DIY MINIMALISTICKÁ PENĚŽENKA Z PRATELNÉHO PAPÍRU

Tvoření a hlavně práci s pratelným papírem jsem si dost oblíbila, a tak Vám přináším nové DIY, které jsem tvořila hlavně pro sebe. Je to tato malá peněženka v minimalistickém stylu, jenž se hodí do každé menší kabelky, když jdete na party, ples nebo na jakoukoliv společenskou událost. Už s sebou netahejte velkou peněženku, kterou nosíte běžně!
Tohle jednoduché DIY zvládnete také. Pro ty, co mají šicí stroj, to bude jednodušší. Ti, co ho nemají a budou šít ručně s nití a jehlou, tak to bude trochu těžší, ale dá se to zvládnout. Já jsem takto šila také, ale do budoucna si budu chtít stroj pořídit. 
A teď k tomu, co je to ten pratelný papír. Je to materiál, který se na omak podobá kožence a na pohled vypadá jako kůže. Dá se vyprat a ušijete z něj snad cokoliv. Hlavně je ekologický a recyklovatelný. Vyrábí se z celulózy z odpadového dřeva a často je označován jako EKO kůže. 
Připravíme si:

 • pratelný papír (WASH-M-PAPER)
 • nůžky
 • nit
 • jehlu
 • pravítko
 • krejčovský metr
 • tužku
 • patentku
 • připínáček
 • kancelářské sponky
 • tavicí pistoli

Postup:
Na pratelném papíru si pomocí krejčovského metru naměříme na délku 22 cm a na šířku 12, 5 cm. Obdélník vystřihneme, od jedné z delších stran si odpočítáme 9 cm a přehneme. Z druhé strany uděláme to samé, ale přehyb bude mít 4 cm. Vše si upevníme kancelářskými sponkami. Teď by to mělo připomínat kapsičku. Když nadzvednete přehyb (ten 4 centimetrový), tak uvidíte jednu z delších stran obdélníků, kterou jsme zahnuli na 9 cm. Odměříme si na ní 1 cm  a zastřihneme. Je to proto, abychom se do peněženky lépe dostalo.
Vezmeme si pravítko a tužku a po obou protilehlých stranách, které je třeba sešít, si uděláme čárku, která je od okraje 3 mm. Pomocí připínáčku na ní uděláme díry v 3 mm odstupech. Jdeme sešívat! Jehlu si navlíkneme na nit a začneme šít zespoda nahoru. První steh, kdy potřebujeme schovat uzlíček, uděláme přes vnitřek (nit neprotáhneme přes obě strany, ale vnitřkem) a pak už šijeme obnitkovacím stehem až dojdeme nahoru. Tady nit zapošijeme a ustřihneme. Takto uděláme i druhou stranu.
Kancelářské sponky sundáme a k ruce si bereme opět jehlu, nit a také patentku. Jednu její část přišijeme kousek cca 1,5 cm od kraje, který jsme si před chvílí střihali. Druhou část si odměříme podle té přišité patentky na otevírací část peněženky. A jdeme do finále!
Vezmeme si další pratelný papír. Já jsem si vybrala tmavě modrý a zlatý. Pokud budete chtít takové zdobení jako mám já, tak si vystřihněte pásky s rozměry 9, 5 x 2 cm a 3 x 2 cm. Pomocí tavicí pistole si proužky přilepíme na vrchní část a to hodně přesně, aby nám to někde moc nepřesahovalo. Po zaschnutí lepidla si můžete uzavíratelný díl zastřihnout o 0, 5 mm na šikmo. Vypadá to pěkně a zároveň si tím srovnáte nedokonalosti po lepení.
A máme hotovo! Teď si stačí vnitřek naplnit penězi, vzít si s sebou doklady a vyrazit třeba na nějakou oslavu či party. Tahle mini peněženka je dělaná pro praktické využití. Peněženka je dobrá jak na peníze, tak kreditní kartu, občanský průkaz nebo jiné potřebné kartičky. 
A jak se DIY líbí Vám? Líbí se Vám takhle peněženka v minimalistickém stylu? Hodila by se Vám do Vaší kabelky? Určitě se můžete zase brzo těšit na další tvoření s pratelným papírem!
S láskou 
  Linda

17 komentářů u “DIY MINIMALISTICKÁ PENĚŽENKA Z PRATELNÉHO PAPÍRU

 1. Ta je krásná! :) Já jsem si právě na party, nebo když s sebou nepotřebuju vyloženě velkou peněžku, koupila menší peněženku, která má i různé přihrádky, přeci jen mám ráda, když vím, kde co v peněžence najdu, ale dovedu si představit, že bych využila i tuto :)

  Another Dominika

  1. Děkuji moc :) To já právě dlouho chtěla nějakou peněženku. Mě stačí když to má takhle jednu kapsu a je tam všechno :D No a tak jsem si řekla, že než bych čekala, že si jí koupím, tak jsem si jí ušila :)

 2. uznavam, ze jednorozcovy obal na karty, ktory som si kupila s tym, ze ho budem obcas nosievat ako penazenku, nie je prilis eko. a hlavne ho ani nepouzivam tak casto, ako by som chcela :D radsej som si kupila mensiu penazenku, a potom mam viac miesta vo svojej mini kabelke. ale je pravda, ze nieco taketo doma site, ma svoje caro :)

  1. Právě že jsem taky chtěla nějakou malou peněženku do mini kabelky. Sice se mi tam ta moje velká vejde, ale je to pak zbytečné tahání s tím. Tak než jsem si jí někde koupila, tak jsem si jí radši ušila doma a suprově slouží :)

 3. _______________________________________________________________________________________
  Jsem ráda, že se Vám tohle DIY a tvoření s pratelným papírem líbí. Určitě se můžete těšit na další, protože už v minulém článku jste se na další DIY s tímto materiálem těšili. Kdo chce, tak určitě tento materiál vyzkoušejte, protože rozhodně stojí za to :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek