banánové daiquiri

BANÁNOVÉ DAIQUIRI

Po návratu z Mauricia, jsem se rozhodla, že vám postupně nastíním tamní život. První, co je tam dosti oblíbené, je rum. Takže skoro každý drink na nápojovém lístku obsahoval tento alkohol. A nebylo tomu jinak ani u banánového daiquiri, které sice nebylo tím nejoblíbenějším míchaným nápojem, ale podle mě určitě tím nejchutnějším. Pojďte vyzkoušet banánové daiquiri á la Mauricius!

KDE SE VZALO?

Vynikající daiquiri asi nepochází z tohoto malého, lehce přehlédnutelného ostrova, ale právě tam jsem ho poznala. Mauricius se nachází východně od Madagaskaru a na to, že je opravdu tak malinký, tak tu najdete plno zajímavých míst a hlavně nádherné přírody. A jedna z rostlin, kterou uvidíte opravdu na každém rohu, je cukrová třtina, z které se zde vyrábí rum. A to je taky jedna z věcí, která mimo jiné, tento ostrov proslavuje. Pokud se chce dozvědět něco víc, tak si přečtěte MAURICIUS A ŽIVOT NA NĚM.

TIPY

Upozorňuji, že jejich rum je o dost silnější než ten náš. A v drinku ho opravdu ucítíte. Ale samozřejmě nemusíte běhat po obchodech a shánět ten mauricijský. Do tohoto daiquiri použijte klidně karibský, nebo i jiný bílý rum. Pokud chcete ještě o trochu vylepšit chuť, tak si sežeňte kokosový, jako mám na fotce.

Pokud doma nemáte klasický shaker, který mají v baru, tak si vezměte ten plastový, do kterého si děláte protein nebo smoothie. Bude to naprosto stačit. Pokud nemáte ani ten, tak ve vysoké sklenici směs pořádně rozmíchejte, aby se cukr rozpustil a vše spojilo.

UPOZORNĚNÍ

V receptu je použit alkohol, který je určen pro osoby starší 18 let! Proto osoby mladší 18 let z něho vynechají rum!

PŘIPRAVTE SI (na 1 sklenici)
 • 1 menší banán
 • led
 • půl lžičky třtinového cukru
 • 35 ml bílého rumu (alkohol.cz)
 • 15 ml šťávy z citronu
 • 1 plátek citron

banánové daiquiri

POSTUP

Před samotnou přípravou drinku si vyndáme všechny suroviny a sklenici dáme vychladit do lednice. K ruce si vezmeme mixér a vhodíme do něj oloupaný banán, šťávu z citronu a část ledu. Zlehka rozmixujeme.

banánové daiquiri

Teď si do shakeru (pokud nemáme, tak celou směs pořádně rozmícháme) vlijeme směs, kterou jsme si vytvořili. Tu doplníme o cukr a rum a cca 10 sekund protřepeme (nebo promícháme).

banánové daiquiri

Sklenici, kterou jsme si dali do lednice, vyndáme, vhodíme do ní led (cca do 1/2) a zalijeme obsahem z shakeru. Okraj sklenky ozdobíme nakrojeným kolečkem banánu a plátkem citrusu.

Daiquiri je osvěžující drink, který v těchto teplých dnech můžete po večerech servírovat, třeba na grilování nebo na posezení s přáteli.

Jinak přidám zajímavost na konec! Když jsme si dávali jakýkoliv drink na baru, tak nikdy rum neodměřovali, ale do sklenice ho nalili podle oka. Takže každý nápoj byl vždycky trochu jiný. A jak se tento banánový koktejl líbí vám? Dali byste si ho? 

S láskou ♥ Linda

11 komentářů na “BANÁNOVÉ DAIQUIRI”

  1. Právě že jsme to zkoušeli doma i z toho karibského, který mi nepřipadá zas tak silný a to bylo v pohodě. Ale ten jejich silák, to je něco jiného a jak to dávali od oka,tak to byl mazec :D Ale určitě můžeš vyzkoušet i bez rumu a třeba zkusit něčím naradit :)

 1. _______________________________________________________________________________________
  Zaskočilo Vás to, ale opravdu tam rum lili podle oka a vůbec to neřešili. Proto také každý drink měl trochu jinou chuť. Banánové daiquiri je vynikající a určitě ho vyzkoušejte. Pokud nemáte rádi rum, tak klidně vymyslete nealkoholickou verzi a klidně ji sem napište :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *