jarní věnec

JARNÍ VĚNEC

Každá jarní dekorace přinese do obydlí svěžest, čistotu a rozzáří celý interiér. Její symboly jsou rozkvetlé květiny, větvičky, vajíčka, peříčka, zajíčci apod. A některé ze symbolů jara a Velikonoc jsem zakomponovala do věnečku, který si můžete podle návodu vyrobit. Máte už svůj jarní věnec?

TIPY

Kromě umělohmotných vajíček a drátku jsem použila samé přírodní materiály. Do interiéru vnesou kousek přírody a působí jemně, což je přesně tak, jak jaro působit má.

A kde sehnat ty pěkná, kropenatá vajíčka? Stačí zajít do jakéhokoliv obchodu s dekoracemi nebo do Alberta, kde seženete i samotné lýko.

Pokud hledáte další inspiraci na věnec, tak koukněte na JARNÍ VĚNEČEK, který je zas o něco jiný a stejně krásný!

PŘIPRAVTE SI
 • větvičky z břízy či proutky z vrby
 • peříčka
 • mini vajíčka
 • nůžky
 • tavicí pistoli
 • drátek
 • lýko (přírodní)
POSTUP

Připravte si větvičky nebo proutky a kousek drátku. Oba konce větví dejte k sobě a svažte. Pro jistotu vezměte kus lýka a převážte ještě na jednom místě.

jarní věnec

Trochu si pohrajte s tvarováním věnce. Proutky vrby a větvičky břízy jsou dobře ohebné, takže když je budete stlačovat do kulatého tvaru, tak ho za chvíli udrží. Je hezké, když necháte větvičky přesahovat. Vypadá to lépe a je to modernější. Na některých místech je jen stačí zastřihnout, aby nebyly zas tak dlouhé.

jarní věnec

Nahřejte tavicí pistoli a připravte mini vajíčka a peříčka. Je lepší to předem promyslet a předpřipravit si na místo, kde budete lepit. Nejdříve nalepte vajíčka, poté peříčka. Ty je nejlepší lepit tak, aby zakryly drátek a lýko, které drží větve pohromadě. Všechny lepené prvky pořádně přimáčkněte, aby časem neupadly. Pak už stačí navázat lýko, abyste mohli věnec zavěsit a je hotovo!

jarní věnec

Hotový věnec si můžete pověsit na dveře, na zeď či položit na stůl nebo komodu. Jednoduchá a minimalistická dekorace vnese do vašeho obydlí příjemnou jarní atmosféru. Líbí se vám vytvořený věnec? A máte doma nějaký?

S láskou ♥ Linda

16 komentářů na “JARNÍ VĚNEC”

  1. Linda Pazderová

   Moc děkuji! Je to ale opravdu jednoduché. Já jsem to měla hotové do půl hodinky a opravdu to byt hezky ozdobí :)

 1. Skvělý návod jak si zpestřit domácnost :) Mám teď před Velikonoci chuť ji nějak zútulnit kytičkami nebo nějakými novými dekoracemi, takže tohle je pro mě skvělý tip :)

  1. Linda Pazderová

   Jee, moc děkuji :) Tak doufám, že sis návod vyzkoušela a máš nějaký pěkný věneček doma pověšený :)

  1. Linda Pazderová

   Jee, moc ti děkuji, moc mě tvůj komentář potěšil :) Tak doufám, že jsi něco takové vyzkoušela vyrobit. A doufám, že se ti budou líbit i další moje DIY :)

 2. Takový jednoduchý, ale pěkný :) zrovna takové vajíčka mám zapíchnuté v truhlíku vedle okna, ale jdou špatně vidět. Tvůj nápad je lepší :)

  1. Linda Pazderová

   Moc děkuji! V truhlíku jsou taky moc pěkná, ale takhle jsou více na očích. Tak když tak je můžeš příští rok zkusit zakomponovat do věnce :)

 3. Linda Pazderová

  _________________________________________________________________________________________________________
  Moc děkuji za vaše krásné komentáře a jsem moc ráda, že se vám věnec líbí. Doufám, že jste si podobný vytvořili doma. Jinak mě moc potěšilo, že máte rádi mé DIY návody a slibuji, že se můžete těšit na další! :)
  _________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *