prosecco a jahody

PROSECCO A JAHODY

Vánoce už jsou za námi a čeká nás poslední událost v tomto roce a není to nic jiného než Silvestr. Oslavy plné zábavy, jídla a pití. A právě na jedno pití jsem vám připravila recept. Zapomeňte na nudné bublinky a oživte je svěží kombinací s jahodami v zajímavém drinku.

Já jsem použila luxusní italské prosecco od Bepin de Eto s příjemnou ovocnou chutí a vůní, ve které najdete ananas, broskve a kapku citronu. Tohle rodinné vinařství je snadno zapamatovatelné i díky svým lahvím, které jsou designové a originální. Takže na vaší party zaujmou.

Hodně se setkávám se zaměňováním výrazů a s tápáním, co to vlastně na Silvestra pijeme. Takže jaký je rozdíl mezi šampaňským, proseccem a sektem? 

Šampaňské je francouzské šumivé víno z oblasti Champagne. Vyrábí se z odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier a to nákladnou metodou s názvem šampaňská. Také proto je z těchto tří nejdražší.

Prosecco je italské šumivé víno z oblasti Veneto. Vyrábí se pouze z odrůdy Prosecco a to levnou metodou. Proto je cenově přijatelné.

Sekt je šumivé víno, které je vyráběno z ostatních odrůd vín v různých částech světa. Dost často je zaměňován se šampaňským, což je ale velký omyl. Sekt je výrazně levnější.

Ještě než půjdeme na přípravu, tak tady je několik tipů. Důležité je, aby bylo všechno krásně vychlazené a připravené, takže si vše dáme do lednice s předstihem. Prosecco necháme vychladit na 6-8 stupňů. Džus můžeme nechat více a naopak perlivou vodu nemusíme vůbec. Dobré je si nechat vychladit i sklenice. To stačí chvilku před samotným nalitím.

PŘIPRAVÍME SI (na 1 sklenici): 

prosecco a jahody

POSTUP:

Všechny ingredience jsme si už vychladili. Teď si vyndáme sklenici a dáme do ní 6 lžic jahodového džusu. Přidáme lžíci vodky a promícháme.

prosecco a jahody

Jahody očistíme, zbavíme lístků a nakrájíme na plátky. Cca 7 jich vhodíme do směsi džusu a vodky. Vezmeme prosecco a nalijeme ho do cca 3/4 sklenice.

prosecco a jahody

Zbytek zalijeme perlivou vodou a promícháme. Sklenici ozdobíme nařízlou jahodou a máme hotovo!

prosecco a jahody

Teď už zbývá jen připravit jídlo a můžete začít. Jen nezapomeňte, že alkohol je od 18 let, takže ti mladší vynechají vodku a prosecco a nahradí to třeba Spritem nebo Rychlými špunty. Jinak si konec roku užijte a něco nového si můžete přečíst po Novém roce! Krásný Silvestr!

S láskou ♥ Linda

18 komentářů u “PROSECCO A JAHODY

 1. Použiji tuto konverzi pro Sprite, protože i když mi bylo osmnáct let, nepiju alkohol a vypadá to krásně na obrázcích 😍
  Nejlepší přání a přeji Vám šťastný nový rok 😘
  Lili

  1. Tak doufám, že jsi to zkusila, protože to opravdu je výborné :) Moc děkuji a také ti přeji krásný nový rok 2019:)

 2. _________________________________________________________________________________________________________
  Doufám, že jste si Silvestr parádně užili a nebylo vám špatně. A taky doufám, že jste tento drink ochutnali a chutnal vám! Moc děkuji za vaše komentáře a přání :)
  _________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek