JEDNOHUBKY S PĚNOU Z KOZÍHO SÝRU

Doufám, že jste si užili krásné Vánoce a prožili poklidné svátky. I když jsme se ještě z té vánoční euforie úplně nedostali a pořád si to vychutnáváme, tak nám na dveře pomalu klepe Silvestr a s ním spojené oslavy, jejichž příprava by se neměla podceňovat. A k takové pořádné silvestrovské party samozřejmě patří dobré jídlo. Tak pojďte vyzkoušet jednohubky, s kterými rozhodně zabodujete.
Kozí sýr je známý svou lehce neobvyklou chutí a to je také ten důvod, proč ho někteří odmítají jíst. Ale i napříč tomu nachází čím dál tím větší oblibu a lidé se ho snaží zakomponovat do různých pokrmů. Výhodou kozího mléka, z kterého se sýr vyrábí, je fakt, že je o dost zdravější a stravitelnější než samotné kravské mléko, na které jsme zvyklí.

Pokud kozí sýr nemáte moc rádi, takto zkuste s jiným měkčím sýrem, třeba jako s nivou nebo gorgonzolou.

Připravíme si (na cca 25 jednohubek):

 • 100 g másla
 • 85 g kozího sýru
 • 50 g lučiny
 • sůl 
 • pepř
 • toastový chléb
 • vlašské ořechy
 • petržel kudrnku
Postup:
Máslo si necháme změknout při pokojové teplotě cca 1 hodinu. Poté ho vložíme buďto do kuchyňského robotu, kde ho necháme chvíli prošlehat nebo do mísy, kde ho lehce vyšleháme metličkou.

Kozí sýr nastrouháme na jemném struhadle a přidáme společně s lučinou, solí a trochou pepře k máslu. Vše důkladně prošleháme, aby se nám ingredience pořádně spojily a dáme vychladit na 20 minut do lednice.

Mezitím si pomocí vykrajovátka na cukroví vykrájíme z toastového chleba kolečka či jiný tvar, který chceme. Vlašské ořechy vyloupeme a petrželku nakrájíme na drobnější kousky.
Hotovou pěnu vyndáme z lednice, naplníme jí zdobící sáček a rovnoměrně vrstvíme na toastová kolečka. Celé to pak dozdobíme jádrem vlašského ořechu, trochou petrželky a můžeme servírovat.
A jelikož je tento článek ten úplně poslední v letošním roce, tak Vám přeji krásný nový rok a užijte si pořádný Silvestr!
S láskou 
  Linda

36 komentářů u “JEDNOHUBKY S PĚNOU Z KOZÍHO SÝRU

 1. Tobě také krásný rok 2018 a užitý Silvestr :) o kozím sýru často mluví babička, že je zdravý, ale zatím jsem neměla možnost ho ochutnat. Přítelova máma udělala jednou na Silvestra úplně skvělé sýrové šneky a tohle mi připadá vzhledově podobně skvělé :)

  LENN

 2. Kozí sýr nemám ráda… sýry jím jen málokdy, ale jinak na talíři to vypadá velice lahodně, takže ten, kdo sní všechno, si určitě pochutná. :-)

 3. This seems to be all delicious but I can not eat any of this I'm waiting to take off the gall and can not eat almost anything, bad luck !!!
  Just passing by to wish a Great Year 2018.
  xoxo

  marisascloset.blogspot.com

 4. Vypadá to dobře. :)
  Kozí sýr mám ráda, používám ho místo kravského sýru, když zrovna mám chuť si dát chleba se sýrem, ale na jednohubky mě to nenapadlo, takže díky za tip. :)

 5. _______________________________________________________________________________________
  Jsem ráda, že jsem Vám ukázala něco nového a kdo kozí sýr neochutnal nebo vůbec neznal, tak doufám, že to napraví a zjistí o jakou dobrotu přichází. Jednohubky vymizely hned a musím uznat, že jsme na ně vzpomínali ještě druhý den, takže budu muset zas v blízké době nějaké takové jednohubky udělat. Jinak moc děkuji za Vaše pochvaly a chválení. Vždycky mi uděláte velkou radost :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek