originální balení dárků

ORIGINÁLNÍ BALENÍ DÁRKŮ

Dárky máme, ale jak je zabalit? Klasika s kýčovitým vánočním papírem vás už nebaví a chcete něco nového. Což takhle sáhnout po balicím papíru á la pečicí a udělat to jednoduše, minimalisticky a s věcmi, které seženete doma? Potěšte své známé a zkuste originální balení dárků!

TIPY

V minulém článku jsem vám ukázala 3 TIPY NA HOMEMADE DÁRKY, kterými jisto jistě potěšíte. Dneska vám ukážu, jak je zabalit tak, aby vypadaly co nejlépe a člověk se i bál obal poničit.

Takže si projděte byt, dům či kůlnu, sežeňte si pár věcí a můžeme jít tvořit. Jeden dárek nám zabere tak 5-10 minut, podle šikovnosti, ale výsledek stojí za to.

OBYČEJNÉ

Asi nejjednodušší z těchto tří. Moc se mi na tom líbí ta čistota, jemnost a originalita. Přeci jen si vzpomeňte, kdy naposledy jste dostali takhle zabalený dárek?

PŘIPRAVTE SI
 • hnědý balicí papír (Ikea)
 • provázek
 • bílý papír
 • černou fixu
 • izolepu
 • nůžky
 • tužku
POSTUP

Dárek si zabalte úplně standardně, jak jste zvyklí. Takže si ustřihněte kus balicího papíru a pomocí izolepy ho připevněte okolo dárku.

Z bílého papíru si vystřihněte menší kus, na který si tužkou nadepíšte jméno, pro koho dárek je. Fixou to pak obtáhněte a do vrchní části si pomocí nůžek udělejte dírku.

originální balení dárků

Vezměte si provázek, jejž obmotáte dokola. Ještě než na jeho konci uděláte mašličku, tak ho protáhněte dírkou ve jmenovce. Tu na provázku posuňte, upravte a hned na ní uvažte mašli. Pod provázek můžete přidělat třeba kus větvičky nebo slaměnou ozdobu.

S MAŠLIČKOU

Tohle je něco pro ty, kteří milují eleganci. Určitě s tím uspějete u žen, ale neurazíte tím ani muže. Jen dávejte pozor, jakému muži to dáváte. Já už teď vím, že u partnera bych s tím zabodovala, ale taťka by to neocenil.

PŘIPRAVTE SI
 • hnědý balicí papír
 • nůžky
 • izolepu
 • tavicí pistoli
 • bílý papír
 • tužku
 • černou fixu
 • mašli (stuhu)
POSTUP

Dárek zabalte běžným způsobem, tak jako v postupu výše. Z bílého papíru si vystřihněte čtverec, jehož strany budou o cca 1,5 cm užší než je velikost krabičky. Vezměte si tužku a něco na něj napíšte, ať už jméno či věnování a obtáhněte to černou fixou.

originální balení dárků

Čtvereček s textem s pomocí izolepy nalepte na vršek krabičky. A jde se na mašli. Buďto si koupte už hotovou nebo si ji vyrobte. A jak na ni? Uvážte si ji jako tkaničky a ty převislé cancourky ustřihněte.

originální balení dárků

Mašli pak pomocí tavicí pistole přilepte nad text, pořádně přitlačte, upravte a je hotovo!

POTISK

Myslím, že tyhle potisky jsme dělali už někdy ve školce, takže pro vás to bude brnkačka. A přesně něco takového to krásně oživí a obdarovaný bude jen koukat. Třeba můj partner si myslel, že už jsem to tak koupila a strašně se mu to líbilo.

PŘIPRAVTE SI
 • hnědý balicí papír
 • nožík
 • nůžky
 • izolepu
 • černou akrylovou barvu (tuž)
 • menší bramboru
 • štětec
 • provázek
POSTUP

Tak jako u předešlého balení, tak i u tohoto si dárek standardně zabalte. Do ruky si vezměte bramboru, kterou rozkrojte na půl. Do jedné z polovin si přes celou delší stranu vyřízněte čáru, z níž budete vyřezávat do stran menší (tak jako to je u listů či peří).

originální balení dárků

Okraje brambory trochu seřízněte. Pokud chcete jiný motiv, tak si vezměte vykrajovátko, které ořežte. Teď si vezměte černou akrylovou barvu či tuž a štětcem na to, co chcete obtiskávat, rozprostřete rovnoměrně barvu.

originální balení dárků

A pak už obtiskáváte na papír. Po uschnutí navážete provázek a máte hotovo. Mezi motivy si pak můžete vepsat nebo vlepit jmenovku.

Dekorace máme, dárky taky, zabaleno taky a teď už jen čekat na zdobení stromečku a Štědrý den, na který se všichni tak těšíme. Sama nemůžu uvěřit, že už máme po 1. adventu a všechno se to blíží. Hlavně si to všechno užívejte a zbytečně se za ničím nehoňte.

A jak se balení dárků líbí vám? Zabalíte některý z nich podle jednoho z návodů? A důležitá otázka. Máte už ty dárky?

S láskou ♥ Linda

32 komentářů na “ORIGINÁLNÍ BALENÍ DÁRKŮ”

  1. Linda Pazderová

   Moc děkuji a doufám, že si ho sehnala. Vím, že letos byla po něm velká poptávka a hodně lidí ho shánělo :)

  1. Linda Pazderová

   Mě právě taky, tak jsem si řekla, že to letos udělám. Tak to vyzkoušej příští Vánoce, určitě se ti to povede :)

 1. Bože, všechny 3 jsou naprosto úžasné! Nejvíce se mi líbí ten první 😍 ale také i s mašličkou. Určitě pár dárků zabalím tímhle způsobem, protože se mi to strašně moc líbí ☺️

 2. Tak to je pecka! :) Zdařilá inspirace, hlavně ty brambory – úplně jsem zapomněla, jak mě s nimi kdysi tvoření bavilo. Já mám ráda blýskavé papíry, co pod stromkem hážou prasátka, ale letos jsem uvažovala o změně, ladit právě do přírodních tónů, tak jako máš zabaleno ty. Z loňska mi nicméně zůstalo velké množství nevyužitých papírů, tak se plán odkládá na příští rok a letos dopotřebuju zbytky.

  1. Linda Pazderová

   Moc děkuji :) S bramborami jsem si vzpomněla na ty dětské časy, kdy jsme potiskávali všechno možný. Já jsem se právě zakoukala do tohoto stylu a praktikuji ho doma, tak jsem si řekla, že ho přenesu i na balení dárků :) Tak to příští Vánoce určitě vyzkoušej :)

 3. Tenhle béžový "obyčejný" papír se mi poslední dobou hodně zalíbil, máš dárečky krásně zabalené! Já letos sice ladím do červené, ale příště bych ráda také zkusila něco takového :)

 4. Já naprosto miluju takovýto přírodně vypadající papír. Měla jsem ho již minulý rok a letos budu kombinovat s červeným. Vždy se vyžívám ve výzdobě. Tvé nápady jsou dosti podobné těm mým a jsou naprosto nádherné!

 5. To s tou bramborou je boží :-) když jsem fotku prohlédla jen tak letmo okem, myslela jsem, že je to stopa od boty :-D ale proč si šlapat po dárku že? :-D s bramborovými tiskátky jsem si hrála naposledy na základce, bylo by fajn se zase vrátit do dětství…
  All my cosmetics

  1. Linda Pazderová

   Jee tak to jsem ráda, že se ti to líbí :) Ono to tak trochu vypadá, ale každý v tom vidí něco jiného :D Určitě to zkus třeba na dekoraci doma, protože se u toho hezky odreaguješ:)

 6. v poslednych rokoch davam darceky iba do darcekovych tasiek. ani to nie je uplne tym, ze by sa mi nechcelo balit, ale pride mi to ako zbytocne minanie papiera, ktory aj tak hned skonci v kosi.

  1. Linda Pazderová

   Některé dárečky taky dávám do tašek, ale tohle se mi líbí víc, když je to zabalené. My navíc papír rozlepujeme pomalu, takže si některé kusy necháváme i na příští rok na balení, takže s papírem šetříme :)

 7. To s potisky je moc pěkné. :)
  Já balím obyčejně s tím, že dávám stužku. Kamarádka mi řekla, že mám hezky zabalený dárky, já jí říkám, že úplně normálně, no podle ní byly zabalené hezky. :D Hlavně ono záleží, jaký je to tvar dárků, skleničky, hrnky, falšky, to se balí trochu hůře.

  1. Linda Pazderová

   Moc děkuji :) To máš pravdu. Skleničky, hrnky apod. už radši dávám do taštiček. Takhle balím jen v krabicích nebo co mají dobrý tvar.

  1. Linda Pazderová

   Jee díky moc, jsi hodná :) Jsem ráda, že se ti balení i blog líbí :) Některé dárky jsem taky hodila do tašek, protože třeba ani nešly zabalit :D

 8. Linda Pazderová

  _________________________________________________________________________________________________________ Jsem moc ráda, že se vám mé balení dárků líbilo. Do přírodního stylu jsem se zamilovala a praktikuji ho i na dekorace v novém bytě, takže se brzo můžete těšit na nějaký ten home decor. Jinak kdo nestihl takto zabalit dárky, tak si to vyzkoušejte příští Vánoce nebo třeba pro někoho, kdo bude mít narozeniny. Hodně se vám líbila ty bramborová tiskátka. Mě taky, nebudu kecat, ale vzpomněla jsem si na dětství a hezky si to užila :) Moc děkuji za komentáře a pochvaly, jste úžasní :)
  _________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *