PROTEINOVÉ LÍVANCE S JAHODAMI

Po odpočinku po přijímačkách se opět vracím na místo činu, abych Vás mohla inspirovat s receptem. Jak už jsem tu několikrát psala, tak vaření či pečení zdravých a fitness pokrmů není úplně můj šálek kávy, ale když jsem na kuchyňské lince zahlídla přítelův protein, tak jsem si nemohla odpustit ho vyzkoušet i k něčemu jinému než ho jen naředit vodou a vypít. Takže můj první počin s proteinem, si troufnu tvrdit, dopadl na výbornou. 
Čímž chci říct, že vyzkouším i další recepty na podobné bázi a pokud se povedou a budou chutnat, tak čekejte nějakou tu zdravou inspiraci.

Protein je základní stavební látkou všeho, co se v těle vyskytuje a proto by měl být nedílnou součástí Vašeho jídelníčku. Nemusíte si však kupovat tento práškový, ale najdete ho třeba v mase, vejcích či mléce. Vyživuje svaly, šlachy, kůži, ale i kosti, zkracuje dobu regenerace či spaluje tuky a redukuje nadváhu.

Připravíme si (na 5 ks):

 • 35 g mletých ovesných vloček
 • 15 g proteinu (použit s příchutí bílá čokoláda)
 • 1 vejce
 • 50 ml mléka
 • 1/2 lžičky kypřícího prášku

Postup:
Ovesné vločky si nameleme v mixéru a dáme do větší misky. K nim přihodíme protein (můžete použít jakoukoliv příchuť, kterou máte rádi, já mám doma jen ten s bílou čokoládou), kypřící prášek, mléko a vejce. Celou směs pořádně promícháme metličkou. Těsto se Vám asi bude zdát trochu víc tekuté než u klasických lívanců, ale nebojte, krásně se to spojí a nerozteče.
Předehřejeme si lehce olejem vymazanou pánev, dáme na ní trochu těsta a opečeme z obou stran. Nakonec si lívance vyskládáme na talíř a ozdobíme, třeba jako já, agávovým sirupem a přihodíme k tomu trochu ovoce.
S láskou 
  Linda 

60 komentářů u “PROTEINOVÉ LÍVANCE S JAHODAMI

 1. Vypadá to parádně, já lívance moc nedělám, vlastně skoro vůbec, ale když jsou na fotkách, tak se vždy oblizuju :D :) jo Lindo, čím se dá nahradit protein?

  1. Lívance dělám občas, ale vždycky když je dělám, tak si dáme pořádně do nosu :D Přemýšlím nad tvojí otázkou a trochu jsem zapátrala na internetu a buďto nahradíš hraškou a nebo ho můžeš vynechat a třeba přidat přírodní sladidlo, které by protein zastoupilo ve slazení :)

  1. Děkuji moc :) Tak je určitě vyzkoušej. Protein můžeš nahradit hraškou a nebo ho vynechat a použít nějaké přírodní sladidlo, aby zastoupilo protein ve slazení :)

  1. Děkuji moc :) Wafle zbožňuji, ale stejně je budeš sladit nějakým sirupem ne? Já jsem pak akorát lívance polila agávovým sirupem a stačilo :) Tak určitě vyzkoušej!

  1. Děkuji, jsi moc hodná :) Ptali se na to už v komentářích výše. Lze to nahradit hraškou (to jsem našla na internetu, ale nezkoušela) a nebo ho úplně vynechat a trochu osladit přírodními sladidly, což nahradí protein v chuti :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek