NEKUPUJ. ADOPTUJ!

Dneska trochu odbočím a zaměřím se na téma jedné organizace, která pomáhá zvířatům. Určitě někteří z Vás znají projekt, který se jmenuje Nekupuj. Adoptuj! Jedná se o projekt, který podporuje myšlenku si domácího mazlíčka adoptovat, než-li kupovat a ukazuje jak důležitá kastrace mazlíčka je. I já tuto myšlenku podporuji a snažím se alespoň trochu pomáhat různým organizacím a to například hledáním domovů psům a kočkám, kteří žádný domov nemají. Takovýchto zvířátek je bohužel dost a to je ta smutná realita.PROČ ADOPTOVAT?
Protože pomůžete opuštěným psům a kočkám najít nový domov, který si zaslouží a dát jim spoustu lásky, kterou možná nikdy nepoznali. Chtějí jen milujícího páníčka, plnou misku a domov, kde budou spokojeně žít.

Pomůžete tak i útulkům a organizacím od přeplněných kapacit a řešením situací, kam pejska či kočku umístit. Mezi těmito zvířecími mazlíčky naleznete spoustu ras, spoustu příběhů, ale jedno je jasné, vždycky Vás budou mít rádi a budou vděční za to, že jste jim dali šanci na život.

Někteří lidé jsou však na omylu, že za adopci se neplatí. Každý má nastavený adopční poplatek podle toho, jaké náklady na pejska či kočku padly. Avšak organizace či útulky za to koupí ostatním pejskům třeba něco k jídlu nebo hračky. Adopční poplatek se nejčastěji pohybuje okolo 1 000 Kč.
PROČ NEKUPOVAT?
Pokud někdo chce mít šampióna s papíry a nebo určitou rasu, která nebude křížená s jinou rasou, tak si určitě mazlíčka koupí. V tom nemám nikomu nic za zlé. Ovšem cena pejsků a koček bývá často vysoká a pro některé zájemce až odrazující.

Proto se poohlížejí po rase psa, ale bez papírů. Bohužel jsou mezi prodejci i množírny, které na množení psů a koček chtějí zbohatnout a o zvířata se řádně nestarají. Ti poté často žijí v otřesných podmínkách a mláďata bývají odebírána od samice ještě dřív než by měla, neočkovaná a neodčervená. Tím nechci říct, že všichni prodejci psů a koček jsou množitelé, to si vůbec nemyslím.
KASTRACE ANO ČI NE?
Pokud chcete předejít vzniku nádorů na těle mazlíčků nebo nechtěné březosti je kastrace na místě a nejenže to ulehčí život mazlíčkovi, ale i Vám. Existuje totiž mezi námi spousta lidí, kteří mají na zahradě třeba 20 psů, kteří se množí mezi sebou. To už ovšem není množírna za účelem určité rasy, ale spíš nezvladatelnost majitele si zabezpečit psy.

To samé je bohužel i u koček a to tak, že jejich páníčci je vypustí ven bez toho, aniž by se zajímali kde jsou a poté si kočky rodí koťata jak na běžícím pásu, což jsme mohli vidět teď během léta, kdy se s koťaty roztrhl pytel, tak jak tomu bývá každý rok.
I já společně s přítelem jsme si pořídili pejska a to přes organizaci Dočasky De-De, která zařizuje adopce a dočasné péče pro pejsky a kočičky.

Když jsem začala přemýšlet o pořízení pejska, měla jsem hned jasno a to pomoci pejskovi, který nemá domov a dát mu nový společně s láskou. Psa jsem si kupovat nechtěla, to jsem zavrhla hned na začátku. Ne že bychom peníze neměli a nechtěli je dát za psa, ale adoptovat si nějakého je podle nás lepší. Sice pár zlých jazyků říkalo jaký je to risk vzít si psa z útulku nebo takovéto organizace a že pes nebude vychovaný, ale tak od toho jste tu vy, abyste psa vychovali a nenechali si ho přerůst přes hlavu.

Naše Sára sice ještě kastrovaná není, ale kastrace je plánovaná na leden. A jsem toho názoru, že pomůžeme nejen ji, ale bude to lepší i pro nás. Bude to taková prevence před tvořením nádorů, háráním, cukrovkou či hormonální nerovnováhou.
Teď už je to skoro rok co máme Sáru a jsem za ní ráda. Je úžasná, neodolatelná a za nic na světě bych jí nevyměnila. Zažívá s námi spoustu dobrodružství a pokud to jde, tak ji všude bereme s sebou. Je součást rodiny. Je to takové naše dítě.
S láskou 
  Linda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek