BAILEYS TRIFLE

Valentýn je opět tu!
Je to jako by to bylo včera, když jsem minulý rok psala valentýnský článek. Tentokrát jsem Vám připravila recept, se kterým u své drahé polovičky zaručeně uspějete. A utvrdíte tak to, že láska prochází žaludkem. Této dobrotě přeci nikdo nemůže odolat. Tak si ji pojďte nacvičit ať pak zazáříte!
Baileys  je klasika, která je zhotovena z těch nejkvalitnějších surovin a je určena pro ty nejvytříbenější jazýčky k vychutnávání.
Vyrábí se z kvalitní smetany, jež je do firmy dopravena cca 36 hodin od nadojení krav. Dále je na výrobu likéru potřeba třikrát destilovaná irská whiskey, kakaové boby, vanilkové lusky a přírodní aroma, které Baileys dodává tu jedinečnou chuť.

Pokud nemáte moc rádi tyhle sladké likéry, tak si určitě vyberete na alkohol.cz něco jiného. Třeba vynikající vínečko nebo prosecco k večeři či kvalitní rum na večerní drink. Nabídku mají opravdu pestrou a lákavou.

Připravíme si (na 2 skleničky):

 • 15 sušenek Oreo
 • 4 řádky čokolády
 • 1/2 malého hrnečku mléka (cca 50 ml)
 • smetafix
 • 2 malé hrnečky smetany (cca 200 ml)
 • 1/3 malého hrnečku Baileys (cca 35 ml)
 • 1/4 malého hrnečku krystalového cukru (třtinového) – (cca 25 ml)
 • 4 jahody

Postup: 

Nejdříve nás čeká trochu náročný úkol a to je oddělit sušenky Oreo od jejich náplně. Sušenky pak vložíme do mixeru a nadrtíme na jemné kousky.
Náplň si společně s na menší kousky nalámanou čokoládou zalijeme opravdu horkým mlékem a vyšleháme metličkou.
Smetanu se smetafixem a cukrem vyšleháme do pevna a na závěr ještě zašleháme Baileys.
Krém si rozdělíme do dvou polovin, při čemž tu jednu dáme do lednice odpočívat a do té druhé šlehačem opatrně zašleháváme čokoládovou směs, kterou jsme vytvořili předtím. Tuto směs také vložíme do lednice.

Jahody si nakrájíme na opravdu malé kousky a jdeme vrstvit. První do sklenice přijdou nadrcené sušenky, pak jeden krém, druhý krém, jahody a takhle to opakujeme dokola a vrstvíme dle svého gusta.
Na závěr to celé posypeme drcenými sušenkami, dozdobíme jahodou a dáme na hodinku odpočinout do lednice. Pak už jen čekejte na přísun opěvujících a lichotivých komentářů na Váš talent a hlavně dezert.
Pro čtenáře mladší 18 let samozřejmě platí to samé akorát bez alkoholu!
S láskou 
  Linda

47 komentářů u “BAILEYS TRIFLE

 1. Mamka dělá domácí Baileys, karamelový. Vždy ho dělá před Vánoci dvě lahve od vína někdy, když je čas.
  Vapadá to naprosto úžasně! Chutná určitě stejně skvěle jako vypadá. :D Oreo sušenky miluji, jahody taky a Baileys si dám taky ráda. Recept dělaný přímo pro mě :D
  Až si něoho najdu, tak tohle mi bude dělat každy den. :D

 2. Lindo, báječný recept. Taky jsem si v poslední době oblíbila Baileys :) Jeden valentýnský miničlánek s tipy na sladký po Praze jsem ze sebe taky vyplodila. Iva

 3. Tak holka, tebe chci doma. Já mám to "štěstí", že o Valentýn jsem vždy sama, hrůza jako :-D Ale vypadá to fakt lahodně!

 4. Úžasný nápad! Hned zapisuju do sešitu. Jednou jsme Baileys zkoušeli udělat domácí a docela jsem byla překvapená, že to nedopadlo až tak špatně. :D Asi by mě ale nenapadlo udělat z toho něco takového, vypadá to opravdu chutně. ��

 5. Luxusní recept ♥ U mého přítele by sice bohužel neuspěl (nejí sladké), ale já se z této hříšné dobroty už jen při pomyšlení rozplývám ♥ Určitě vyzkouším! :)

 6. _______________________________________________________________________________________
  Tak doufám, že jste recept vyzkoušeli a Vašem drahým polovičkám chutnal ať už to bylo v alko či nealko verzi :) A samozřejmě děkuji za Vaše lichotky, jste moc hodní :)
  _______________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek