diy papírové pom poms

PAPÍROVÉ POM POMS

Papírové pom poms – vypadají složitě, ale jejich výroba je velmi jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. V jednoduchosti je krása a tahle roztomilá bílá koule to jen dokazuje. Dekorace je navíc čím dál tím více populárnější, a tak by neměla chybět ani u vás doma!

O TVOŘENÍ

V podstatě vezmete obyčejný papír a přeměníte ho na stylovou bytovou dekoraci nebo výzdobu jakékoliv párty či romantické svatby. Oživí všední podobu interiéru či udělá nevšední zpestření oslavy.

Kromě psaného postupu jsem se rozhodla přidat i video, kde je vše krok za krokem zobrazeno. Video je moje vůbec první, ale rozhodně se tomu nebudu bránit i nadále. Žádná youtuberka ze mě sice nebude, ale je to zábava a hlavně je to pro vás.

PŘIPRAVÍME SI
  • krepový papír neboli krepák nebo hedvábný papír
  • nůžky
  • provázek nebo stuhu
POSTUP

Nejprve si připravíme 5 nebo 6 stejně velkých obdélníků (to, že vám to přesáhne pár milimetrů sem nebo tam, tak to je v pořádku, mně se to stalo u každého a opravdu se to ve výsledku ztratí) a vyskládáme si je na sebe.

Na delších stranách obdélník přehneme na půl, a tak pokračujeme až nám vznikne proužek. Papír opět rozložíme a skládáme harmoniku, kde střídáme strany.  Když nám opět vznikne proužek, tak vezmeme provázek nebo stuhu, uprostřed převážeme a uzlík dáme na užší stranu středu.

diy papírové pom poms

Oba konce proužku zastřihneme do oblouku nebo do špičky, roztáhneme harmoniku a vytaháváme papír, vrstvu po vrstvě. Když už jsme na konci, tak si s tvarem ještě trochu pohrajeme a jednotlivé papírky ještě dotvarujeme, aby nám vznikla pěkná kulička. A tady je návod ve VIDEU!

Pak už si to jen pověsíme kam budeme chtít. Líbí se vám dekorace? Kam byste si jí umístili?

S láskou ♥ Linda

39 komentářů na “PAPÍROVÉ POM POMS”

  1. ________________________________________________________________________________________
    Moc děkuji za poklony a pochvaly. Udělali jste mi strašnou radost a určitě budu moc ráda, když pom poms vyzkoušíte. Video bylo moje vůbec první, takže až jednou budu přidávat další, tak už se určitě zlepším :)
    ________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *