diy nápis z provázku

NÁPIS Z PROVÁZKU

Na tohle jsem přišla čirou náhodou, když jsem chtěla trochu zvelebit dřevěnou bedýnku od mamky. Vsadila jsem na nápis z provázku. Je to taková ta jednoduchá minimalistická dekorace, která je navíc multifunkční a v podstatě ji můžete takto aplikovat na co vás napadne, takže ani nepotřebujete podobnou bedničku.

TIPY

Jinak co se týče materiálu, tak místo provázku můžete použít lano či prádelní šňůru a místo dřevěné bedýnky jakýkoliv materiál, na kterém to bude držet. Možná, že to bude držet i na zdi, ale nezkoušela jsem. Takže kdyby někdo vyzkoušel a drželo to, tak to klidně napište do komentářů.

Pokud nemáte šmirgl papír, ale vlastníte brusku na dřevo, tak toho využijte a použijte na očištění bedýnky. Bude to i lehčí a ušetříte tím čas i trochu té námahy.

PŘIPRAVÍME SI
 • provázek (lano)
 • tavicí pistoli
 • fixu
 • šmirgl papír
 • nůžky
 • bedýnku nebo něco jiného, na co to budete připevňovat
POSTUP

Jestli budeme lepit provázek na jiný materiál než dřevo, tak jen zajistíme, aby byla plocha hladká, čistá a bez jakýchkoliv nedokonalostí.

Pokud máme dřevo, tak si vezmeme do ruky šmirgl papír a plochu pořádně zahladíme a vzniklý prach z ní setřeme.

diy nápis z provázku

Do ruky si vezmeme fixu a pomocí teček či čárek si vyznačíme text či symbol, který budeme chtít tvořit. Teď si připravíme provázek, nůžky a tavicí pistoli. No a jdeme na to!

diy nápis z provázku

Kousíček po kousíčku lepíme do bodů, které jsme si předtím předkreslili a provázky opatrně zastřiháváme. Tam, kde to nebude moc vidět, tak klidně nalepíme ještě jednu vrstvu provázku. Necháme to chvilku zaschnout a máme hotovo. Teď už si bedýnku či jiný polepený předmět někde doma či na zahradě vystavíme.

diy nápis z provázku

Klidně můžete i něco podobného udělat jako obraz, který necháte zarámovat. Může to být pak pěkný dárek, který darujete od srdce a který jistě potěší. Protože tyhle homemade dárky jsou stejně nejhezčí. Návod jak na to je v následujícím VIDEU!

Tak mrkněte níže na video a do komentářů mi napište, jak se vám to líbí. A připište mi, jak se vám líbí samotná dekorace.

S láskou ♥ Linda

33 komentářů u „NÁPIS Z PROVÁZKU

 1. Moc hezké, super návod i nápad, jen mi přijde, že ten provázek svou barvou na podkladu zaniká, pokud by byl třeba bílý podklad, teprve by to správně vyniklo. :-)

 2. _______________________________________________________________________________________
  Přiznávám chybu a ano mohla jsem to udělat na jinak barevný podklad nebo jsem mohla použít lano místo provázku, ale udělala jsem to takto, v reálu je to vidět, takže jsem spokojená, ale moc děkuji za Váš názor! Jsem ráda, že mi tu jen všechno nechválíte, ale máte taky připomínky. Moc si toho vážím! Za pochvaly samozřejmě taky děkuji. To je právě to proč to dělám. Baví mě to a baví mě číst Vaše ohlasy :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *