ms v hokeji 2019

MS V HOKEJI 2019

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 se blíží ke svému vrcholu a v neděli už poznáme vítěze. Tu minulou neděli jsem zažila MS v hokeji 2019 na vlastní kůži a o ten skvělý zážitek se s vámi podělím. Já, jakožto obrovský fanoušek hokeje, jsem měla druhé Vánoce, které byly snad ještě lepší než ty klasické. A to tak, že už teď plánuji příští rok!

 • Kdy? 19. 5. 2019
 • Kde? Zimný Štadión Ondreja Nepelu, Bratislava
 • Co? Mistrovství světa v ledním hokeji
PRO ZAČÁTEK

Nepředpokládám, že by někdo nevěděl, o jakou akci vlastně jde, takže jdu hned k věci. Kdo mě zná, tak ví, že o hokeji dokážu povídat dlouhé hodiny. Během sezóny chodím na českou extraligu, a tak jsem si strašně moc přála vyrazit i na něco většího, mistrovského. A to se mi taky splnilo!

Když jsem minulý rok zjistila, že bude letošní MS na Slovensku, tak jsem se zaradovala a řekla si, že letos k našim slovenským sousedům prostě pojedu. Je to kousíček (zjistila jsem, že dokonce blíž než do Ostravy), takže nebylo o čem a s přítelem jsme sehnali parádní balíček lístků i s dopravou.

ms v hokeji 2019
LÍSTKY A DOPRAVA

Hodně lidí se mě ptalo, kde jsem sehnala lístky. Jednoduše! Stačilo, když jsem je začala shánět s předstihem (v mém případě v únoru) a ne po nich začít koukat na začátku května, kdy už je vyprodáno.

My jsme navíc využili akce, kterou připravily České dráhy a zakoupili si balíček. Ten obsahoval vstupenky na 2 zápasy, jež se ten den hrály a cestu tam a zpět. Cena za jednoho byla něco okolo 3 500 Kč, což je podle mě solidní nabídka. Nemusíte se vlastně o nic starat a v klidu si dát pivo a užívat si atmosféru. Místo ve vlaku máte rezervované, takže si jisto jistě sednete. Hlavně ten zážitek, že se svezete speciálním fanouškovským vlakem, ten vám nikdo nevezme.

Z nádraží to bylo na stadion několik zastávek autobusem, ale tam jsme si to dali pěšky, abychom se Bratislavou trochu pokochali. Na cestu zpět jsme se rozhodli pro autobus, což se nám večer hodilo více. Navíc byli na Slovensku tak hodní a ten, kdo měl platnou vstupenku na hokej, tak měl MHD zdarma (nebo se to aspoň říkalo, tak nevím, co je na tom pravdy, ale nikdo nás nechytl).

ms v hokeji 2019
FANZÓNA A FANOUŠCI

Cestou ke stadionu jsme se na chvilku zastavili ve fanzóně. Prošli jsme si ji a pokračovali na zápas. Věřím, že při utkáních tam musela být skvělá atmosféra, takhle jsme tam toho moc neviděli. Za to jsme potkali spousty fanoušků z různých částí světa. Všichni se k sobě chovali slušně, kamarádsky a žádná nenávist, vůči proti sobě hrajícím národům, tu nepanovala. Prostě si všichni přijeli užít hokej!

Stejně jako banda Švýcarů, se kterými jsme si udělali fotku. Mezi námi byl i jeden Rus, který se tam nachomýtl a vlastně do teď nevím proč a jak, ale aspoň je nás tam více. A bylo to super!

JÍDLO

Během dne nebyl úplně čas na nějakou světovou gastronomii, ale zastavili jsme se v hospůdce naproti fanzóně, abychom si dali oběd. Halušky neměly! Tak jsem si dala kuřecí steak s pepřovou omáčkou a americkými bramborami. Já vím, že kuřecí maso je náchylné k vysušení, ale tohle byl extrém. Takhle suchý steak jsem snad nikdy nejedla, ale jak se říká, hlad je nejlepší kuchař, takže jsem ho snědla.

Co ale chci do nebes vychválit, tak jsou párky na stadionu! Bože, dejte mi na tácek párek s hořčicí a chlebem, k tomu pivko a jsem spokojená. Zastavili jsme se tam dvakrát a slečna byla tak hodná, že nám pokaždé dala párek navíc, takže díky za slovenskou pohostinost.

Když už jsem u jídla, tak okomentuji to, co mě absolutně překvapilo a nikdy jsem to nikde nezažila. Když jste si na stadionu koupili jídlo a pití, tak jste s ním nemohli do hlediště. Museli jste to sníst či vypít na chodbě a až pak vás pustili. Takže si dokážete představit, když jsme takhle na rychlo pili pivo.

ms v hokeji 2019

2019 IIHF MAJSTROVSTVÁ SVETA V L’ADOVOM HOKEJI, SLOVENSKO

Nevím, jak v Košicích, ale v Bratislavě nádhera. Stadion už z venku krásný a uvnitř taky. Všechno čisté a uklizené, že ani nešlo poznat, že je na stadionu přes 9 000 lidí. Skvělý komfort!

Atmosféra? Neskutečná! A to nemluvím jen o hokeji, ale o všem okolo. Začalo to ve vlaku, kde jsme v kupé seděli se skvělou partou lidí. Pokračovalo to v Bratislavě, kde ta atmosféra dýchala na každém rohu. A skončilo to v Praze, kde se fanouškovská základna rozpustila s úsměvem na tváři, i když bylo něco málo po 4. hodině ranní.

A zápasy? Nikdy jsem nevěřila, že mě dokáže hokej ještě víc překvapit. Dokonce jsem několikrát během zápasů měla husí kůži a byla dojatá, nadšená, šťastná a naprosto spokojená. Vlastně se některé emoce asi ani nedají vyjádřit.

RAKOUSKO x ČESKO

První utkání, na které jsme šli, bylo Rakousko x Česko. Začínalo v 16:15 a byl to první zápas toho dne. Dopředu nám bylo jasné, že to ti naši kluci zvládnou, ale to, že nasázejí rovnou 8 branek a Pavel Francouz vychytá čisté konto, tak to jsme nečekali.

Každopádně si tolikrát zařvat gól, tolikrát křičet heslo kdo neskáče, není Čech, tolikrát tleskat, tolikrát řvát a radovat se? K nezaplacení! A to to ani nebylo finále, ale jen jeden ze zápasů ve skupině.

Nejvíce pro mě ale bylo, když jsme se po zápase postavili a zpívali hymnu. V tu chvíli přijde totální nával emocí, eufórie a hrdost na to, že jste Čech a že váš tým umí hrát.

ms v hokeji 2019

ŠVÝCARSKO x RUSKO

Druhý zápas začínal ve 20:15 a mezi sebou se utkaly dva silné celky. Já jsem fandila spíše Švýcarsku, ale ve finále mi bylo jedno, kdo vyhraje. Spíš jsem se těšila na trochu jiný hokej a na Alexandra Ovečkina v akci. Rusové předvedli skvělý výkon, převálcovali Švýcary a vyhráli 3:0.

Jestli si myslíte, že čeští fanoušci jsou ti nejhlučnější, tak jste nezažili dohromady fanoušky těchto dvou mužstev. To byl teprve hluk! A za obdiv také stojí originální kostými Švýcarů. Tohle prostě umí!

NA ZÁVĚR

Co bych k tomu na závěr napsala? Myslím, že po tomhle vyčerpávajím článku, do kterého jsem vmáčkla opravdu vše a vypsala se z úžasného zážitku, snad ani nic závěrem nemám. Snad jen to, že je škoda, že Slovensko nepostoupilo do čtvrtfinále. Každopádně teď na to mají spoustu času a příští rok můžou jít do boje znova.

Tak jak se vám povídání o mistrovském zážitku líbí? Doufám, že jsem vás navnadila a příští rok vyrazíte do Švýcarska! Já tam určitě budu, tak doufám, že se potkáme a společně oslavíme nějakou tu výhru národního týmu! Sledujete mistrovství? Nebo vám to nic neříká?

S láskou ♥ Linda

10 komentářů na “MS V HOKEJI 2019”

 1. To je ovšem parádní report! Já hokeji moc nefandím, takže výlet na stadion bych nedocenila jako ty, ale z letoška mám vtipný zážitek, když hrálo Česko se Švýcarskem. Pracuji ve švýcarské firmě, naši nadřízení jsou Švýcaři. Zápas se odehrával během pracovní doby, tak jsme všichni společně fandili, každý tomu svému týmu, a to až do samotného konce, který byl velmi napjatý. Teď mají švýcarští kolegové v kuchyňce namalovaný velký R.I.P. pomníček. :D

  1. Linda Pazderová

   To jsem ráda, že se ti můj report líbí! :) Tak to je super historka, dokážu si to úplně představit. Ten R.I.P. pomníček musel být vtipný :D

 2. Tyjo to je super :) ačkoli nejsem úplně fanoušek hokeme a MS zrovna nejvíc neprožívám, tak při čtení tvého článku mě to i pohltilo :) suprově napsaný článek a věřím, že sis to všechno parádně užila :)

  Maris

  1. Linda Pazderová

   Tak to jsem ráda, že i když nejsi takový fanda, že se ti po přečtení článku MS a hokej aspoň trochu zalíbilo :) Moc děkuji a musím uznat, že hokej jsem si opravdu moc užila :)

  1. Linda Pazderová

   Já moc děkuji za přečtení článku a jsem moc ráda, že se ti líbil a mohl si nakouknout pod pokličku, jak to všechno probíhá :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *