domácí vaječný likér

DOMÁCÍ VAJEČNÝ LIKÉR

Měsíc před Vánoci, ale i později, je čas na domácí vaječný likér s vanilkou, bez kterého by to nebylo to pravé a hlavně ta pravá vánoční atmosféra. A tak jsem připravila recept na domácí vaječný likér okořeněný vanilkou, kterým můžete vítat návštěvy o svátcích. Zvládne ho každý a dokonce vás překvapí, jak jednoduchý je!

KDE SE VZAL?

Likér pochází z Anglie a jeho první zmínky jsou již ze středověku, kde si jej dopřávali bohatí, jelikož na výrobu se používalo brandy a to byla drahá surovina. V 18. století se dostal do Severní Ameriky, kde je dodnes velmi oblíbený. A stejně tak jako tam, tak i u nás v Evropě se často spojuje s Vánocemi.

TIPY

Pokud nemáte rádi vanilku, tak ji přidávat nemusíte, ale věřte, že likér opravdu skvěle dochutí.

Hodně oblíbený je také čokoládový vaječný likér. K němu vám stačí kvalitní čokoláda, kterou rozpustíte společně s ostatními ingrediencemi ve vodní lázni.

Hotový likér uchovávejte v lednici, aby se nezkazil!

Když už jsou Vánoce, tak si dáme pořádně do nosu. Po vaječném likéru si můžete pochutnat na DOMÁCÍCH SUŠENKÁCH S ČOKOLÁDOU.

UPOZORNĚNÍ

V receptu je použit alkohol, který je určen pro osoby starší 18 let! Proto osoby mladší 18 let z něho vynechají rum!

PŘIPRAVÍME SI (na cca 850 ml)
  • 4 žloutky
  • 200 ml rumu (Božkov originál)
  • 120 g cukru krystal
  • půlku vanilkové lusku
  • 200 ml mléka (bez laktózy – bezlaktózové mléko)
  • 300 ml neslazeného kondenzovaného mléka (bez laktózy – jedině si vyrobit domácí bezlaktózové kondenzované mléko)

POSTUP

Z půlky vanilkového lusku vyškrábněte semínka, která společně s luskem vložte do kovové mísy a zalijte kondenzovaným mlékem, klasickým mlékem, žloutky a cukrem a celé to prošlehejte.

domácí vaječný likér

Na plotnu dejte vařit vodu a v bodu varu vložte kovovou mísu do hrnce. V tzv. vodní lázni směs za stálého míchání provařte a to do té doby, dokud prst snese teplotu a vydrží v tekutině.

domácí vaječný likér

Pokud už to bude pálit, tak mísu přendejte do nádoby se studenou vodou, vyndejte vanilkový lusk a vmíchejte rum. Likér nechte vychladnou a poté rozlijte do připravených umytých lahví, které vložte do lednice, kde je po celou dobu nezapomeňte uchovávat.

domácí vaječný likér

Hlavně ho nechte uležet. Už druhý den bude chutnat o trochu jinak. Krásně se proleží chutě a pak si na něm smlsnete. V lednici vydrží až 3 týdny, ale věřím, že ho do té doby ho stihnete vypít.

S láskou ♥ Linda

38 komentářů na “DOMÁCÍ VAJEČNÝ LIKÉR”

  1. když já ty domácí moc nemusím..to už musí být fakt jó dobrej :-D Ale to bude asi tím, že nemám čuch ani chuť k alkoholu. A fotky jsou moc hezké. :-)

  2. Tak ten vypadá luxusně!! Zítra na něj s mamkou jdeme, právě jsme se o tom bavily a krásně se to hodí. Tak na něj nakoupíme a uvídíme :3

  3. U nás vaječný likér dělá taťka, tak mu zkusím říct o té vanilce, protože on vanilku miluje!! :D. Já sice upřímně vanilku nemusím, ale někde mi nevadí :)

  4. _______________________________________________________________________________________Tak doufám, že jste si vaječný likér už připravili a teď si ho už necháváte zrát pěkně na Vánoce. Opravdu chutná skvěle a dokonce jsem musela přidělávat další dávku, jelikož sklidil obrovský úspěch. A jsem moc ráda, že se Vám recept líbí :) _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *