i zrcadlo s vitrážovým rámem.

Pracovat s měděnou páskou. To je sice jednoduché, ale naživo jsem něco takového viděla poprvé.

A v poslední řadě je to odreagovat se. Protože u tohohle si opravdu odpočinete a ta rodinná atmosféra je naprosto perfektní.

tiffany vitráž

Tak co? Navnadila jsem vás o trochu více? Pokud jste tvůrčí a kreativní tip, tak rozhodně neotálejte a přihlaste se. S novým rokem přichází čas na rozvíjení se, na nové koníčky a výzvy, tak s chutí do toho!

S láskou ♥ Linda

13 komentářů u „TIFFANY VITRÁŽ

  1. Je to paráda. Taky jsem se ze začátku bála, ale nakonec musím říct, že to bylo skvělé rozhodnutí do toho jít. Rozhodně doporučuji :)

 1. Týjo, to musí být boží relax a hlavně – vitráže jsou super! Když jsem v nějakém kostele, strávím věčnost zíráním na vitrážová okna. Mít takový vlastnoručně vyrobený kousek kostela doma, to by bylo bájo.

  1. Je to relax a člověk tam fakt vypne a soustředí se jen na tvoření. Vitráže jsou skvělé. Doma mám hodně výrobků a ještě mě čekají dvě lekce, takže ještě něco menšího zvládnu. V kostele jsou nádherná. To já je mám jen amatérské, ale i tak to jde :D

  1. Tak to jsem ráda, že to tak působí. Snažila jsem se, ale určitě je co zdokonalovat :) Každý je na něco, ale tohle je opravdu super kurz :)

 2. Tak to vypadá naprosto úžasně :) Taky chci být letos více kreativní a věnovat se více ručním pracem a DIY:) Na tuhle mozaiku mi doma úplně chybí potřebné věci, ale už se těším na další tvoje tipy, vždycky mě inspiruješ :)

  1. Moc děkuji :) To já taky, ale stejně tak jako ty chceš víc tvořit, tak já chi zas víc číst, protože to dost flákám. Tak to jsem ráda, vždycky mě taková slova potěší :)

 3. Gгеetings! This іs my first visit to your
  blog! We are a group of vоlunteers and starting a new
  initiativе in a community in the same niche. Yοur bl᧐ց provided us useful information to work on.
  You have Ԁone a extraordinay јob!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *