amazing places

AMAZING PLACES

Když jsme na začátku června přemýšleli, kam pojedeme na dovolenou, tak jsem netušili, jak skvělou nakonec vybereme. V návrzích padla Dubaj, Srí Lanka, Itálie, ale i Řecko. Nakonec zvítězilo něco úplně jiného. Česká republika! Vybrali jsme sedm Amazing Places, zabalili si, vzali auto a vyrazili. A tohle je naše cesta!

CO JE AMAZING PLACES?

Když jsem o dovolené povídala, většina lidí projekt (amazingplaces.cz) znala. Je to parta nadšenců, kteří procestovali Česko (nově i Slovensko) a dali dohromady místa, která stojí za to. Která mají svůj příběh, jsou něčím zajímavá, kouzelná a kde se dá i dobře najíst.

Na seznamu jsou hotely, penziony, chaty, restaurace a apartmány, které se viditelně odlišují od běžných ubytovacích zařízení. Někdy jsou to speciální pokoje, samotné místo, gastronomický zážitek, wellness, nebo jenom skvělá péče personálu.

amazing places

THEATRE HOTEL – OLOMOUC

Naše první a zároveň nejdelší zastávka byla v Theatre Hotelu v Olomouci. Když jsme projížděli okolo, lehce jsme ho přehlédli, ale po vkročení dovnitř jsme se ocitli v designovém místě, které nás nadchlo. Kombinace jednoduchého minimalistického stylu, vzdušných prostorů a světlých barev možná působí monotónně, ale padne do oka.

theatre hoteltheatre hotel

SCENE WELLNESSS

Součástí hotelu je Scene Wellness, se kterým si designeři vyhráli. Nechybí tu vířivka, sauny, odpočinková místnost, či možnost objednání masáže. Za pochvalu určitě stojí ochlazovací bazének, jenž je po sauně to nejlepší a nejúčinnější zchlazení.

ENTRÉE RESTAURANT

V hodolanském resortu je i tato vyhlášená restaurace, kterou zná snad každý, kdo miluje jídlo. A to díky skvělému kuchaři Přemku Forejtovi! Líbilo se nám prostředí s přírodními motivy, otevřená kuchyň, nabídka pokrmů a hlavně jejich chuť. Takže pro mě, jakožto milovníka jídla, naprosto dokonalý gastronomický zážitek!

SHRNUTÍ
 • délka pobytu: 2 noci
 • v ceně pobytu: pokoj na dvě noci, snídaně, parkovací místo, neomezený vstup do wellness, wifi
 • zaplaceno: 8 650 Kč (pokoj + minibar + večeře v Entrée)

theatre hotelamazing places

MAXIMUS RESORT – BRNO

Druhá zastávka byla kousek od Brna u Brněnské přehrady. Cesta do hotelu je trochu dobrodružství, jelikož silnice je vcelku úzká, ale po opatrné jízdě jsme se k němu dostali. Design hotelu je jednoduchý a dost přizpůsobený lokalitě, kde se nachází. Co jsem na pokoji opravdu ocenila, byl balkón s rozrostlou zelení.

maximus resortmaximus resort

WELLNESS & SPA INFINIT MAXIMUS

Wellness v Maximusu bylo dokonalé a obrovské! Údajně největší v Česku. Vyzkoušeli jsme termální bazén, do ktetého jsme vlezli uvnitř wellness a vyplavali až ven, následovala vířivka se sladkou, ale i slanou vodou a v poslední řadě jsme okusili medovou a citrusovou saunu. Ta medová byla božská!

RESTAURACE PORTUM

Úplně zbytečně jsme si do restaurace dělali rezervaci, jelikož nás na večeři bylo ve výsledku asi 8, ale za to jsme se docela slušně najedli. Ochutnali jsme salát s kozím sýrem a medovou zálivkou a kuřecí supreme.

SHRNUTÍ
 • délka pobytu: 1 noc
 • v ceně pobytu: pokoj na noc, snídaně, parkovací místo, wifi
 • zaplaceno: 3 930 Kč (pokoj + wellness na 2 hodiny pro 2 + večeře + 2 drink ve wellness)

maximus resortamazing places

RESORT MLÝN ČERNOVICE – ČERNOVICE

Třetí zastávkou byly Černovice na Vysočině. Resort je na začátku města v klidné a tiché části. V okolí je příroda, několik baráčků, které stejně jako ubytování samotné, budí venkovskou atmosféru. Jak už napovídá název, tak se jedná o starý zrekonstruovaný mlýn. Všechny pokoje jsou tématické a my jsme měli ten v zámeckém stylu.

resort mlýn černoviceresort mlýn černovice

WELLNESS

V hotelu se nachází malé wellness, jež zahrnuje saunu situovanou do obřího sudu, vířivku a ochlazovací bazének. Jinak kus od něj mají hotelové kozy, které je sranda pozorovat.

RESTAURACE

Restaurace nabízí několik druhů jídel, ze kterých si musí vybrat snad každý. Pokrmy byly skvělé a opravdu jsme si pochutnali na tomatové polévce s parmezánem. Vynikající byl také Caesar salát, nebo kuřecí supreme. Co musím také vychválit, tak domácí paštiku ze snídaní!

SHRNUTÍ
 • délka pobytu: 1 noc
 • v ceně pobytu: pokoj na noc, snídaně, parkovací místo, wifi
 • zaplaceno: 3 730 Kč (pokoj + večeře + večerní popíjení)

resort mlýn černoviceamazing places

HOTEL APLAUS – LITOMYŠL

Litomyšl byla čtvrtou zastávkou. Menší hotel leží v historické části města, kousek od Smetanova náměstí, které stojí za to si projít. Nad hotelem je zámek sousedící s Klášterními zahradami, přes které se dá dostat do hotelové restaurace. Pokoje jsou opravdu útulné a cítili jsme se v nich jako doma.

hotel aplaushotel aplaus

CAFE BAR MUUZA

Večer jsme si zašli na dva drinky do hotelového baru, kde bylo docela živo. Obsluha příjemná a i když za 5 minut měli zavírat, tak nám paní namíchala ještě poslední pití.

RESTAURACE BOHÉM

Jedna z vyhlášených restaurací, kde dostanete pokrmy z mezinárodní, ale i české kuchyně. Jako polévku jsme si vychutnali slepičí consommé a jako hlavní jídla Caesar salát a buvolí mozzarellu s caponatou a pečivem.

SHRNUTÍ
 • délka pobytu: 1 noc
 • v ceně pobytu: pokoj na noc, snídaně, parkovací místo, wifi
 • zaplaceno: 4 080 Kč (pokoj + večeře + večerní popíjení)

hotel aplausamazing places

CHATEAU MCELY – MCELY

Pátou zastávkou byly Mcely, které u nás zvítězily na plné čáře a z celého týdne to bylo to nejkrásnější. V nenápadné vesničce se nachází opravdu kouzelné místo a ráj. Při vjezdu na pozemek jsme dojeli k eko zámku, v jehož okolí je nádherná příroda. Personál nás uvítal, dopřál osvěžení po dlouhé cestě a provedl hotelem až k pokoji.

chateau mcelychateau mcely

WELLNESS A PARK

V resortu je i menší wellness, které jsme sice nenavštívili, za to v přilehlém venkovním jezírku jsme se osvěžili a na lehátkách odpočinuli. Poté následovala nádherná procházka po areálu.

PÁTIO BELLAVISTA

Večeřeli jsme v otevřené zimní zahradě s překrásným výhledem. Ochutnali jsme květákový krém s piniovými oříšky a parmskou šunkou, jenž byl nepřekonatelný a lepší jsme nikdy nejedli. Hlavní chody, žlutomasé kuře s přílohou a cizrnové placky se zeleninou, nás opravdu nadchly. Na dezertu s kávou jsme si poté pochutnali v zahradě.

SHRNUTÍ
 • délka pobytu: 1 noc
 • v ceně pobytu: pokoj na noc, snídaně, parkovací místo, wifi, zdarma vstup do wellness do 18:00, výstup na observatoř
 • zaplaceno: 6 430 Kč (pokoj + večeře)

chateau mcelyamazing places

HOTEL KLEIS – CVIKOV

Cvikov, který se nachází asi půl hodiny od Liberce, byl naší šestou zastávkou. Malebný hotel, jenž je součástí pivovaru, je sice obyčejný, ale má své kouzlo. Pokoje jsou světlé, s dřevěnou aplikací a originálním oknem. A co stojí opravdu za zmínku, tak postele. Líp jsem se snad nikde nevyspala.

hotel kleishotel kleis

PROHLÍDKA PIVOVARU

Na recepci jsme si domluvili prohlídku pivovaru. Ta nás čekala druhý den po snídani a provedla nás sama paní recepční, jelikož pánové z pivovaru zrovna nemohli. Ale i tak to bylo skvělé a ochutnat tankovou 12 hned ráno byl opravdu zážitek.

RESTAURACE SLADOVNA

V pivovarské restauraci, která je součástí tohoto velkého komplexu, se samozřejmě pije místní pivo, jež je opravdu výtečné, a proto jsme si také odvezli několik lahví s sebou. Vaří k němu jídla, co se hodí, jako jsou bramboráčky s kozím sýrem, nebo grilované kuřecí prso s kapustičkami.

SHRNUTÍ
 • délka pobytu: 1 noc
 • v ceně pobytu: pokoj na noc, snídaně, parkovací místo, wifi, malé pivo zdarma na osobu
 • zaplaceno: 2 580 Kč (pokoj + večeře + minibar)

hotel kleisamazing places

GRANDHOTEL PUPP – KARLOVY VARY

Na poslední zastávku jsme si nechali Grandhotel Pupp. Slavný hotel v době filmového festivalu obývají ty největší hvězdy, teď jsme v něm byli my. Zvenku honosný, uvnitř taktéž, ale přeci jenom už má svá léta za sebou, takže výzdoba je trochu starší. Každopádně náš pokoj s balkónem a výhledem byl skvělý.

grandhotel puppgrandhotel pupp

WELLNESS

Součástí pobytu je neomezený vstup do wellness, který jsme využili ihned po příjezdu. Obrovský bazén, postranní speciální koupele, květinová lázeň, sauny a odpočinková místnost. Zde se dá v klidu strávit celé odpoledne, což se nám hodilo, jelikož venku bylo dosti sychravo.

RESTAURACE

Na večeři jsme v Puppu nebyli, to jsme si došli do nedaleké italské restaurace, ale byli jsme zde na snídani. Ta byla velkolepá a v žádném hotelu jsem větší nabídku jídla neviděli. Navíc bylo vše moc dobré a poprvé jsem vyzkoušela, jaké to je, si dát k snídani sklenici prosecca.

SHRNUTÍ
 • délka pobytu: 1 noc
 • v ceně pobytu: pokoj na noc, snídaně, neomezený vstup do wellness, wifi
 • zaplaceno: 5 120 Kč (pokoj + parkovací místo)

amazing placesamazing places

A jaký z toho plyne závěr? Ano, dovolená v zahraničí je skvělá. Loňský Mauricius byl dokonalý a ráda bych si zas někam vyjela, ale není nad to si udělat dovolenou v Česku. Poznali jsme nádherná kouzelná místa a brzy budeme zkoušet i další. Líbila by se vám taková dovolená?

S láskou ♥ Linda

9 komentářů u “AMAZING PLACES

 1. Většinu hotelů znám aspoň z doslechu, osobně pouze brněnský Maximus resort, kam občas zajedu na wellness. Co jsem se naučila chodit sem, tak mě to už jinde neuspokojuje.

  Zajímavý projekt a jistě i skvěle strávená dovolená. Váš nápad, projet si namísto klasické dovolené luxusní české hotely, jsem obdivovala už na Instagramu. Nejvíce by mě lákaly Mcely, tak třeba na ně někdy taky dojde. :)

  1. To se ani nedivím. Wellness v Maximusu je parádní a doufám, že se tam zas brzo podívám :) Amazing Places je skvělý projekt a ta myšlenka se nám fakt zalíbila, takže jsme chtěli projet co nejvíce toho a poznávat Česko. Tak to jsem moc ráda, děkuji. Uvidíš, ale Mcely za to opravdu stojí, taky u nás řádně zabodovaly :)

 2. To vypadá na úžasnou dovolenou. :) Hotely vypadají hodně dobře. Ani jeden z těchto hotelů neznám.
  Mě tyhle dovolené baví. Ačkoliv na delší dovolenou v létě jezdíme do penzionů, kde je to levnější, během roku si občas dáme prodloužený víkend v hotelu. Ačkoliv bych chtěla někam na dovolenou do ciziny, tak tyhle dovolené po České republice mám ráda. :)

  1. V tom souhlasím, tyhle dovolené v Česku jsem si fakt oblíbila a baví mě to. Člověk pozná nová krásná místa v Česku. Ale příští rok bych na chvilku chtěla někam do ciziny, i když AP určitě dáme znovu :)

 3. I když to není úplně levná dovolená, tak věřím že to musel být krásný zážitek a rozhodně to stojí za to do toho ty peníze investovat :)

  1. Nebylo to úplně nejlevnější, ale na druhou stranu, když jsme letěli minulý rok na Mauricius, tak to bylo ještě dražší, takže jsme to brali jako že to je ještě za dobré peníze. A opravdu jsme si to užili a zrelaxovali a objevili další krásná místa v Česku :)

 4. Přiznám se, že ani o amazing place jsem nevěděla a do této doby neznala, ale určitě na projekt mrknu. Ze zmíněných hotelů znám jenom Aplaus, protože Litomyšl máme asi 15 minut ze Svitav, kde bydlím. Určitě to byla krásná a odpočinková dovolená. Ale tenhle typ by mě asi nelákal. Nebavily by mě (denně) dlouhé přejezdy přes celou republiku. A za tu cenu už si vyjedu raději někam jinam :D Ale věřím, že to byla fajn zkušenost :)

  WantBeFitM

  1. Tak to určitě na AP mrkni, protože je to skvělý projekt a ta místa jsou opravdu kouzelná :) Jo jo Aplaus byl pěkný, ale na Mcely nic nemělo :D Užili jsme si to a byla to paráda. Jo jo to nám říkalo hodně lidí, ale nás to naopak bavilo, i když párkrát to bylo docela otravný, ale cestou jsme se vždy někde stavili, takže jsme mezi tím měli i nějaké to rozptýlení :) :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek