pomazánka s červenou řepou

POMAZÁNKA S ČERVENOU ŘEPOU

Stačí pár ingrediencí na to, aby vznikla svěží, zdravá a výtečná pomazánka s červenou řepou. Chutnat bude jak dospělým, tak i dětem, protože jemný tvaroh milují všechny generace. Bát se nemusí ani ti, co nemohou laktózu. Stejně jako já použijte bezlaktózový tvaroh, který je běžně k sehnání.

CO OBSAHUJE?

Červená řepa je jeden z nejzdravějších druhů zeleniny a to díky obsahu několika zdraví prospěšných látek. A které to jsou? Křemík, draslík, vláknina, provitamín karoten, vápník, hořčík, sodík, železo, zinek, kyselina listová, antioxidanty, vitamíny B a C a další.

A na co jsou všechny ty látky dobré? Na posílení cév, svalů, kůže; odvádí z těla vodu a kyselé látky; napomáhají při trávení; detoxikují organismus; zlepšují činnost mozku; snižují hladinu cholesterolu; zpomalují stárnutí a posilují kosti. A samozřejmě by seznam mohl pokračovat. Takže co? Není dokonalá?

TIPY

Červenou řepu nemusíte vařit a loupat doma. V některých obchodech ji mají vakuově balenou. Ta už je uvařená i oloupaná, a tak ji při přípravě stačí pouze nastrouhat.

Pokud řepu budete vařit i loupat doma, použijte při loupání rukavice, abyste se zbytečně nezašpinili, jelikož červená barva jde hodně špatně dolu.

Namažte ji na domácí pečivo! Upečte si křupavé DOMÁCÍ HOUSKY nebo výborný DOMÁCÍ CIBULOVÝ CHLÉB.

PŘIPRAVTE SI (na cca 250 g)
  • 150 g jemného tvarohu (bez laktózy – bezlaktózový tvaroh Meggle)
  • 100 g červené řepy
  • 20 g vlašských ořechů
  • sůl
  • sušené chilli

POSTUP

Tvaroh prošlehejte metličkou. Červenou řepu uvařte, nechte vychladnout a oloupejte. Poté ji nastrouhejte na hrubo a postupně vmíchávejte do tvarohu. Pokud jste si koupili již předvařenou řepu, tak ji pouze nastrouhejte.

Ořechy nasekejte na hrubo a přidejte k pomazánce. Tu dochuťte solí a sušeným chilli a nechte odpočinout cca 30 minut v lednice.

pomazánka s červenou řepou

Hotovou pomazánku mažte na pečivo nebo si ji vychutnejte se zeleninou. Zdobit můžete chia semínky, nasekanými ořechy, kozím sýrem, řeřichou či petrželkou.

pomazánka s červenou řepoupomazánka s červenou řepou

Jednoduchou a zdravou pomazánku máte připravenou během chvilky, takže je ideální na rychlou svačinu, vydatnou snídani, nebo třeba jako pohoštění pro návštěvu. Vyzkoušet můžete i recept na POMAZÁNKU Z ČERVENÉ ŘEPY s bílým jogurtem! Dali byste si?

S láskou ♥ Linda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *