diy rostlina ve skle

ROSTLINA VE SKLE

Často se mi stává, že prohlížím Pinterest a vídám na něm ty krásné dekorace rostlinek ve skle. Tak jsem se rozhodla, že si něco podobného vyrobím. Přítel pěstuje masožravé rostlinky. Ty však potřebují vlhko a právě do takových skleněných nádob se doporučují zasazovat. Takže jsem využila situace, že si přítel koupil další. Sehnala jsem si zbytek potřebných věcí a pustila se do tvoření! A rostlina ve skle je krásná.

TIPY

Vytvoření takovéhle rostlinky ve sklenici není nic složitého, akorát si musíte sehnat všechen potřebný materiál a vymezit si tak hodinku na práci. Nejdéle vám na tom zabere motání a lepení provázku vespodu sklenice. Při vsypávání drceného skla si dejte pozor, aby se nedostalo mezi lístky rostliny a nesmíchalo se s hlínou.

PŘIPRAVÍME SI
 • větší sklenici či akvárium
 • zeminu
 • provázek
 • nůžky
 • tavící pistoli
 • drcené sklo (IKEA) či kamínky
 • rostlinku
POSTUP

Nejprve si nažhavíme tavící pistoli. Obrátíme sklenici dnem vzhůru a připevňujeme provázek postupně kolem dokola do tvaru ulity. Lepíme ho do takové výšky, do jaké chceme, ale zas ne až tak vysoko, aby pak bylo něco z té rostlinky vidět.

Sklenici otočíme a nasypeme zeminu. Do ní pak opatrně zasadíme rostlinku. Na hlínu navrstvíme drcené sklo a to tak, aby nám nenapadalo mezi lístky. Snažíme se jej dávat jen okolo. Pokud nechceme a nebo nemůžeme sehnat drcené sklo, tak budou stačit kamínky, písek nebo jako další vrstvu nemusíme dávat vůbec nic.

Nakonec rostlinu zalijeme a můžeme ji někam umístit. Já jsem ji umístila do koupelny, protože masožravé rostliny milují vlhko, takže se jí tam bude dařit a hlavně tam vypadá ten kus přírody krásně.

diy rostlina ve skle

Doufám, že zkusíte něco podobného vytvořit. Je to jednoduché, zvládne to každý, nezabere to tolik času a vypadá to pěkně. Tak jak se vám líbí DIY?

S láskou ♥ Linda

40 komentářů na “ROSTLINA VE SKLE”

 1. To je moc pěkný, dovedu si představit, jak to může vypadat v koupelně hezky :) Jsem si vzpomněla, jak jsme kdysi měli plno masožravek a kolikrát byly fakt pěkný :)

 2. Moc pěkné, podobný nápad jsem viděla kdysi v jednom obchodu, ale měli to jakoby celé pod skleněným poklopem bez otvoru a rostlinky si tam měly tvořit vlastní ekosystém :)

  Piosek

 3. Krásná cudeńko :-) Omlouvám se, že nejsem moc dobrý v DIY, takže spíš něco takového vykouzlí:-(
  pozdravy
  body-and-hair-girl.blogspot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *