TIFFANY VITRÁŽ

S novým rokem přicházejí i různá předsevzetí a plnění snů. Znám hodně lidí, kteří chtějí začít sportovat, zdravě jíst nebo si najít koníčka, kde můžou tvořit. A já mám pro vás jeden super tip! Pojďte si oddychnout na výtvarnou výuku!

O kurzu, kam chodím, jsem již psala v článku KURZ VITRÁŽE. Ten jsem si vybrala na podzim a mám před sebou poslední dva měsíce. Ale už teď vím, že do konce roku se určitě zapíšu na nějaký další.

Minule jsem vypsala takové ty obecné informace a taky to, co už jsem se naučila. Dneska si můžete počíst o tom, jak taková výuka probíhá, co jsem si vytvořila a co teď už opravdu umím.

PRŮBĚH KURZU

Jak to probíhá? Měla bych tam být v 17:45, ale většinou přijdu o chvíli později. Není to schválně, ale co jsem dojížděla z Benešova, tak to ani jinak nešlo. Po přestěhování už chodím včas.

Odložím si kabát a kabelku a najdu si místečko. Když jdu dělat nový výrobek, tak se chvíli pohrabu v kupě nařezaného skla nebo si sama nařežu z větších dílů, které si pak případně obrousím. Po jejich sestavení je pořádně opláchnu a omyji jarem a vodou. Poté je nezapomenu vysušit. K tomu budete potřebovat ručník nebo utěrku, které si nosím vlastní. Je to tak lepší.

Teď si sklo natřu, olepím měděnou páskou a po celém procesu jdu pájet. To je docela sranda. Nikdy dříve jsem to nedělala, ale je to opravdu jednoduché a dost mě do baví. Výrobek si pak ještě přetřu, vyleštím a mohu si ho odnést domu.

Po celou dobu si povídáme s holkama, takže je tam skvělá atmosféra. Zuzka, která kurzy vede a zároveň je vedoucí ateliéru, uvaří dobrý čaj, takže když přijdete zmrzlý z venku, tak je to naprosto ideální.

CO JSEM VYTVOŘILA A CO CHYSTÁM

Zatím jsem vytvořila 2 výrobky, protože jsem na 2 lekcích nebyla, ale už mám připravené sklo na další.

Takže první byla květina a ten druhý výrobek je zrcadlo, jehož náhled jsem přidávala minule. Trochu jsem to pozměnila, ale konečný výsledek se mi moc líbí a v novém bytě nám zdobí prosklenou vitrínu.

Teď mám nařezané sklo, ze kterého chystám svícen, tak doufám, že mi vyjde podle mých představ.

CO UŽ OPRAVDU UMÍM?

Psala jsem to už dříve, ale teď jsem se v tom ještě víc zdokonalila.

Rozhodně řezat sklo. To jsem na začátku moc nezvládala, ale teď už řezat opravdu umím.

Pájet cínem. Když jsem totiž přišla do kurzu, tak jsem vůbec nevěděla, jak to funguje. Vím, že taťka něco občas pájí, ale tohle bylo pro mě něco nového.

Brousit. S bruskou jsem pracovala také poprvé a musím říct, že to je parádní zkušenost.

Vyrobit obrazec, ale i zrcadlo s vitrážovým rámem.

Pracovat s měděnou páskou. To je sice jednoduché, ale naživo jsem něco takového viděla poprvé.

A v poslední řadě je to odreagovat se. Protože u tohohle si opravdu odpočinete a ta rodinná atmosféra je naprosto perfektní.

Tak co? Navnadila jsem vás o trochu více? Pokud jste tvůrčí a kreativní tip, tak rozhodně neotálejte a přihlaste se. S novým rokem přichází čas na rozvíjení se, na nové koníčky a výzvy, tak s chutí do toho!

S láskou ♥ Linda

7 komentářů u “TIFFANY VITRÁŽ

  1. Týjo, to musí být boží relax a hlavně – vitráže jsou super! Když jsem v nějakém kostele, strávím věčnost zíráním na vitrážová okna. Mít takový vlastnoručně vyrobený kousek kostela doma, to by bylo bájo.

  2. Tak to vypadá naprosto úžasně :) Taky chci být letos více kreativní a věnovat se více ručním pracem a DIY:) Na tuhle mozaiku mi doma úplně chybí potřebné věci, ale už se těším na další tvoje tipy, vždycky mě inspiruješ :)

  3. To vypadá naprosto skvěle :) Taky hodlám být v novém roce více kreativní a věnovat se DIY a relaxovat u toho :) Takže se těším na další tvoje články, vždycky mě inspiruješ :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek