3 TIPY, KDE SE INSPIROVAT, KDYŽ NEVÍTE O ČEM PSÁT

Určitě to znáte. Sedíte u počítače, bezduše do něj koukáte a přemýšlíte, o čem byste psali. Máte touhu vytvořit článek, ale nejde to. Kde nic, tu nic. Prázdno. Lehce si připadáte jako po lobotomii. Nalijme si čistého vína, takovou blogerskou krizi jisto jistě zažil každý bloger a je jedno, jestli píšete roky nebo měsíce, prostě to občas přijde. A tady je pár tipů, kde vzít inspiraci ke psaní.

Hlavní rada je netlačit na pilu a nechtít za každou cenu napsat článek, jen abyste nějaký měli. Když nevíte co, tak se nic neděje. Svět se nezboří a Vy dříve nebo později článek napíšete. Buďto Vám myšlenku někdo vnukne nebo na nějaké dobré téma narazíte sami. 

I mě se to už stalo. A když nastane taková situace, tak si dám pohov a nechám volně plynou své myšlenky.

U někoho to trvá déle, u někoho chvíli. Každopádně tady jsou ty 3 tipy, kde a u koho se můžete k nějakému tématu inspirovat.
U PŘÁTEL A RODINY
Není nad to, si zajít s kamarádkou nebo partou lidí ven a poslouchat jejich příběhy, zážitky a názory. Já osobně ráda ostatní poslouchám, ale také se zapojuji do konverzace, a tak během toho dochází na různá témata a výměny názorů. Pokud mě něco zaujme, tak se o tom bavíme dlouze a dělám si o všem svůj vlastní obrázek. Nechci nikoho kopírovat, ale ráda slyším i názory ostatních na danou věc.

Tuhle inspiraci jsem využila u článku JAKÝ VLIV MAJÍ YOUTUBEŘI?, kdy mi můj kamarád z jedné své pracovní zkušenosti vnukl nápad.

AKTUÁLNÍ TÉMATA A DĚNÍ
Není nic lepšího, než když Vám inspiraci ke článku přinese samotné dění ve světě nebo tady u nás v České republice. A že toho není málo! I když se to možná nezdá, tak je aktuálních témat na rozpitvávání a zajímavých dění okolo nespočet a každý si najde to svoje. Nebojte se projevit svůj názor na danou věc. Napište, co si o tom myslíte. Ale pozor, nejdříve si o dané situaci něco málo zjistěte a trochu té literatury si projděte, ať pak nejste za hlupáka a víte, o čem vlastně píšete.
SEŠIT S NÁPADY
Jak tak procházím blogy a že to už nějakou dobu je, tak jsem narazila na pár článků k využití sešitu či zapisování si nápadů a námětů. Já jsem si sešit k blogu vedla skoro od začátku a jsem ráda, že to poslední dobou často vídám, jelikož si myslím, že to vůbec není špatná myšlenka. Když holt píšete článek a během toho Vás napadne super téma na jiný, tak si ho zapište. Můžete pak při svém tápání a nevědění sáhnou po sešitě a vybrat si, o čem budete chtít psát.
Tak doufám, že jsem Vás inspirovala a až nebudete jednou vědět, o čem vlastně psát a dojdou Vám nápady, tak že si na tohle vzpomenete. Holt každý den není posvícení a tohle se stane i sebelepšímu blogerovi. Co mi ještě celkem pomáhá je poslech hudby. Při ní se dá také hodně vymyslet, ale každý má určitě své vlastní metody jak oživit tu svojí šedou kůru mozkovou.
A co Vy? Stalo se Vám tohle někdy a nebo nikdy?

S láskou 
  Linda

66 komentářů u “3 TIPY, KDE SE INSPIROVAT, KDYŽ NEVÍTE O ČEM PSÁT

  1. To já mám taky spoustu napsaných nápadů, ale občas se mi ani ty nelíbí. A ten boj s časem na focení a sepsání znám, ale naučila jsem se psát v klidu a netlačit na to :)

 1. Moc hezky zpracovaný článek! Inspirace k psaní je hrozně důležitá a tvoje tipy kde ji najít jsou skvělé. Sama jsem si dříve vedla notýsek s nápady na články, teď mám článek co chci napsat buď nafocený nebo aspoň rozepsaný, ale když u blogování vydržím, tak si třeba i ten bloček pořídím:D.

 2. Velmi příjemný a ochotný odpověď :) Já ještě nemají takové problémy-Note nápady pro mě nebude chybět ;)
  pozdravy

  body-and-hair-girl.blogspot.com

 3. Krizi jsem měla za dobu mého působení tady už několikrát. Prostě člověk občas nemá chuť. A občas se taky stane, že mu přijde, že to nemá ani smysl. Ale dřív, nebo později mu to začne chybět :) Tipy jsou to krásné a pravdivé :) Také mi pomáhá hudba ♥

  Pauline’s Tiny World♥

 4. Nápady si sepisuji do mobilu, ale teď k narozeninám jsem dostala od kamarádky sešit s ptáčky (birdie :D ) a nyní akorát jdu si ho vylepšit tak, abych do něj mohla zapisovat svoje myšlenky k blogu! :) JInak jsou body hezky sepsané, tlak asi cítí každý a také si myslím, že by se člověk do psaní neměl nutit! :)

  LifestyleBirdie

  1. To já jsem stará škola a pro mě existuje jedině sešit a klasický diář :D Tak to ti dala super dárek, dost originální a krásně ho využiješ :)
   Přesně tak a děkuji moc :)

 5. Moc hezky článek :) Já nápady mam, ale mam často krizi…Bohužel se z práce vracím až okolo 5 hodiny a bohužel světlo už moc nespolupracuje, co si budeme povídat. Pro me je tedy dost těžké nafotit k daným článkům fotky! :)

  LITTLETHINGSFOREM

 6. Mě úplně nejvíc ze všeho pomáhá to poslouchání. Někdy se mi lidi smějí, že jenom sedím a nic neříkám, ale je to pro mě vždycky šílený příval inspirace.
  Většinou ani ty zapsané nápady nejsou takovým zdrojem inspirace jako posezení s někým.

 7. Já mám občas stav, kdy bych strašně ráda něco napsala, ale jakmile sednu k pc, tak mám najednou v hlavě prázdno.. Píšu články o tom, co mě nadchne, je zbytečné to "lámat přes koleno" :)

 8. Já, jelikož mám blog o kosmetice, tak jsem krizi nikdy neřešila, protože kosmetiky o kterou se chci podělit mám stále spoustu :) zatím mám ale blog jen chvíli, tak uvidíme jestli nějaká krizovka přijde. Jinak já nemám sešit, ale poznámkový blog v počítači kam si návrhy na články píšu :)

  1. To máš pravdu a máš v tom takovou výhodu. Blogy, které jsou jednotně zaměřené na jednu věc to mají lehčí :D To je také dobré, ale já jsem spíš přes starou klasiku, takže u mě vede sešit a klasický diář :)

  1. Děkuji moc :) To taky znám, někdy se toho dost sejde a je to těžké, ale v těch dnech se snažím vymyslet téma článku. Pak už si jen vyhradím dny a píšu a píšu :) Doller je super, chci si ho pořídit na příští rok, tak už se na něj těším :)

 9. Ten sešit je dobrý nápad, to mě po pravdě nenapadlo :D s tou prázdnotou v psaní taky někdy bojuju, díky za inspiraci :) a taky za sledování :) dávám i tobě :)

  1. Já jsem o tom slyšela a uskutečnila to, i když mě to i předtím tak nějak napadlo, ale je to super věc :) To jsem ráda že jsem tě inspirovala a není vůbec za co :) Děkuji moc :)

 10. Jak říkáš, tlačit na pilu je to nejhorší, co může člověk v takové situaci udělat. Pokud mě blog neživí (a koho taky ano?), článek chvíli počká a bude líp, když bude o to lepší, než publikovat prázdné žvanění, jen aby bylo v termínu.
  A máš to tu hezké, v jednoduchosti je krása :)

  1. Je to totiž zbytečnost tlačit na pilu. Ze začátku jsem to tak jednou udělala a pak zjistila, že je to úplně k ničemu. V dnešní době skoro nikoho blog neživí, takže to vždycky počká, když člověk neví.
   Tak to moc děkuji, vždycky mě taková pochvala potěší :)

 11. Já si takový sešit zavedla nedávno a musím říct, že se to zatím jen osvědčilo! Když zrovna mám náladu psát, ale nevím o čem, mrknu do svého seznamu a hned se mi z toho něco zalíbí.

  Také mám jeden tip – každý z nás má u sebe určitě mobil s foťákem. Když nebudete vědět co, zajděte si třeba na procházku, nebo zdokumentujte svůj den (i kdyby byl válecí) a dejte tak čtenářům možnost vás lépe poznat :) I to může být dobrý námět na (třeba víkendový) článek!

  Jinak Lindo, moc hezký blog, ukládám do oblíbených! ♥

  1. To jsem ráda, jelikož je to opravdu dobrý pomocník. Je to prostě dost dobrý zdroj inspirace, když tě to chytne a prostě nevíš co. To máš pravdu a je to taky super inspirace. Tak díky moc za doplnění :)

   Děkuji moc podruhé, jsi moc hodná, potěšilo mě to :)

 12. Pěkný článek. Osobně mi nejvíc pomáhá prachobyčejná osnova.

  Na začátku si určím problém, který chci článkem řešit, a pak si k dalším bodům píšu informace.

  Pomáhají i poznámky bokem, které zmiňuješ v 3. bodu. Jen mně více vyhovuje elektronická verze a proto využívám WorkFlowy v mobilu. :-)

  1. Děkuji moc :) Máš pravdu, ale je horší, když nevíš na jaké téma psát. To pak ta osnova jde stěží. Sešit na nápady je super. Jsem zastánce klasiky, takže elektronická verze mi moc neříká :D

 13. ten sešit je super nápad, taky bych si ho měla pořídit :DD vždycky všechny nápadu píšu do wordu nebo do poznámek v mobilu a vždycky tam na ně nějak zapomenu :/ :D
  ale mně je vždycky největší inspirací pauza, nevím proč :DD

  1. Tak to si určitě pořiď, je to moc dobrý věcička :D Tak proto ten sešit mám. Holt jsem tak trochu stará škola a bez sešitu a klasického papírového diáře by to nešlo, žádný elektronický vychytávky nejsou pro mě :D

 14. Já s blogem teprve začínám, takže o nápady není nouze. Spíš naopak to nestíhám všechno psát :D Akorát by to chtělo alespoň nějaký čtenáře. Jenže když si člověk vybere nekonvenční téma – vegetariánství, ochrana životního prostředí atd., musí počítat s tím, že nebude snadný najít nějaký čtenáře – lidi nechtějí řešit vážný věci – chtějí se bavit blbostma jako jsou nákupy, líčení atd.

  1. To se ti ani nedivím, ale tohle přijde opravdu občas. Mě se to stalo asi dvakrát, ale jednou když se mi to stalo, tak jsem pak napsala svůj nejčtenější článek, takže všechno zlé je pro něco dobré :) Neboj, čtenáři přijdou, ale musíš se zapojit do propagace blogu. Zrovna to vegetariánství si myslím, že je dost zajímavé téma :)

 15. Zatiaľ inšpiráciu mám, ale taká tá kríza občas prepadne aj mňa. Ja sa obvykle inšpirujem akosi sama od seba, nakoľko som stále zamyslená, už len samotné zamyslenie je mi občas inšpiráciou. A inak predovšetkým tie zážitky, rodina a priatelia ♥

 16. Já když hledam inspiraci, tak se vždy zamyslím nad tím, nad čím poslední dobou nejvíc přemýšlím.. a je to taková terapie pro mě – nemusím o tom pak přemýšlet jen v duchu, hodím si to na "papír", třeba dojdu díky k tomu k novým závěrům a když ne, tak se z toho minimalně vypíšu :))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek