JAK SI ZLEPŠIT DEN?

Krásné čtvrteční odpoledne!
Taky Vám přijde, že toho máte někdy až moc? Že se pak těšíte domu, až si chvíli oddychnete a uděláte si chvilku pro sebe? Mě se to stává vcelku často, ale i tak se dokážu soustředit na další věci a výzvy a chci jít kupředu. Naučila jsem se totiž tři věci, jak si zlepšit den a všechno v klidu zvládat!
Ta první je, že každý večer si udělám svůj souhrn věcí, které jsem za ten den zvládla. Takové menší hodnocení dne Vám rozhodně pomůže,  jak v osobním rozvoji, tak ve zdokonalování ostatních věcí.
Ta druhá je, že si na každý den do diáře rozepíši, co je potřeba udělat. Hezky si to rozplánuji, abych pak nemusela všechno nahánět na poslední chvíli. Do ničeho se nenutím a co jde odložit a nespěchá to, tak odložím.
No a to třetí, tak to jsou všechny tyhle body pod tímto odstavcem. Udělám si chvilku pro sebe a dělám opravdu to, co mě baví a odreagovávám se. A musím říct, že to funguje. Člověku se pak pracuje lépe a líp mu to myslí.
KÁVOU
Tak káva je první věc, kterou ráno do sebe dostanu. Zpříjemní mi celé dopoledne a kdybych si jí ráno nedala, tak nefunguji. To samé platí odpoledne. Když přijdu z práce, tak si třeba na 20 minut sednu i s kávou na gauč nebo na balkon a jen tak sedím a koukám. Krásně Vás to odreaguje a Vy pak můžete normálně fungovat dál.
TVOŘENÍM
Tuhle činnost dělám hlavně o víkendu a když připravuji nějaký DIY článek na blog. Člověk se na tom tak krásně vybije, vyřádí, pustí svou uzdu fantazie a pak už se může těšit z výsledku. Když se opravdu budete soustředit jen na tu tvorbu, budete pak na sebe pyšní, že jste dokázali něco vyrobit a zároveň si u toho oddechnout.
VAŘENÍM A PEČENÍM
To je něco jako to tvoření, akorát je to v podstatě denně. Nejsem žádná domácí puťka, ale tohle je další príma věc, jak neřešit svět okolo a soustředit se jen na jedno. V poslední době jsem začala péct i dorty, takže vymýšlení celkového designu, následná tvorba a reakce na výsledek, to mi opravdu zlepší den.
PROCHÁZKOU
Pokud máte psa, tak to milerád přivítá. Pokud ne, tak to přivítáte alespoň Vy. U procházení si krásně pročistíte hlavu, srovnáte myšlenky a celkově to všechno tak nějak rozchodíte, že při cestě domu budete vyrovnaní a spokojení. Já sama chodím jak do práce, tak z práce pěšky, protože je to to nejlepší jak pro moje fyzické já, tak pro moje psychické já.

PSANÍM
Tohle ocení hlavně blogerky, protože co si budem, ale napsat článek a udělat ho podle svých představ, tak to je vždycky super nálada. Když už nemáte blog, tak si vezměte kus papíru a napište třeba básničku nebo nějaký motivační text.
S KAMARÁDKOU
A nejlepší bude, když to spojíte třeba s tou procházkou a popovídáte si. Nebo ji vezměte na to kafčo. Nebo spolu něco vytvořte. Nebo si prostě jen sedněte na sklenku vína a povídejte. Každý takový popovídání mi zpříjemní den o 100%. Od toho tu ty kamarádky jsou.
V neposlední řadě si každý den dopřejte nějaké dobré jídlo, cvičení, natáhněte se na gauč a pečujte o sebe jako o princeznu (prince). Po těch náročných dnech v práci si tohle přece každý zasloužíme. Někdy je prostě potřeba vypnout a nehonit se za tím chaotickým a uspěchaným lifestylem. To zpříjemnění by se mělo dělat každý den. I já to tak dělám a musím říct, že jsem snad šťastnější nikdy nebyla.
A jak si zlepšujete den Vy?
S láskou 
  Linda
Příspěvek vytvořen 120

32 komentářů u “JAK SI ZLEPŠIT DEN?

 1. Skvělý článek. :)
  Ráno si dávám čaj (dávala jsem si doma, teď v práci). Někdy ráno dám kávu. Ale odpoledne vždy dávám kávu, když přijede táta domů, takže s tou kávou chápu. :)
  Procházky se psem jsou super na pročištění.
  Jen ta kamarádka mi tady chybí. Mám bohužel v Praze a tady nemám žádnou, se kterou bych chodila si sednout a pokecat, což mi teď chybí, vzhledem k tomu, že v práci končím brzy. :)
  Není nad to se po práci odreagovat a věnovat čas sama sobě. :)

 2. Hrátky a výlety so synom, jóga, bylinkový čaj, plávanie, masáž a v neposlednom rade knihy. A inak to čo píšeš aj ty písanie, pečenie a prechádzky. Je neuveriteľné ako malá príjemná vec dokáže deň spríjemniť a prebiť aj tie najsmutnejšie chmury.
  Každý si musí nájsť to svoje a u každého to je niečo iné.

 3. Ten dort na tý fotce vypadá moc dobře!! :) Super tipy ale! :)) Hodně z nich dělám :).
  Já si zlepšuji den určitě, když jdu někam do kavárny, miluju prostě kavárny :), ale pomahají mi i písničky a fitko :)

  Shard of Dreams

 4. Naprosto s tebou souhlasím, každý den bychom měli mít něco, co nám ten den pomůže zpříjemnit. :) Pro mě je to určitě psaní, ale samozřejmě se to mění, každý den vyjde čas na něco trochu jiného. Hahah, pečení je pro mě spíš taková… speciální událost! :D obecně si nemyslím, že by mi nějak vaření šlo, ale když už se rozhodnu péct, tak nejraději s někým, pro někoho a opravdu pořádně. Takže tomu odpovídá i důsledná příprava s recepty apod. :D
  Moc pěkný článek! :)
  Lola-J.cz

  1. Přesně tak, každý den to vyjde jinak, ale vždycky se snažím alespoň jednu věc z toho podniknout :) Vaření a pečení je pak už jen na člověku. Ty zas ráda fotíš, což to já taky, a ráda točíš, což já už zas neumím, takže to je zas pro mě taková speciální událost :D
   Děkuji moc Lolo :)

 5. Já se snažím dělat si alespoň nějak pravidelně to do listy, ale nehrotím to, když mi to někdy nevyjde.
  Kávu miluju, ale nemám na ni chuť nijak často, takže tu si dávám jen v případě, že mě chytne mlsná.
  S tvořením to mám zhruba stejně jako ty. Od malička mě bavilo vytvářet různé věci, chodila jsem 7 let na keramiku, takže mám blízko i k těmto dejme tomu trochu netradičním způsobům. Tenhle rok si ale dost zakládám na Dolleru, který jsem si pořídila a moc ráda si do něj dokresluji různé obrázky a mood trackery apod. Je to opravdové odreagování.
  Na vaření sice moc nejsem, ale pečení to je moje. Dortíky, muffiny, cupcakes, cake pops a další. Fakt si užívám čas strávený v kuchyni a nejvíc potom miluju, když to chutná ostatním. To je radost.
  Procházky jsou láska asi stejně jako běhání. Ani nevím, co mám radši. <3
  A kamarádky ani nezmiňuju. Jsem nesmírně šťastná, že jsem obklopená lidmi, které mám ráda, a kteří mají snad rádi i mě. Snažíme se vídat, co to jen jde. Zajdeme na vínko, do útulku vyvenčit pejsky nebo si uděláme výlet do přírody.
  Super článek. Máš to moc pěkně zpracované. :)

  1. To do listy jsou super věc, člověk si všechno krásně srovná. Keramika byla celkem osudová koukám. Taky jsem na ní dost dlouho chodila a bylo to super. To věřím. Doller mám v plánu koupit na příští rok až dojedu diář co mám teď. Moc se mi líbí jak je zpracovaný.
   To s tím pečením máme stejně a taky miluji když lidem chutná. Ten pocit po té pochvale je k nezaplacení :)
   Jee děkuji moc. Jsem ráda za tvůj komentář a za tvůj čas strávený u komentování! Moc si toho cením :)

 6. _______________________________________________________________________________________
  Jsem ráda, že se v některých tipech společně ztotožňujeme a zároveň děkuji za nové tipy, které jste napsaly! Jsem ráda za Vaše krásné komentáře a opět mě všechny moc potěšily. Jsem ráda, že se sem vracíte a líbí se Vám moje články. Děkuji moc :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek