domácí vaječný likér s vanilkou

DOMÁCÍ VAJEČNÝ LIKÉR S VANILKOU

Pomalu nám končí další měsíc a co by dub tu máme prosinec, kdy naplno vypukne to pravé vánoční šílenství. A to je čas na domácí vaječný likér s vanilkou, bez kterého by to nebyly pravé Vánoce. A tak jsem připravila recept na domácí vaječný likér okořeněný vanilkou, kterým můžete vítat návštěvy o svátcích. Zvládne ho každý a dokonce vás překvapí, jak jednoduchý je!

KDE SE VZAL?

Likér pochází z Anglie a jeho první zmínky jsou již ze středověku, kde si jej dopřávali bohatí, jelikož na výrobu se používalo brandy a to byla drahá surovina. V 18. století se dostal do Severní Ameriky, kde je dodnes velmi oblíbený. A stejně tak jako tam, tak i u nás v Evropě se často spojuje s Vánocemi.

UPOZORNĚNÍ

V receptu je použit alkohol, který je určen pro osoby starší 18 let! Proto osoby mladší 18 let z něho vynechají rum!

PŘIPRAVÍME SI (na 850 ml):
 • 4 žloutky
 • 200 ml rumu (alkohol.cz)
 • 120 g krystalového cukru (třtinového)
 • půlku vanilkové lusku
 • 200 ml mléka
 • 1 plechovku neslazeného kondenzovaného mléka
 • pár kapek vanilkového extraktu
POSTUP:

Rozřízneme vanilkový lusk a semínka z 1/2 vyškrábneme. Do kovové misky dáme kondenzované mléko, cukr, mléko, žloutky, vanilkový extrakt, semínka z té 1/2 vanilkového lusku a i samotný lusk a celé to prošleháme.

domácí vaječný likér s vanilkou

Na plotnu dáme vařit vodu a v bodu varu vložíme kovovou mísu do hrnce. V tzv. vodní lázni směs za stálého míchání necháme provařit dokud prst snese teplotu a vydrží v tekutině. Pokud už to bude pálit, tak mísu přendáme do nádoby se studenou vodou, vyndáme vanilkový lusk a vmícháme rum.

Likér necháme vychladnou a poté lijeme do připravených umytých lahví a vložíme do lednice, kde ho po celou dobu uchováváme.

domácí vaječný likér s vanilkou

Hlavně ho nechte uležet. Už druhý den bude chutnat o trochu jinak. Krásně se proleží chutě a pak si na něm smlsnete. V lednici vydrží až 3 týdny, ale věřím, že ho do té doby stihnete vypít. Já ho mám doma od neděle a už teď vím, že budu muset udělat ještě jednu várku, abych měla i na Vánoce.

S láskou ♥ Linda

38 komentářů u “DOMÁCÍ VAJEČNÝ LIKÉR S VANILKOU

 1. když já ty domácí moc nemusím..to už musí být fakt jó dobrej :-D Ale to bude asi tím, že nemám čuch ani chuť k alkoholu. A fotky jsou moc hezké. :-)

 2. Tak ten vypadá luxusně!! Zítra na něj s mamkou jdeme, právě jsme se o tom bavily a krásně se to hodí. Tak na něj nakoupíme a uvídíme :3

 3. U nás vaječný likér dělá taťka, tak mu zkusím říct o té vanilce, protože on vanilku miluje!! :D. Já sice upřímně vanilku nemusím, ale někde mi nevadí :)

 4. _______________________________________________________________________________________Tak doufám, že jste si vaječný likér už připravili a teď si ho už necháváte zrát pěkně na Vánoce. Opravdu chutná skvěle a dokonce jsem musela přidělávat další dávku, jelikož sklidil obrovský úspěch. A jsem moc ráda, že se Vám recept líbí :) _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek