diy jarní věnec

JARNÍ VĚNEČEK

Jaro už nám klepe na dveře, takže je na čase si připravit a vytvořit nějakou pěknou dekoraci. Pustit si do bytu či domu tu svěžest, která po zimě zpříjemní každý den a připomene, že brzy se se zimou rozloučíme. Co takhle vyzkoušet jarní věneček?

O TVOŘENÍ

Takže teď už opravdu sbalíme poslední kousky vánoční dekorace, kterou ještě někteří z nás mají vystavenou. Schováme jí někam dozadu do skříně a vyzdobíme si domov něčím novým a svěžím. Pak už jen budeme pomalu čekat na přicházejí jaro, teplo a Velikonoce.

TIPY

Na dnešní DIY nemusíte shánět nic speciálního. Stačí, když se zvednete z gauče a půjdete na procházku do přírody. Tam se totiž najde řada materiálů a hlavně rostlin, které se dají úžasně využít. Jak už jsem psala v předminulém článku, tak jsem si natrhala tzv. kočičky a už jakou dobu mi ve váze zdobí jídelní stůl. To byl takový ten první závan jara v bytě, který mě pobídl k další takové dekoraci a tvoření.

PŘIPRAVÍME SI
 • proutí (větvičky břízy)
 • větvičky s kočičkami
 • tavící pistole
 • provázek
 • nůžky
 • sušené květiny (IKEA)
 • mašle
POSTUP

Vezmeme si proutek a oba jeho konce pevně svážeme provázkem k sobě. Pokud neseženeme ve svém okolí proutí, tak stačí větvičky břízy. Poté jeden po druhém omotáváme kolem dokola a pokaždé jeden z konců pro jistotu přivážeme.

Když už máme všechno zamotané do tvaru věnce, tak nám po stranách mohou trčet konce proutků. Takže buďto to tak necháme a bude to vypadat trochu nedbale, ale hezky nebo to zastřihneme.

diy jarní věnec

Větvičky s kočičkami si nastřiháme na kratší části a lepíme je na vytvořený věnec. Já jsem je lepila i trochu přes, aby to nebylo takové moc strohé a vypadá to lépe. A nakonec si nalepíme sušené květiny. V podstatě si tam můžeme nalepit cokoliv a nebo taky vůbec nic, ale to mi přijde takové holé. Pokud si chceme věnec pověsit, tak vezmeme mašli a zezadu si z ní udělejte malé očko na pověšení.

diy jarní věnec

Jarní věnec by si měl vytvořit každý, aby do svého domova vpustil jaro a zahnal dlouhou zimu. Vyzkoušeli jste si vyrobit jarní věnec? A jak se vám to povedlo?

S láskou ♥ Linda

68 komentářů u “JARNÍ VĚNEČEK

 1. krásné věci :) Gratulujeme talent, protože jste udělali nějaké skutečné skvosty :-)
  S pozdravem
  body-and-hair-girl.blogspot.com

 2. Ten je nádherný! Zrovna dneska jsem se v jednom obchůdku koukala na jarní dekorace na dveře, ale buď to byly velké věnce, nebo vyloženě Velikonoční což jsem nechtěla. Nakonec vyhrálo pěkné "protěné" srdíčko, ale tohle se mi líbí moc :))

  1. Děkuji moc. Také jsem koukala a u nás mají i něco podobného o jsem tvořila, ale pak spoustu velikonoční dekorace na což je ještě brzo. Ty jsou krásná, mám ráda proutěné věci a ještě jednou moc děkuji :))

 3. Na základní škole nás učili, že kočičky se netrhají, aby měly včeličky co papat :D Vypadá to ale strašně krásně! Já musím každé jaro mít jako dekoraci tulipánky :)

 4. Upřímně závidím lidem, kteří dokáží něco takového vytvořit. Já jsem hrozně nešikovná na tyhle věci a každá moje snaha něco vytvořit skončí katastrofou. :D
  Ps. Po půl roce jsem se vrátila ke psaní, tak budu moc ráda, když se podíváš na můj blog.
  vanilková Cath

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek