HALLOWEENSKÉ CUPCAKES


Halloween…Svátek, který se hojně začal tak nějak slavit i v České republice. Avšak na rozdíl od anglicky mluvících zemí, se u nás spojuje s halloweenskými večírky v kostýmech, vyřezáváním dýní a tvořením dekorací a pokrmů ve strašidelném stylu. Ani já jsem letos nezahálela a kromě vyřezané dýně a menší bytové dekorace jsem upekla muffiny a to ne jen tak ledajaké. Zapojila jsem svou fantazii, trochu si pohrála a z výsledku mám radost.

Svátek se slaví 31.října, ale spousta lidí už ho řeší dlouho dopředu. Pochází z Irska a slaví se ve všech anglicky mluvících zemích jako je Kanada, USA, Velká Británie, Irsko, Austrálie či Nový Zéland. Tradičně to probíhá tak, že děti chodí na koledu v kostýmech a prohlašují známou větu Trick or treat.

V České republice ho hodně lidí zavrhovalo a stále i zavrhuje, ale už se stává za poslední roky čím dál tím oblíbenějším.

Připravíme si (na 12 ks):Těsto:
 • 250 g hladké mouky
 • 60 g krystalového cukru (třtinového)
 • 100 g másla
 • 3 lžičky kypřícího prášku
 • špetku soli
 • 1 vanilkový cukr
 • 2 vejce
 • 2 lžíce kakaa na vaření
 • 200 ml mléka


Krém:
 • 200 ml smetany ke šlehání
 • 1 ztužovač šlehačky
 • 200 ml mléka
 • 1 pudink (práškový)
 • 2 lžičky krystalového cukru (třtinového)
 • barvivo

Postup:
Rozpálíme si troubu na 180 stupňů. Máslo si rozpustíme. Nejdříve si připravíme těsto, kdy dáme zvlášť sypké a tekuté suroviny. Sypké lehce promícháme a postupně k nim vmícháváme ty tekuté. Můžete na to použít buďto metličku nebo kuchyňského robota. Vzniklým těstem plníme vymazané nebo papírovými košíčky vystlané formičky a dáme péct na 20 minut.
Recept na tento krém už jsem jednou psala u dortu, ale abyste to nehledali, tak ho vypíši znova. Pudink si uděláme pouze z 200 ml mléka, do kterých přidáme 2 lžičky cukru a pak ho necháme za občasného míchání vychladnout. Smetanu společně se ztužovačem vyšleháme do pevna.

Když budou mít obě směsi stejnou teplotu, tak vezmeme pudink a zašleháváme ho po částech do smetany. Nikdy ne naopak! Necháme vychladit v lednici.

Na vychladlé muffiny navrstvíme krém a zdobíme dle libosti. Já jsem použila gumové bonbóny ve tvaru upířích tesáků, sušenky, barvivo a čokoládu.

A ptáte se jak na náhrobky? Jednoduše rozlomíte hranatou sušenku, barvivem či rozpuštěnou čokoládou na ní namalujeme kříž, zapíchneme do muffinu. Hlínu okolo uděláme tak, že ještě před nastříkáním krému si uřízneme kus vršku a rozdrobíme.

A jak na červené zobáčky? Ustřihneme si z oplatky 2 stejně velké trojúhelníky, které z jedné strany potřeme barvivem. Dva konce si pak slepíme zbylým krémem a zapíchneme do muffinu.

Fantazii se meze nekladou, takže určitě vymyslíte spoustu dalších zdobení! A jak se to moje líbí Vám?

S láskou 
  Linda
Příspěvek vytvořen 120

48 komentářů u “HALLOWEENSKÉ CUPCAKES

 1. Já jsem letos strávila Halloween poprvé v Anglii a docela mě překvapilo, že to bylo spíš právě o těch párty v kostýmech (hlavně o víkendu, před Halloweenem) než o tom, že by chodily děti na "Trick or Treat". Dokonce jsem jednu chvíli přemýšlela, jestli náhodou nemám koupit sladkosti, abych se nedostala do té "trick" kategorie, ale nakonec jsem z okna viděla snad 4 děti, které měly kyblíček na sladkosti! :D

 2. _______________________________________________________________________________________ Jste moc hodní! A hodně jste mě potěšili tím, že se Vám muffiny líbí. Dala jsem si s tím práci, takže jsem ráda, že to splnilo účel a doufám, že si je také doma vyzkoušíte. Ať třeba příští Halloween nebo jen na narozeninovou oslavu :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek