avocado bowl

AVOCADO BOWL

Už vás otravují těžká jídla a chcete něco lehčího? Sama na sobě cítím, že je čas se vrátit k této stravě. Jenže obyčejné saláty mě už nebaví, a tak jsem se rozhodla vyzkoušet a připravit avocado bowl, která vás zaručeně dostane!

KDE SE VZALO?

Bowl food je populární už delší dobu, ale jeho rozmanitost se stále rozrůstá, takže na něj můžeme natrefit skoro všude. Dělá se na tisíce způsobů a najít ho můžeme jak ve sladké, tak i slané verzi. Nejznámější sladká je smoothie a acai bowl. Mezi populární slané patří Buddha a poké bowl. Hodně oblíbené jsou také verze s nudlemi, tuňákem nebo s kuřecím masem.

TIPY

Původní myšlenkou tohoto trendu byla miska plná jídla s vyváženou nutriční hodnotou. To už ale s obrovským nárůstem různých druhů není úplně vždycky pravda. Suroviny by měly být také chuťově vyvážené a pestré. Tuhle bowl si můžeme dát k obědu, večeři nebo jako větší svačinu.

PŘIPRAVÍME SI (na 1 porci)
 • 1 avokádo
 • 1 vejce
 • 4 cherry rajčátka
 • 2 plátky španělské šunky Jamón (itesco.cz)
 • sůl
 • pepř
 • vlašské ořechy
 • 150 g fresh mix zeleniny (ledový salát, mrkev, bílé zelí)
 • 1 mrkev
 • pár kapek slunečnicového oleje

POSTUP

Všechnu zeleninu si pořádně omyjeme. Rajčata nakrájíme na plátky a mrkev na proužky. Avokádo rozřízneme na půl, odstraníme pecku a vnitřek vydloubneme lžící. Jednu polovinu nakrájíme na tenké plátky a druhou na kostičky. Vlašské ořechy nasekáme na menší kousky.

Vejce dáme do studené vody a přivedeme k varu. Od bodu varu počkáme 10 minut, vyndáme ho a necháme vychladnout. Poté ho oloupeme a nakrájíme na půlměsíčky. Španělskou šunku nařežeme na tlustší plátky.

avocado bowl

Když už máme všechno připravené, tak to dáme dohromady. Do mísy nasypeme fresh mix zeleniny, mrkev, kostičky avokáda, sůl, pepř a zakápneme olejem. Celé to promícháme a vložíme do mističky, v níž to budeme servírovat.

avocado bowl

Teď jdeme na tu hlavní část, která vypadá složitě, ale je opravdu jednoduchá. Do ruky si vezmeme avokádo nakrájené na plátky a pomalu ho pokládáme k jedné straně misky. Pomalým tažením ho rozmisťujte tak, aby měl tvar měsíce.

avocado bowl

Další, co budeme skládat, budou rajčátka. Začneme od jedné strany misky ke druhé a hlavně podélně k avokádu. Skládáme pěkně jeden plátek za druhým.

avocado bowl

Další na řadě je vejce. To pokládáme k volné stěně misky tak, aby mezi ním a rajčaty bylo místo. Do toho volného místa vyskládáme proužky šunky. Na závěr to celé osolíme, opepříme a máme hotovo! Pokud chceme, tak můžeme přidat třeba čočku, hummus, bulgur nebo rajčatové pesto.

avocado bowl

Jak jsem už psala, je to opravdu jednoduché a nic složitého v tom není. Jen musíte umět skládat věci vedle sebe. Ve výsledku to vypadá krásně, hraje to všemi barvami a hlavně se najíte do sytosti. A co vy? Připravujete si taková jídla? A dali byste si tohle?

S láskou ♥ Linda

17 komentářů u “AVOCADO BOWL

 1. Abych byla upřímná, tak mě se nikdy nechce jídlo tak krásně skládat :D Ale kdyby mi avocado bowl někdo připravil, tak nemám nic proti a za chvíli je všechno v bříšku :) Vypadá to velmi chutně!

  1. To já se s jídlem ráda aranžuji, strašně mě to baví. Ale kdyby mi jí někdo připravil, tak by mě to taky potěšilo :)

  1. Budha bowl bych taky chtěla vyzkoušet někde v restauraci. Moc děkuji, budu moc ráda, když recept vyzkoušíš :)

 2. _________________________________________________________________________________________________________
  Moc děkuji za krásné komentáře! Jsem ráda, že se vám avocado bowl líbí a doufám, že recept vyzkoušíte! Jinak pomalu chystám sladkou bowl, takže se můžete těšit na recept :)
  _________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek