diy květinové písmeno

KVĚTINOVÉ PÍSMENO

Máme nový měsíc, který, jakožto ten nejkratší, uteče jako voda a bude tu brzy březen a s ním i jaro. A abychom si to jaro připomněli už teď, v tom nevyzpytatelném a chladném počasí, tak si dneska vyrobíme krásné květinové písmeno, které oživí interiér za pár korun a zabere vám to opravdu chvíli. Květinové písmeno vyzdobí každou akci.

TIPY

Z jednotlivých písmen si pak můžete vytvářet nápisy či názvy a použít je na dekorace bytů, domů, oslav či jiných výjimečných situací jako například svatby. Fantazii se meze nekladou, a tak můžete na květy použít jakékoliv barvy či vyrobit různé velikosti a tvary.

PŘIPRAVÍME SI
 • karton
 • nůž na krabice
 • nůžky
 • provázek
 • krepový papír
 • tavicí pistoli
 • pravítko
 • černou fixu
POSTUP

Na karton si pomocí pravítka a černé fixy překreslíme písmeno, číslici nebo nějaký tvar, který pak budeme zdobit a nožem na karton si to předkreslené opatrně vyřízneme. Podotýkám opravdu opatrně, tyhle nože nevypadají, ale člověk se s nimi může ošklivě pořezat.

Pokud si vzpomínáte na PAPÍROVÉ POM POMS, tak budeme dělat něco hodně podobného. Vlastně si připravíme vše podle popisu a podle videa v odkazu a pak můžeme zase pokračovat.

diy květinové písmeno

Je tu ale pár odlišností, které je třeba udělat jinak! Pom poms mají tvar koule, zatímco květiny, které tvoříme, ne, takže nebudeme tolik vytahovat ten papír dokulata, ale necháme spodek, aby byl na rovno. Květy děláme z menších kusů a menšího počtu papírů (cca 4).

Písmeno z kartonu si dáme na zem a nanečisto si na něj položíme papírové květiny tak, jak se nám to líbí. Tavící pistoli si nahřejeme a květy velmi opatrně přilepujeme těsně k sobě.

diy květinové písmeno

Necháme vše pořádně zaschnout a buďto pomocí hřebíčku a kladiva nebo lepící hmoty (taková ta žvýkačka, jak jsme s ní ve škole lepili učební plakáty na tabuli) přiděláme ke zdi. Líbí se vám tohle tvoření? Vyrobili byste si jedno takové písmeno?

S láskou ♥ Linda

33 komentářů na “KVĚTINOVÉ PÍSMENO”

 1. _______________________________________________________________________________________
  Hodně píšete, že to využijete na nějaké oslavy, což budu moc ráda, když si to vyrobíte a překvapíte s tím samotného oslavence.
  Děkuji za Vaši přízeň a krásné komentáře, děláte mi obrovskou radost :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *