diy obraz s textem

OBRAZ S TEXTEM

O víkendu mě popadla kreativní múza a namalovala jsem si obraz s textem a následně ho i zarámovala. Nejenže je to hezké, osobní, ale zároveň i originální a stylové. Pojďte si vytvořit dekoraci, kterou máte hotovou během chvilky a bude vás to stát pár kaček.

TIPY

Pokud nevíte jaký text vybrat, tak plno inspirace najdete třeba na Pinterestu. Nebo si napište svůj oblíbený citát, něco co vás motivuje nebo vlastní text. Pokud se však bojíte, že byste to nezvládli napsat, tak si můžete něco vytisknout z internetu a pak už jen zarámovat.

Květiny okolo mi přišly jako super zpestření, ale pokud se vám nelíbí nebo to moc neumíte, tak si je tam kreslit nemusíte. Nebo je vyměňte třeba za srdíčka nebo jiné malůvky. Určitě použijte takovýhle obyčejný černý rám, který dodá minimalistický styl a eleganci.

PŘIPRAVTE SI
 • rám (IKEA)
 • papír
 • pastelky
 • černé fixy (tenčí a slabší)
 • tužku
 • gumu
POSTUP

Nejdříve si vezmeme obyčejnou tužku a papír. Nanečisto si vyznačíme v jakém rozměru budeme chtít text a všechno předkreslíme. Na papír kreslíme a píšeme opravdu zlehounka, netlačíme! Za pomocí pravítka si pak pod text narýsujeme rovnou linku, ať při pozdějším obtahování to dorovnáme a nemáme text nakřivo.

diy boty s nášivkami

K ruce si vezmeme pastelky a vykreslujeme lístky, květiny, mašli a hezky si hrajeme s barvami. To předkreslené tužkou nemažeme, vypadá to pak zajímavěji. V neposlední řadě si vezmeme černou pastelku nebo více tlačíme na tužku a písmena si přesně obkreslíme a vybarvíme tak, jak je budeme chtít, aby ve finále byly.

diy boty s nášivkami

Pomocí tenké a tlustější fixy vykreslujeme písmena. Jak můžeme vidět, tak když někde uděláme tlustší čáru a na konci tenčí, tak to vypadá pěkně a zajímavěji než kdybychom to udělali všude stejně rovnoměrně. No a nakonec si vezmeme gumu a vymažeme čáry pod slovy a všechny přesahy, které se nám nelíbí.

diy boty s nášivkami

Na fotkách jsem použila obývák jako místnost na focení, ale ve skutečnosti nám obraz visí na stěně v předsíni. Jsem zvědavá na první reakce hostů až se u nás zastaví. Pro náhled, jak jsem obrázek malovala já, jsem připravila VIDEO. Začátek není moc vidět co kreslím, ale od poloviny už je to vidět krásně. A jak se DIY líbí vám? Vyzkoušíte si něco podobného? A jaký text byste si tam umístili?

S láskou ♥ Linda

28 komentářů u „OBRAZ S TEXTEM

 1. Vypadá to moc pěkně! :)
  Já mám tyhle "srandy" hrozně ráda, ale vždycky se u toho neskutečně rozčiluju, protože nikdy tyhle kreativní věci nedopadnou tak, jak bych já chtěla..

  Baruš z B&M&P

  1. Taky to není 100%, říkám si, že jsem si to představovala trochu jinak, ale pak na druhou stranu si řeknu, že to není vůbec špatný a tyhle homemade věci jsou v interiéru pak stejně nejhezčí :)

 2. _______________________________________________________________________________________
  Děkuji moc, jsem ráda, že se Vám obraz líbí. Pár z Vás už tohle zkoušelo, tak doufám, že to zkusí i ti, kterým se to líbí. I kdyby to nebylo dokonalé, tak o to je to lepší. Je hezčí, když Vám bude doma viset obraz, který nebude dokonalý, ale bude v něm kus Vás :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *