FROZEN HOT CHOCOLATE

FROZEN HOT CHOCOLATE

Hodně z nás má právě zkouškové období a já toho nejsem výjimkou, tak jsem si připravila pořádnou sladkou bombu s čokoládou. Frozen hot chocolate vás nejen osvěží, ale i si pořádně zamlsáte. Tak si ji pojďte společně udělat!

KDE SE VZALA?

Tekutou čokoládu pili už Aztékové před naším letopočtem. Měla pro ně obrovskou hodnotu a považovali ji za nápoj bohů. Po celou dobu od objevení až do roku 1847 se konzumovala pouze tekutá. V roce 1847 nastal převrat a na světě byla první čokoláda v pevném stavu, která sice nebyla až tak perfektní, ale vývoj se posunul dále.

TIPY

Na ozdobu sklenice můžete použít cokoliv a klidně i více zdobení než mám já. Přidat můžete vafle, sušenky či jiné mlsání.

PŘIPRAVÍME SI (na 1 sklenici)
Nápoj
 • 1 hrnek ledu
 • 1 hrnek mléka
 • 3,5 lžíce kakaa
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • 4 lžíce rozpuštěné čokolády
Zdobení
 • 200 ml smetany ke šlehání (30%)
 • 1 ztužovač šlehačky
 • čokoláda
 • barevné sypání (dortisimo.cz)
 • čokoládové lupínky

POSTUP

Ze všeho nejdříve si připravíme tyčový, nebo smoothie mixér. Do nádoby vložíme led, mléko, rozpuštěnou čokoládu, kakao, vanilkový extrakt a rozmixujeme dohladka.

FROZEN HOT CHOCOLATE

Do druhé mísy vlijeme smetanu se ztužovačem, vyšleháme do pevné šlehačky a na chvíli vložíme do lednice.

Okraj sklenice potřeme rozpuštěnou čokoládou a obalíme v barevném sypání. Vzniklou směs čokolády vlijeme dovnitř, zdobícím sáčkem nastříkáme šlehačku a posypeme zdobením a čokoládovými hoblinkami.

FROZEN HOT CHOCOLATE

Zajímavý nápoj, kterým překvapíte každou návštěvu. Není na každodenní pití, ale jednou za čas si tuhle sladkou kalorickou bombu můžete dopřát. A jak se to líbí vám? Dali byste si?

S láskou ♥ Linda

38 komentářů u “FROZEN HOT CHOCOLATE

 1. To je nádhera, dneska mám tedy uklízecí den, ale zítra si chci dát pohodu, tak to vidím tak, že si ráno dojdu nakoupit a půjdu to zkusit :*

 2. Zkouškové je zlo, ale ta čokoláda vypadá skvěle :) jsem milovník horké čokolády, takže se musím konečně dokopat si ji zase udělat :)

  LENN

 3. _______________________________________________________________________________________
  Jsem moc ráda, že si recept ukládáte a vyzkoušíte. Je to sice kalorická bomba, ale když si to člověk dá jednou za čas a to na nervy, tak to vůbec ničemu nevadí. Samozřejmě Vám děkuji za ty krásné komentáře se samou chválou. Jste prostě zlatíčka :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek