diy květinová čelenka

KVĚTINOVÁ ČELENKA

Květinová čelenka se bude hodit na festivaly,  které teď začínají a na kterých se vám takový doplněk bude jistě hodit. A to nejen z praktického hlediska, kdy vám podrží vlasy, aby nepadaly do obličeje, ale i z toho módního hlediska, kdy budete zajímavá pro okolí!

KAM JSEM SI JI VZALA?

Kdo byl v sobotu na Blogerfestu, tak třeba mohl zahlédnout tuhle čelenku. Při výrobě jsem myslela na to, že bude do vlasů, ale nakonec jsem jí využila jako pásek a oživila tak černý overal. Pokud se vám nápad líbí, tak si ji pojďte vytvořit.

PŘIPRAVÍME SI
 • tlustou stuhu
 • nůžky
 • fixu
 • umělé květiny (IKEA)
 • tavící pistoli
POSTUP

Připravíme si k ruce všechny potřebné věci a nažhavíme tavící pistoli. Umělým květinám ustřiháme stonky těsně pod květy, které budeme následně lepit. Pokud nevíte, kde nakoupit levné a pěkné rostlinky, tak zajděte do IKEA. 

diy květinová čelenka

Na stuhu si pomocí fixy vyznačíme tečky, jejichž vzdálenost značí délku mezi jedním a druhým uchem. Položíme ji na stůl. Nanečisto si na ni vyskládáme květy a můžeme jeden po druhém začít lepit.

diy květinová čelenka

Po nalepení všech možných rostlinek si ještě dolepíme to, co je trochu na volno, aby nám některý z kvítků někde neupadl. Doporučuji si s tímhle trochu pohrát a udělat to opravdu precizně. Přece žádná z nás by nechtěla zažít to faux pas, kdy by některý z kvítků někde upadl. Teď to necháme pořádně zaschnout a máme hotovo!

diy květinová čelenka

Čelenka samozřejmě patří na hlavu, ale jak už jsem psala výše, tak se dá nakombinovat jako pásek nebo třeba uvázat okolo ruky. Fantazii se meze nekladou.  Samozřejmě stejně tak jako u každého DIY, tak i u tohoto nemůže chybět VIDEO, i když si myslím, že to zvládnete jen ze samotného popisu.

Tuhle čelenku jsem dělala vícekrát, jelikož jsem zkoušela různé kombinace květin, ale nakonec byla nejlepší tahle. A jak se líbí vám? Vyrobili byste si něco podobného? 

S láskou ♥ Linda

41 komentářů u „KVĚTINOVÁ ČELENKA

 1. Podobné čelenky jsme si s holkami vyráběly, když jsme se fotily na téma "sugar skull", akorát jsme květiny lepily na pevnou čelenku. Moc nám to nedrželo, tak jsme to pojistily drátky. Nic nešlo vidět a čelenka stále drží :)
  pěkný článek :)

 2. Mám ráda tyhle jednoduché, a přitom efektivní doplňky. Bohužel mi tyhle čelenky ve vlasech moc nesluší, nebo jsem zatím nepřišla na způsob, jak by na mně vypadaly dobře… Ale na ostatních je to moc pěkný.

  Written by M*

 3. Je to hezky zpracované a stručné. Líbí se mi to jak jsi čelenku vytvořila, jenže já v těhle věcech vypadám jako idiot. Mám sice malou hlavu, ale prostě kšiltovku, co by mi slušela jsem zatím nenašla a to se o to snažím. A tyhle čelenky? Nesluší mi prostě. :D Leda pokud mám rozpuštěné vlasy. Mám jich totiž hodně a mám je objemné, tak to vypadá celkem dobře. Určitě se to vyplatí udělat si to doma, než to kupovat. Je to kolikrát zbytečně předražené.

  1. Děkuji, moc jsi mě potěšila, jsem ráda, že se ti líbí jak je to zpracované. Tak si ji zkus vyrobit, takové čelenky musí slušet každé ženě, takže určitě i tobě :)

 4. DIY je opravdu super! :) poslední dobou jsem se zamilovala hlavně do šátků do vlasů a z ebay jich mám pár objednaných spolu se třemi květovanými čelenkami, ale z vyrobených má člověk mnohem větší radost. Asi tak dva roky zpět jsem si taky jednu vyráběla, ale tím, že jsem ty květy přišívala na gumičku, tak tolik nevydržela. Asi zkusím tvoji techniku :).

 5. Ta je super! Úplně vidím, jak bych si ji vzala někde na dovolené u moře na pláž :)! A ušetří to i peníze, což je super, jsi šikovná :)

 6. _______________________________________________________________________________________
  Děkuji moc za pochvaly, jsem ráda, že se Vám čelenka líbí. Vždycky se snažím dávat na blog to, co by se Vám mohlo líbit. Tak doufám, že si je taky vyzkoušíte vyrobit :)
  Čelenka je opravdu primárně myšlena na nošení na festivaly, oslavy nebo nějaké letní akce. Taky si nedokážu představit si ji vzít třeba do práce :D
  Ale moc děkuji za komentáře, jako vždy mi udělaly nesmírnou radost :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *