AMAZING PLACES II.

AMAZING PLACES II.

Po vydařené červencové dovolené po Česku jsme se rozhodli, že si dáme pár dní i v srpnu. Chtěli jsme Amazing Places II. kousek od Prahy, kde bychom si zároveň užili trochu klidu. Nakonec jsme vybrali 3 místa, při čemž to nejvzdálenější je autobusem z Prahy do 1 hodiny.

CO JE AMAZING PLACES?

Když jsem o dovolené povídala, většina lidí projekt (amazingplaces.cz) znala. Je to parta nadšenců, kteří procestovali Česko (nově i Slovensko) a dali dohromady místa, která stojí za to. Která mají svůj příběh, jsou něčím zajímavá, kouzelná a kde se dá i dobře najíst.

Na seznamu jsou hotely, penziony, chaty, restaurace a apartmány, které se viditelně odlišují od běžných ubytovacích zařízení. Někdy jsou to speciální pokoje, samotné místo, gastronomický zážitek, wellness, nebo jenom skvělá péče personálu.

AMAZING PLACES II.

YARD RESORT PŘEDBOJ – PŘEDBOJ

Naše první zastávka byla v obci Předboj. Vedle obrovského golfového hřiště se nachází resort, který je obklopený opravdu krásnou přírodou. Všude je až překvapivý klid, a tak jsem si skvěle odpočinuli. Pokoj, který nám byl přidělen v podkroví, byl útulný a stylový zároveň. Co nás zaujalo, tak právě zajímavě situovaný pokoj a posezení k němu. A také koupelna.

AMAZING PLACES II.AMAZING PLACES II.

GOLF 

Vedle hotelu bylo obrovské golfové hřiště. My golf nehrajeme, takže jsme se zašli na chvíli jen podívat, jak to jde ostatním. Každopádně jednou bych ho chtěla určitě vyzkoušet. Tak snad příště!

RESTAURACE KE TVRZI

Ještě před samotnou večeří jsme si dali drink na břehu rybníka a poté se přesunuli ke stolu. Chvíli jsem přemýšlela co ochutnám, ale nakonec padla volba na grilované kachní prsíčko marinované v zázvoru, k němuž byl podáván salát pico de gallo s rajčaty, avokádem, koriandrem, ananasem a tortillovými chipsy. Což byla trefa do černého! A druhé jídlo? Česká klasika v podobě řízků.

SHRNUTÍ
 • délka pobytu: 1 noc
 • v ceně pobytu: pokoj na noc, snídaně, parkovací místo, wifi
 • zaplaceno: 2 900 Kč (pokoj + večeře)

NA KMÍNĚ – OBŘÍSTVÍ

Druhá zastávka měla být úplně někde jinde, ale bohužel onen hotel zavřeli, nikdo nám nedal vědět, a tak jsme na rychlo sháněli jinou amazing náhradu. A našli! Překrásný penzion Na Kmíně, který jsme měli v plánu jednou navštívit. A jsem ráda, že jsme tam jeli teď. Všechno naprosto skvělé, až mě to opravdu mile překvapilo. 

AMAZING PLACES II.AMAZING PLACES II.

MÁTOVÝ POKOJ

Po příjezdu na nás čekal světlý a útulný dvoulůžkový pokoj. Jeho součástí byl i koutek s pohodlnými křesly, u kterých jsme měli připravené menší občerstvení.

BISTRO

Ve vitrínách tu mají připravené sladké dezerty ke kávě od PunkRockCakes, či domácí paštiku a trhané vepřové. Každý čtvrtek, pátek a sobotu jsou tu v nabídce vynikající jídla ze surovin od místních farmářů anebo jejich vlastní vypěstované. No nezní to báječně? My jsme ochutnali nakládaný sýr a ten byl! Jinak snídani byla servírovaná a kam se na ni hrabou švédské stoly v hotelech!

SHRNUTÍ
 • délka pobytu: 1 noc
 • v ceně pobytu: pokoj na noc, servírovaná snídaně, parkovací místo, wifi, welcome drink
 • zaplaceno: 2 400 Kč (pokoj + jídlo + večerní popíjení)

MAMMA’S BOUTIQUE HOTEL – PODĚBRADY

Třetí a zároveň poslední zastávka byla v Poděbradech v hotelu Mamma’s. Ten je přímo na kolonádě, takže vlastně v centru všeho dění a v místě se zajímavým okolím. Pokoj vypadal trochu obyčejně, neměl žádný specifický prvek, ale za to nás potěšil prostorný balkón do dvora, kde byl klid.

AMAZING PLACES II.AMAZING PLACES II.

KOLONÁDA

Na kolonádě v Poděbradech jsem byla vůbec poprvé. Lázeňský park, kde bylo nespočet vodních atrakcí, se nám moc líbil a bylo to nejen příjemné zpestření, ale i ochlazení v horkých dnech. Když už jsme tu byli, tak jsme rovnou ochutnali jeden z místních pramenů. No žádná chuťovka to nebyla, ale je to přeci zdravé!

RESTAURACE CUCINA

Na večeři jsme si došli do hotelové restaurace, která se převážně zaměřuje na ryby a mořské plody. Ochutnali jsme parmazánové risotto s pošírovaným hovězím líčkem na víně a bylinkách a také šafránové chitarini se zauzeným tuňákem a pěnou Aglio e Olio e Peperoncino. Vynikající, ale uvítala bych lépe dochucené chitarini.

SHRNUTÍ
 • délka pobytu: 1 noc
 • v ceně pobytu: pokoj na noc, snídaně, parkovací místo, wifi, zapůjčení kol nebo deky
 • zaplaceno: 3 450 Kč (pokoj + večeře)

Druhé putování po Česku a jeho krásách bylo trochu kratší, ale líbilo se nám stejně jako to první. Tak doufám, že už brzy navštívíme další kouzelné místo, která nás uchvátí stejně, jako nás zaujali některé předchozí. Navštívili jste některé z Amazing Places? A jak se vám tam líbilo?

S láskou ♥ Linda

4 komentáře na “AMAZING PLACES II.”

 1. Z uvedených mě nejvíce zaujal penzion Na kmíně. Jenom škoda, že vám ten váš předem vyhlídlí zavřeny. Aspoň, že jste našli tak pěknou náhradu :) Bohužel jsem žádné z amazingplaces nenavštívila a i poprvé jsem to četla až u Tebe u minulého článku z vašich úžasných míst :)

  WantBeFitM

  1. Linda Pazderová

   Byla to škoda, ale zas díky tomu jsme mohli navštívit právě ten penzion Na kmíně. Peníze nám za ten zrušený naštěstí vrátili, takže vše v pořádku :)
   To je škoda, určitě, až budeš mít tu možnost, tak na některé z míst vyraž. Každé místo je opravdu originální a nádherné :))

 2. Ani jedno z míst neznám, ale ten první se mi hodně líbí. :) Je zajímavé, jak zkoušíte každou noc něco jiného. Já jsem spíše na to být na jednom hotelu/penzionu a odtud pak jezdit na výlety a vracet se zpět. :D

  1. Linda Pazderová

   Joo každý má rád něco jiného, ale tohle objíždění a okukování různých míst je fakt pěkné. Každou noc v jiném, zajmavém hotelovém pokoji :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *