slaný karamel

JEDLÉ DÁRKY

Nemusí být jen měkké, živé, nebo na baterky. Časté a čím dál tím více oblíbené jsou i jedlé dárky, které potěší každého mlsného gurmána. A mnohdy udělají větší radost než ty kupované.

Do seznamu jsem zařadila ty, které jste už díky receptům na blogu mohli vyzkoušet, ale třeba vás nenapadlo, že by se daly využít i jinak než jen pro vaši potřebu.

NĚCO NA ZUB…
Slaný karamel

Kuchařky a milovníky sladkého potěšíte domácím SLANÝM KARAMELEM. Nejenže vám zabere opravdu málo času, je jednoduchý a chutný, ale také vás bude stát jen pár korun. Což je u téhle populární pochoutky skvělá kombinace. No a podívejte se, jak lákavě vypadá!

slaný karamel

Domácí lízátka

Cukrovinka, kterou mají rádi děti, ale i řada dospělých. I ti totiž umí ocenit chutná DOMÁCÍ LÍZÁTKA, která přímo lahodí oku. Spojení průhledných laskomin na tyčce s jedlými květy se rozmohlo minulý rok a i letos jsou stále v módě. No řekněte, odolali byste?

domácí lízátka

Kokosky a domácí sušenky s čokoládou

Těmi rozhodně potěšíte ty, co si k odpolednímu čaji nebo kávě dopřejí kousek sladkého. Zabalte jim pár kousků KOKOSEK do průhledného celofánu a přidejte mašli. A co s DOMÁCÍMI SUŠENKAMI S ČOKOLÁDOU? Sežeňte designovou sklenici a vložte jich několik dovnitř.

domácí sušenky s čokoládoukokosky

NĚCO TEKUTÉHO…
Domácí vaječný likér

VAJEČNÝM LIKÉREM nemůžete nikoho urazit. Sama jsem ho několikrát darovala a pokaždé se obdarovanému rozzářily oči s lišáckým výrazem na tváři, ze kterého plynulo, jak moc se na něj těší. O to víc mě vždy potěšilo, když mi po pár dnech přišla zpráva, jak moc dobrý byl a že chtějí recept.

domácí vaječný likér

Domácí levandulový sirup

Pokud vám levandule neroste doma v květináči, tak to může být trochu problém, ale samozřejmě se dá koupit v jakémkoliv zahradnictví. A na co se LEVANDULOVÝ SIRUP hodí? Nejenže ochutí vodu, ale dá se použít do drinku, nebo při pečení sladkého.

domácí levandulový sirup

NĚCO PRO GURMÁNY…
Pesto z lichořeřišnice

Na lichořeřišnici už je docela pozdě, ale se stejným postupem můžete připravit PESTO z bazalky, petržele, rukoly či špenátu. Dotyčný ho určitě ocení jako dochucovadlo do těstovin, na toasty nebo jako zpestření rajčatové bruschetty.

pesto z lichořeřišnice

Domácí sušená rajčata

SUŠENÝMI RAJČATY překvapíte kde koho. Většina lidí je totiž zná pouze z obchodu, ale moc jich už nenapadne, že se dají udělat i ve vynikajícím domácím provedení. Sníst je pak klidně můžete společně u svátečního pohoštění.

DOMÁCÍ SUŠENÁ RAJČATA

Domácí paštika

Tu ocení opravdu každý gurmán! Vyzkoušejte i trochu jiné kombinace. Přidejte různé druhy ořechů, brusinky, kousky jater, bylinky nebo kapku kvalitního alkoholu. Chuti se meze nekladou a každá PAŠTIKA bude originál.

domácí paštika

Vybrala jsem pro vás zajímavé a jednoduché recepty, které stihnete během chvilky, a tak je můžete připravovat i pár dní před Vánocemi. A nemusíte se vůbec stresovat. Z chutí určitě vyberete každému to pravé. A co vy? Dáváte jedlé dárky?

S láskou ♥ Linda

4 komentáře na “JEDLÉ DÁRKY”

 1. Skvělá inspirace, Lindi! Já loni dávala vlastní čokoládové pralinky a letos se chci vrhnout na vánoční pomerančovou marmeládu s rumem a hřebíčkem. Z tvého výběru mě láká hlavně slaný karamel a rajčata. Vaječňák jsem chystala několik sezón po sobě, to je taky dobrá klasika, co se neomrzí. :)

  1. Linda Pazderová

   Děkuji! Jsem ráda, že se ti líbí :) To je super, vlastní čokoládové pralinky musím také někdy vyzkoušet a vánoční pomerančová marmeláda zní prostě skvěle :)
   To je pravda, vaječňák je klasika, ale třeba u nás v práci vždycky potěší :P

  1. fresh.iprima.cz/recepty/korenena-pomerancova-marmelada

   Zkoušela jsem recept výše. Citronové šťávy stačí polovina a pomerančové kůry tak 2/3, naopak koření jsem dávala spíše více. Místo whisky byl rum, v chuti se ten rozdíl ztratí. Dělala jsem rovnou dvojnásobnou dávku a i tak je jí málo. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *