šumavská skleněnka

BEKO FRESH FESTIVAL

Minulý rok jsem na Beko Fresh Festival vyrazila poprvé. První zastávka byla v Liberci, druhá v Pardubicích. Jelikož do Liberce jezdím ráda, tak jsem se rozhodla, že na akci vyrazím i letos, abych ochutnala své loňské oblíbence, ale i vyzkoušela letošní nováčky. A jaké jídlo a pití stálo za to?

 • Kdy? 24.-25. 5. 2019
 • Kde? Sportovní areál Vesec, Liberec
 • Co? Beko Fresh Festival

O loňské návštěvě jsem psala článek BEKO FRESH FESTIVAL LIBEREC, kde jsem se zaměřovala na program festivalu, na jeho průběh a na pár ochutnaných jídel. Letošní ročník vezmu z trochu jiné stránky a seznámím vás nejen s jídly, která jsem ochutnala a která si mě dostala, ale i s podniky samotnými.

Nenavštívila jsem ani jednu cooking show, ale zas jsem ochutnala spoustu jídla a pití a dokonce si odnesla jednu dobrotu, kterou jsem měla dlouho vyhlídnutou z Instagramu!

KAFE KYTKA

Začnu mým oblíbencem, ke kterému zavítám pokaždé, když přijedu do Liberce. Miluji jejich kafe, jejich zákusky a hlavně jejich koncept. Propojení kavárny s květinovým studiem je prostě dokonalé! Takže si během popíjení kávy také vychutnáváte vůni květin. A některou z nich si můžete i odnést domu.

Stánek na festivalu naprosto vystihoval atmosféru kavárny. Na jedné straně pult, kde připravovali kávu, na druhé straně designový gauč, jenž byl obklopen květinami, které jste si mohli zakoupit domu. Krásná ukázka toho, že i stánek se dá udělat stylově!

Objednala jsem si americano, jež jsem z Kytky měla poprvé a bylo vynikající. Vlastně jsem ani nečekala, že by mě zklamalo.

kafe kytka

BISTRO ŠIROKÁ

Přímo v bistru jsem nikdy nebyla. Jen jsem okolo něho jednou procházela, ale bohužel už měli zavřeno. Takže snad budu mít štěstí příště a něco ochutnám.

Tuším, že na festivalu loni nebyli. Každopádně stánek měli pěkný. Zpracovaný ve stejném konceptu jako je bistro (když jsem šla okolo provozovny, tak jsem aspoň nakoukla dovnitř) a ta jednoduchost v designu se mi opravdu líbila.

I když měli pestrou nabídku jídla, tak jsem nic neochutnala (nechám si to na svou návštěvu bistra ve městě). Co jsem ale chtěla opravdu vyzkoušet a zaujalo mě to, tak bylo točené prosecco. S tím jsem se setkala úplně poprvé, protože všude jinde je klasicky v lahvích, a musím říct, že to byla paráda. Chuť byla neskutečná a brzo bych si to klidně zopakovala!

bistro široká

PŮLMĚSÍC GRILL & PASTA
 • Adresa? Soukenná 13, Jablonec nad Nisou
 • Kontakt? pulmesic.cz

Tahle restaurace z Jablonce si mě naprosto získala a jsem moc ráda, že jsem se o ní dozvěděla. Takže při příští cestě do Liberce odbočuji o něco dříve, abych si tam dala oběd nebo večeři a ochutnala něco z nabídky.

Stánek byla taková ta klasika, ale zato nabídka hned trkla do očí. Nepodlehla jsem sama, a tak jsem si chvíli počkala ve frontě. To ale vůbec nevadilo, jelikož jídlo byla fantazie.

Poslední dobou ujíždím na quesadille, takže výběr byl jasný už od začátku. Quesadilla s pomalu pečeným kuřecím masem, sýrem a salsou pueblo, podávaná se zakysanou smetanou ovoněnou limetkou a bylinkami, to byla opravdová lahůdka a na úvod dokonalý předkrm. Ještě teď vzpomínám na tu chuť!

půlměsíc grill & pasta

AVOCADO BISTRO

Co jsem koukala na webovky, tak přímo provozovnu nemají, ale jídlo se dá objednat. Jsem strašně moc ráda, že díky festivalu jsem našla další podnik, kde milují avokádo stejně jako já. A když jsem zjistila, že bistro sídlí v Praze, byla jsem nadšená!

Měli takový ten stánek, kterých tam bylo požehnaně, ale jejich logo, ve kterém mají avokádo, vás upoutalo už z dálky. Avokádo je pořád dost in, takže jsem se frontě nevyhnula, ale ráda jsem si ji vystála.

Avokádový chlebíček s hummusem byl vynikající, takže kdybych nebyla tak plná, jdu ještě minimálně pro dva. Nebo pro poké bowl s lososem, avokádem, mangem, okurkou a sójovými boby, o které jsem se dozvěděla až na cestě domu, což mě mrzí, ale popravdě už bych to asi stejně neměla kam dát.

avocado bistro

COCO KING

Tohle samozřejmě není restaurace, ale dodavatel čerstvého exotického ovoce. Jak minulý, tak i letošní rok jsem se zastavila, abych ukořistila exotický mix ovoce na tácku. Musím uznat, že letošní byl o dost lepší než loňský. Kromě snake fruit, tomu na chuť nepřijdu nikdy.

Na místě se dá zakoupit i celé ovoce, ale já si raději dopřeji tácek, protože ochutnám více druhů, kdy některé z nich pomalu ani neznám.

coco king

GARDEN GOURMET

Garden Gourmet také není žádné stravovací zařízení, ale značka, která nabízí vegetariánské jídlo a zakládá si na čertvých surovinách. Kdo si říká, že by vegetariánské jídlo nejedl, protože by mu nechutnalo, tak je na omylu!

Já jsem si nic nekupovala, ale přítel chtěl ochutnat vegetariánský veggie burger v pšeničné mini bulce s čedarem, karamelizovanou cibulkou, salátem a rajčetem. Vynikající. Ani nejde poznat nepřítomnost masa. Bylo to skvěle dochucené a i sebevětší masový jedlík by si na něm pochutnal.

garden gourmet

ŠUMAVSKÁ SKLENĚNKA

A to nejlepší na závěr! Tenhle fenomén sleduji na Instagramu už delší dobu a když jsem se dozvěděla, že letos bude na festivalu, tak jsem doufala v jediné, že nebudou lízátka vyprodaná!

Naštěstí nebyla a tři kousky jsem si zakoupila. Úplně mi je líto je sníst, ale určitě jedno z nich ochutnám. A proč jsou tak skvělá? Obsahují méně cukru, takže nezpůsobují zubní kaz a tím pádem díky menšímu obsahu cukru mají i méně kalorií. Navíc jsou krásná, originální a květiny, které používají, jsou pěstované s láskou na Šumavě.

Na výběr je několik druhů – květinové, ovocné, malované nebo si můžete objednat originál dle svého přání.

šumavská skleněnka

Pokud se vám festival líbí a přemýšlíte o jeho návštěvě, tak máte letos ještě jednu možnost. Od 15. 6. do 16. 6. 2019 probíhá na dostihovém závodišti v Pardubicích. Nebudou tam všechny zmiňované stánky, ale rozhodně můžete ochutnat Avocado Bistro, Coco King, Šumavskou Skleněnku a Garden Gourmet.

Koukala jsem i na další vystavovatele a rozhodně je se na co těšit. Z minulého roku můžu doporučit Nebeské dortíčky či Street Asian Food. Já zatím váhám zda jet, ale ráda bych vyrazila, protože ta jídla, která jsou u restaurací v nabídce, vypadají opravdu lákavě!

beko fresh festival

Takže stejně jako loni, tak i letos Beko Fresh Festival doporučuji. Skvělé jídlo, pití, zábava, program a atmosféra. Kdo to nestihne tento rok, tak ať určitě vyrazí ten další! Znáte tento food festival? A navštívili jste ho v některém z měst?

S láskou ♥ Linda

10 komentářů u „BEKO FRESH FESTIVAL

  1. Tak to jsem ráda, že ses dozvěděla něco nového a příští rok můžeš vyrazit. Jinak značka Garden Gourmet je hodně dostupná, tak ji můžeš vyzkoušet doma :)

  1. Tak to je dobře, že ses o něm dozvěděla. Určitě ho příští rok navštiv :) Ještě teď jsem je pořád neochutnala :D

 1. Strašně se mi líbí ten kelímek od Kafé kytka, ten je super :) stánek s avokádem by byl jeden z prvních, který bych navštívila, protože avokádo je u mě fakt hodně oblíbené :)
  Nezklamalo tě dragon fruit? já se na to vždycky hrozně těšila, ale pak jsem to jednou ochutnala a totálně mě to sklamalo :D

  Maris

  1. Také se mi moc líbil kelímek od kávy. Stánek s avokádem byl skvělý a zjistila jsem, že objíždí akce po republice :) Nezklamalo, moc mi chutnalo, ale každý má jiné chutě :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *