DOMÁCÍ VANILKOVÝ PUDINK S LEVANDULÍ

DOMÁCÍ VANILKOVÝ PUDINK S LEVANDULÍ

Letos jsem si zamilovala levanduli natolik, že jsem si pro vás připravila ještě jeden recept s ní. Je součástí pudinku a abychom jen nevzali její kvítka a nenaházeli je do připraveného práškového pudinku, tak si dáme větší práci s přípravou a uděláme domácí vanilkový pudink s levandulí, jehož chuť vás opravdu překvapí.

KDE SE VZAL?

Slovo pudink je francouzského původu. Prvotně byl označován jako masný výrobek, který se takto v Anglii podává i nadále. Více je však známý jako sladký dezert.

Po světě se hojně rozšířil v práškové formě, která je dosti oblíbená. Dokonce jsem mluvila s pár lidmi, kteří si myslí, že jinak se pudink ani nedělá. Ale ano! Z těchto pár ingrediencí můžete vytvořit opravdový skvost.

PŘIPRAVÍME SI (na cca 4 porce)
 • 500 ml mléka
 • 2 žloutky
 • 1 vanilkový lusk
 • 50-55 g bramborového škrobu (itesco.cz)
 • špetka soli
 • 3 lžíce cukru
 • květy ze 2 stonků levandule
POSTUP

Předem si všechno odvážíme a oddělíme bílky od žloutků. Žloutky lehce prošleháme metličkou. Vanilkový lusk rozřízneme a pomocí nože vyškrábneme dřeň.

Mléko rozdělíme na dvě části:

– 200 ml dáme do mísy a zašleháme do něho cukr, škrob, sůl a žloutky

– 300 ml vlijeme do hrnce a společně se dření vanilky přivádíme k varu

Když už se nám mléko s vanilkou blíží k bodu varu, tak do nich vlijeme druhou směs a mícháme, dokud pudink nezhoustne. Před koncem přihodíme namleté levandulové kvítí a plníme formičky, skleničky či mističky.

DOMÁCÍ VANILKOVÝ PUDINK S LEVANDULÍ

Vůni levandule v pudinku spíše přebije vůně vanilky. Chuť levandule je krásně cítit a když necháte pudink odpočinout, krásně se rozleží.

Samozřejmě ten, kdo nemá rád levanduli, tak si může udělat klasický vanilkový pudink či vyzkoušet jinou příchuť.

DOMÁCÍ VANILKOVÝ PUDINK S LEVANDULÍ

Já jsem ho dělala úplně poprvé a musím uznat, že je chuťově opravdu úplně někde jinde než klasické pudinky v prášku. A co je důležité, tak je jednoduchý! Máte zkušenosti s domácím pudinkem či nikoliv?

S láskou ♥ Linda

42 komentářů u “DOMÁCÍ VANILKOVÝ PUDINK S LEVANDULÍ

 1. Tak tento recept mě naprosto ohromil! Musím si jej někam zapsat a vyzkoušet ho. Levanduli mám moc ráda. Jsem zvědavá jak něco takového chutná a hlavně ta vůně.
  Moc děkuji za tento článek s receptem :) !
  Ještě ted koukám ! :D :)

 2. No páni, tohle mě jak živ nenapadlo, ale přitom to je užasná kombinace. Ale ještě nikdy neochutnnou.
  Škoda, že mám málo času abych si to udělala na snídni.

 3. Vypadá to skvěle! Škoda, že levanduli teda už nemám :D Ale tak mohla bych zkusit alespoň ten puding a přidám nějakou jinou dobrotu :)

 4. Ježíš mňam. Pudink miluju a levandule mi strašně voní takže předpokládám že když se spojí tyhle dvě ingredience nemůže z toho vzniknout nic špatnýho. A ty food fotky se ti strašně povedly !!

 5. Taky jsem si letos zamilovala levanduli! :D
  Ale musím se přiznat, že pudingy mám raději čokoládový a taky, že jsem domácí puding nikdy nedělala :), ale že je to s levandulí, tak mě to naprosto zaujalo! :) Tak snad si na to najdu čas a zkusím to :)

 6. Já mám hrozně ráda levandulové věci, ale za to fakt nemám ráda pudink a obzvlášť ten vanilkový. :D Každopádně myslím, že pár lidem v okolí by tohle mohlo zajímat, tak je když tak k tomuto článku odkážu. :)

 7. _______________________________________________________________________________________
  Děkuji za Vaše komentáře! Pokud možno, tak recept vyzkoušejte, protože opravdu stojí za to a domácí pudink je prostě boží. Levandule je takový nadstandard, který jak čtu, tak moc lidí nemusí, ale i já jsem jí jednou vyzkoušela s tím, že si myslím, že mi chutnat nebude a nakonec jsem se do ní zamilovala. Jinak moc děkuji za pochvalu fotek, vždycky mi to udělá radost :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek