prosecco a jahody

PROSECCO A JAHODY

Vánoce už jsou za námi a čeká nás poslední událost v tomto roce a není to nic jiného než Silvestr. Oslavy plné zábavy, jídla a pití. A právě na jedno pití jsem vám připravila recept s názvem prosecco a jahody. Zapomeňte na nudné bublinky a oživte je svěží kombinací v zajímavém drinku.

JAKÝ JE ROZDÍL?

Hodně se setkávám se zaměňováním výrazů a s tápáním, co to vlastně na Silvestra pijeme. Takže jaký je rozdíl mezi šampaňským, proseccem a sektem? 

Šampaňské je francouzské šumivé víno z oblasti Champagne. Vyrábí se z odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier a to nákladnou metodou s názvem šampaňská. Také proto je z těchto tří nejdražší.

Prosecco je italské šumivé víno z oblasti Veneto. Vyrábí se pouze z odrůdy Prosecco a to levnou metodou. Proto je cenově přijatelné.

Sekt je šumivé víno, které je vyráběno z ostatních odrůd vín v různých částech světa. Dost často je zaměňován se šampaňským, což je ale velký omyl. Sekt je výrazně levnější.

TIPY

Důležité je, aby bylo všechno krásně vychlazené a připravené, takže si vše dáme do lednice s předstihem. Prosecco necháme vychladit na 6-8 stupňů. Džus můžeme nechat více a naopak perlivou vodu nemusíme vůbec. Dobré je si nechat vychladit i sklenice. To stačí chvilku před samotným nalitím.

ALKOHOL.CZ

V České republice má 2 prodejny. Jedna sídlí v Praze, kousek od centra a ta druhá v Brně. V jejich nabídce jsou nejrůznější druhy alkoholu – gin, rum, vodka, whiskey, víno apod. Nakoupit se dá v prodejnách, či na e-shopu alkohol.cz, kde je možnost si zajistit i dopravu, která objednávku doručí co nejdříve tam, kam je potřeba.

Já jsem použila luxusní italské prosecco od Bepin de Eto s příjemnou ovocnou chutí a vůní, ve které najdete ananas, broskve a kapku citronu. Tohle rodinné vinařství je snadno zapamatovatelné i díky svým lahvím, které jsou designové a originální. Takže na vaší party zaujmou.

UPOZORNĚNÍ

V receptu je použit alkohol, který je určen pro osoby starší 18 let! Proto osoby mladší 18 let z něho vynechají prosecco a vodku!

PŘIPRAVTE SI (na 1 sklenici)

POSTUP

Všechny ingredience jsme si už vychladili. Teď si vyndáme sklenici a dáme do ní 6 lžic jahodového džusu. Přidáme lžíci vodky a promícháme.

prosecco a jahody

Jahody očistíme, zbavíme lístků a nakrájíme na plátky. Cca 7 jich vhodíme do směsi džusu a vodky. Vezmeme prosecco a nalijeme ho do cca 3/4 sklenice.

prosecco a jahody

Zbytek zalijeme perlivou vodou a promícháme. Sklenici ozdobíme nařízlou jahodou a máme hotovo!

prosecco a jahody

Teď už zbývá jen připravit jídlo a můžete začít. Alkohol se dá nahradit třeba Spritem nebo Rychlými špunty. Jinak si konec roku užijte a něco nového si můžete přečíst po Novém roce! Krásný Silvestr!

S láskou ♥ Linda


Spolupráce s ALKOHOL.cz (alkohol.cz)

18 komentářů na “PROSECCO A JAHODY”

 1. Použiji tuto konverzi pro Sprite, protože i když mi bylo osmnáct let, nepiju alkohol a vypadá to krásně na obrázcích 😍
  Nejlepší přání a přeji Vám šťastný nový rok 😘
  Lili

  1. Linda Pazderová

   Tak doufám, že jsi to zkusila, protože to opravdu je výborné :) Moc děkuji a také ti přeji krásný nový rok 2019:)

 2. Linda Pazderová

  _________________________________________________________________________________________________________
  Doufám, že jste si Silvestr parádně užili a nebylo vám špatně. A taky doufám, že jste tento drink ochutnali a chutnal vám! Moc děkuji za vaše komentáře a přání :)
  _________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *