chia pudink

CHIA PUDINK

Chia semínka zná snad každý. Znáte však chia pudink? Jestli chcete k snídani, svačině, nebo jako dezert, něco opravdu zdravého, tak to právě tento pudink je. Někomu může připadat moc slizký, nebo chuťově nějaký, ale věřte, že když ho dobře připravíte, určitě vám zachutná!

CO OBSAHUJE?

Semínka pocházejí z byliny zvané Šalvěj hispánská, která roste v horách ve Střední Americe. Už Mayové a Aztékové je jedli jako důležitý zdroj energie. Řadí se mezi tzv. superpotraviny. Obsahují vápník, draslík, železo, zinek, hořčík, fosfor a vitamíny A, B, C, D, E, K. Hydratují tělo, způsobují pocit sytosti, pomáhají při hubnutí a mají protizánětlivé účinky. Toho je, co?

TIPY

Na zdobení, ale i pro ozvláštnění chuti, využijte JEDLÉ KVĚTY, které dodají pestrost a to jak na oko, tak chuťově. A pokrm navíc bude ještě zdravější.

Chia semínka by v mléce měla bobtnat cca 10 hodin. Pokud chcete pudink na snídani, bude nejideálnější ho připravit večer před a do rána bude hotov.

Kokosové mléko lze nahradit klasickým kravským.

PŘIPRAVTE SI (na 2 porce)
 • 250 ml kokosového mléka
 • 50 g chia semínek
 • 2 lžíce medu
 • 1 lžíci strouhaného kokosu
 • ovoce
 • mátu, jedlé květy

POSTUP

Do mísy vsypeme chia semínka se strouhaným kokosem, které zalijeme kokosovým mlékem a dostatečně promícháme metličkou. Přidáme med a zamícháme. Směs necháme odstát 5 minut při pokojové teplotě. 

chia pudink

Znovu prošleháme a rozlijeme do připravených mističek. Ty vložíme do lednice na cca 10 hodin, během nichž směs alespoň jednou promícháme. Chia semínka během této doby nabobtnají, zvětší objem a udělají okolo sebe gel, díky kterému pudink zhoustne.

chia pudink

Hotový ho vyndáme z lednice, zlehka promícháme a dozdobíme ovocem. Můžeme přidat i strouhaný kokos a některou z jedlých květin či lístky máty. Jako další zdobení se dají použít ořechy, sušené ovoce, čokoláda, skořice, ovesné vločky či arašídové máslo.

chia pudink

I když to někomu může připadat divné, oku nelahodivé a puse slizné, tak je chia pudink opravdu vynikající. Navíc je zdravý a díky nabobtnalým semínkům i dost sytý. Už jste někdy ochutnali chia pudink? A zkoušeli jste vytvořit domácí?

S láskou ♥ Linda

8 komentářů na “CHIA PUDINK”

 1. Ty jedlé květy chci už dlouhou dobu vyzkoušet, ale zatím jsem na ně nikde nenarazila :) chia pudink jsem dlouho neměla, tak ho zase po dlouhé době zkusím :)

  1. Linda Pazderová

   Tak až budeš mít možnost, tak jdi určitě do toho. Jedlé květy jsou opravdu moc dobré :) Já právě taky ne a teď si ho zas dělám pravidelně :)

 2. Kupované chia pudingy mě nikdy moc neoslovily, ale domácí vyzkouším ráda. Zvlášť, když je to takto jednoduché a puding se vlastně v lednici „uvaří“ přes noc sám… :)

  Díky za inspiraci!

  1. Linda Pazderová

   Mě právě jak kde, ale spíš mám ráda ty domácí :) No právě, takže si večer připravíš na ráno skvělou snídani :)

  1. Linda Pazderová

   Tak to moc děkuji za skvělý tip! Příště ho také vyzkouším s tvarohem a granolou, musí to být výborné! Moc děkuji, jsi zlatá :) <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *