papírové pytle na věci

PAPÍROVÉ PYTLE NA VĚCI

Každý z nás má určitě šuplík, kde je permanentně nepořádek a hledání v něm je na dlouho. A co teprve pracovní stůl, kde není žádný systém a papíry s tužkami leží spolu na jedné hromádce. Chcete si udělat pořádek, aniž byste kupovali drahé stojánky a košíčky? Vyrobte si tyhle minimalistické papírové pytle na věci!

O TVOŘENÍ

Je to opravdu jednoduché skládání a lepení papíru, které jsme se učili ve škole. Žádný fígl v tom není a fotky, jak skládat, najdete u postupu tvoření. Nejdůležitější je v tomto případě pouze naměření délky, aby vše sedělo.

TIPY

Ještě než začneme tvořit, tak vám dám pár tipů. Pokud se vám líbí ten bílý, tak si před samotným skládáním jednu ze stran přetřete nebo přestříkejte barvou a nechte minimálně 30 minut zaschnout. Lepit můžete i lepidlem, ale s izolepou se o dost líp pracuje.

Já jsem vytvořila tyhle tři. Jeden jsem dala do koupelny na vlasové doplňky. Druhý a třetí jsou na pracovním stole. Jsou v nich tužky, papírky, potřeby na šití a nůžky.

PŘIPRAVTE SI
 • balicí papír (IKEA)
 • nůžky
 • tužku
 • fixu
 • izolepu
 • štětec
 • pravítko
 • akrylovou barvu, temperu,…
POSTUP

Nejdříve si vezmeme papír, ze kterého vystřihneme obdélník. Pokud chceme větší a širší pytlík, tak jako je na obrázku ten s textem LOVE, tak musí mít šířku 70 cm a výšku cca 30 cm. Pokud chceme menší a užší, tak zmenšujeme rozměry.

papírové pytle na věci

Okraje papíru přehneme ke středu tak, aby jeden z nich překryl ten druhý cca o 0,5 cm a slepíme je izolepou. Spodní stranu přehneme směrem nahoru do poloviny tak, aby obě části měly přibližně stejnou výšku.

Roh, u přehnuté části, přeložíme a vznikne nám trojúhelník. To samé uděláme na druhé straně. Teď ty delší strany přehneme k sobě. Jedna z nich by měla částečně zakrýt tu druhou. Přelepíme to izolepou.

Podélné strany pytlíku přehneme cca o 2,5 cm a to na oba směry. Teď si na přední část můžeme něco nakreslit. Hotový pytlík postavíme, trochu ho zformujeme, aby si udržel tvar a ohneme vrchní kraje směrem ven. A máme hotovo!

papírové pytle na věcipapírové pytle na věcipapírové pytle na věciNa další skvělé skládačky z papíru se můžete podívat v sekci Z PAPÍRU! Papírové pytlíky vám nejen udrží věci na jednom místě, ale i designově zútulní byt. A použít je můžete v každé místnosti. Líbí se vám? Chtěli byste něco takového domu?

S láskou ♥ Linda

8 komentářů na “PAPÍROVÉ PYTLE NA VĚCI”

  1. Linda Pazderová

   Určitě vyzkoušej, do interiéru bytu zapadnou a krásně schovají věci, které nechceš, aby byly vidět. Díky moc, jsem ráda, že se ti článek líbí a doufám, že tašku vyzkoušíš :)

 1. Vizuálne sa hodí do moderných izieb/bytov. Možno, pre lenivcov je lepší variant s už existujúcimi vreckami, kedy ich proste len kúpia a pretvoria k obrazu svojmu :-P

  1. Linda Pazderová

   Hodí se určitě všude a do každého bytu. I to je řešení, ale já mám radši, když si můžu něco vyrobit a utvořit podle sebe :) Mám z toho větší radost :)

  1. Linda Pazderová

   Moc děkuji. Musím říct, že to pořád krásně drží, takže pokud bys to chtěla vyzkoušet, tak jdi do toho. Ale každý má rád něco jiného, to chápu :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *