diy photo wall

PHOTO WALL

Máte doma hromadu fotek, ale nechce se vám kupovat spousta rámečků a hlavně na ně nemáte nikde místo? Já jsem to vyřešila po svém. Zapojila jsem svou kreativní duši a vytvořila photo wall, která zobrazuje důležité události ze života a to na jednom místě. Navíc oživí váš byt a budete se v něm cítit ještě víc jako doma.

O TVOŘENÍ

DIY je jednoduché a hlavně dostupné pro všechny. Menší větev najdete v jakémkoliv lese. Tak se zajděte projít a nějakou si přineste. Nejlepší na takové tvoření je březové dřevo!

TIPY

Akrylovou barvu jsem sehnala v papírnictví, ale určitě ji mají v jakémkoliv kutilském obchodě. V papírnictví jsem si vybrala barvu Artiste od Docrafts, jelikož krásně kryje a hned zasychá. A hlavně ji nemusíte ředit!

ENGELBERT STRAUSS

Engelbert Strauss je firma, která nabízí všechny možné produkty do práce a pro tvoření v dílně. V jejich nabídce sortimentu jsou pracovní oděvy, obuv a doplňky pro tvoření. Produkty jsou opravdu kvalitní a za skvělou cenu.

(foto: engelbert-strauss.cz)

Natírat se vám bude dobře s těmi velkými. Já jsem však použila malý štětec, protože se lépe dostanete i do těch nejmenších mezírek ve dřevě a barva tak bude opravdu všude.

PŘIPRAVTE SI
 • menší větev
 • nůžky akrylovou barvu (davona.cz)
 • štětce (engelbert-strauss.cz)
 • lepicí pásku
 • kancelářské sponky
 • ozdobné samolepky
 • fotky
 • provázek
POSTUP

Vezmeme si štětec a barvu a dvěma vrstvami natřeme větev. Nejdříve jednou a po zaschnutí podruhé. Mezitím si nastříháme 3 kusy provázků v délce cca 70 cm a přivážeme je na větev.

diy photo wall

Fotky si rozložíme na provázky a jdeme je upevnit. Otočíme je obrázkem dolu a provázek dáme přes střed zadní strany. Lepicí pásku si zastřihneme na dva stejně dlouhé kusy a nalepíme ji z jednoho rohu do druhého protilehlého. To samé zopakujeme i u druhého rohu.

diy photo wall

Aby nám fotky 100 % držely, tak podnikneme ještě jeden krok. Na každou kancelářskou sponku upevníme ozdobnou samolepku a přichytíme s ní vrch každé fotografie k provázku. Pokud ozdobné samolepky nemáme, tak můžeme využít třeba barevnou lepicí pásku a to tak, že ji zastřihneme třeba do tvaru trojúhelníků, čtverečků či obdélníků.

diy photo wall

Teď dekoraci připevníme na stěnu. Ještě takový menší tip na závěr. Aby se nám fotografie tolik nehýbaly, tak po pověšení na zeď vezmeme lepicí pásku, konce provázků natáhneme a přilepíme ke zdi.

A teď se můžeme dívat na vzpomínky a připomínat si krásné události v našem životě. Dříve jsme na to měli fotoalba, ale v dnešní době, kdy už tolik tištěné fotky neletí, se mi tohle moc líbí a je hezké návštěvě ukazovat obrázky na stěně než v telefonu.

Tisknete a vystavujete fotky nebo v obýváku nemáte ani jednu? A jak se vám samotné DIY líbí? Vyrobili byste si něco takového?

S láskou ♥ Linda


Spolupráce s Engelbert Strauss (engelbert-strauss.cz)

36 komentářů u „PHOTO WALL

 1. Takový nápad mi přijde mnohem hezčí, než ty rámečky! :) Celkově vícero fotek je hezčí mít takhle nějak u sebe, třeba i přilepené ke zdi, ale to je pak zničená zeď, takhle to je praktičtější a dodává to tomu i hezčí atmosféru, díky přírodnímu materiálu. :)

 2. To je super nápad :-) vypadá to moc hezky a navíc to ani není složité. Já se přiznám, že doma nemám ani jednu fotku. Budeme se příští rok stěhovat, tak to budu řešit asi až v novém, už se těším na zvelebování a zkrášlování, kam fotečky určitě zařadím :-)
  All my cosmetics

  1. Děkuji moc :) Právě, je to jednoduché a fakt pěkné. Taky jsme dříve neměli doma fotky, ale jak jsme jednu tištěnou dostali, tak od té doby tiskneme ty nejlepší a vystavujeme :) Určitě si pak udělej výzdobu z fotek :)

 3. Moc hezky nápad! Ja si takhle vyzdobila paroží a na to si zavěsila fotky :) a kdyz si člověk odmyslí ze to muže byt celkem morbidní, tak je to i hezky! :D

 4. na Vianoce som od kamaratky dostala 8-fotoramcek z IKEA, ale sama by som si nieco take asi nekupila. v poslednom case radsej zakladam fotky do fotoalbumu, ako ich mam vystavene. vystavujem si poskladane puzzle, obrazy a vyfarbovacky Malen nach Zahlen. ale napad je to pekny :)

  1. Děkuji :) NA takové rámečky jsem koukala, ale chtěla jsem něco, kde se dá dát více fotek. Je super, že si někdo ještě dává fotky do alba, to už se tolik nevidí, klobouk dolu :)

 5. Tak to až budeme bydlet s přítelem, tak nám to určitě vyrobím! Teď bych to neměla moc kam dát :) Rámečky taky zaberou hodně místa, člověk musí mít místo, kam je položit a tady ten problém odpadá! Taky to člověk nemusí oddělávat, když chce utřít prach :D :D

  WantBeFitM

 6. _______________________________________________________________________________________
  Udělali jste mi neskutečnou radost. Jak z té kopy komentářů, které jsou opravdu krásné a hlavně pochvalné, tak i z toho, že si budete chtít dekoraci vyzkoušet, Jsem opravdu ráda, že se Vám to tolik líbí :) Děkuji moc, jste úžasní!
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *