jarní věnec

JARNÍ VĚNEC

Každá jarní dekorace přinese do obydlí svěžest, čistotu a rozzáří celý interiér. Její symboly jsou rozkvetlé květiny, větvičky, vajíčka, peříčka, zajíčci apod. A některé ze symbolů jara a Velikonoc jsem zakomponovala do věnečku, který si můžete podle návodu vyrobit.

Kromě umělohmotných vajíček a drátku jsem použila samé přírodní materiály. Do interiéru vnesou kousek přírody a působí jemně, což je přesně tak, jak jaro působit má.

A kde sehnat ty pěkná, kropenatá vajíčka? Stačí zajít do jakéhokoliv obchodu s dekoracemi nebo do Alberta, kde seženete i samotné lýko.

PŘIPRAVÍME SI:
  • větvičky z břízy či proutky z vrby
  • peříčka
  • mini vajíčka
  • nůžky
  • tavicí pistoli
  • drátek
  • lýko

jarní věnec

POSTUP:

Připravíme si větvičky nebo proutky a kousek drátku. Oba konce větví dáme k sobě a svážeme. Pro jistotu vezmeme kus lýka a převážeme ještě na jednom místě.

jarní věnec

Trochu si pohrajeme s tvarováním věnce. Proutky vrby a větvičky břízy jsou dobře ohebné, takže když je budeme stlačovat do kulatého tvaru, tak ho za chvíli udrží. Je hezké, když necháme větvičky přesahovat. Vypadá to lépe a je to modernější. Na některých místech je jen stačí zastřihnout, aby nebyly zas tak dlouhé.

jarní věnec

Nahřejeme si tavicí pistoli a připravíme mini vajíčka a peříčka. Je lepší to předem promyslet a předpřipravit si na místo, kde budeme lepit. Nejdříve nalepíme vajíčka, poté peříčka. Ty je nejlepší lepit tak, aby zakryly drátek a lýko, které drží větve pohromadě. Všechny lepené prvky pořádně přimáčkneme, aby časem neupadly. Pak už stačí navázat lýko, abychom mohli věnec zavěsit a máme hotovo!

jarní věnec

Hotový věnec si můžete pověsit na dveře, na zeď či položit na stůl nebo komodu. Jednoduchá a minimalistická dekorace vnese do vašeho obydlí příjemnou jarní atmosféru. Líbí se vám vytvořený věnec? A máte doma nějaký?

S láskou ♥ Linda

10 komentářů u “JARNÍ VĚNEC

  1. Skvělý návod jak si zpestřit domácnost :) Mám teď před Velikonoci chuť ji nějak zútulnit kytičkami nebo nějakými novými dekoracemi, takže tohle je pro mě skvělý tip :)

  2. Takový jednoduchý, ale pěkný :) zrovna takové vajíčka mám zapíchnuté v truhlíku vedle okna, ale jdou špatně vidět. Tvůj nápad je lepší :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek